Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg igy lenne?

Ez tényleg igy lenne?

Figyelt kérdés

van már egy 18hós fiunk. Őt ahogy elhatároztuk még abban a hónapban meg is fogant. 1éves volt, mikor úgy döntöttünk jöhet a tesója. 5hónapot váratott magára. Most van 4 pozi tesztem, csütörtökön megyek vele dokihoz. kb a 6.héten járok.

Ma voltunk anyósnál, igaz más okból, de férjem úgy határozott elmondja neki, hisz személesen illik az ilyent, és az elkövetkező időben nem fogunk vele találkozni.


Anyós ahelyett,hogy örült volna, a fejemhez vágta, hoy ne éljem bele maga, ez a baba úgyis fog menni. Mivel nem látezik olyan, hogy terhességből 2 gyerek. Minden nő minimum 1x átesik életében a vetélésen.

ott elküldtem az anyjába, majd kicsit elgondolkoztam. A környezetemben kb tényleg nincs olyan (elég szűk ismeretségi kör) ahol ne lett volna egy ilyen eset.


illetve azt is megkaptam, felelőtlen vagyok, mert még a fiamat sem heverte ki a szervezetem, minek kellett az újabb gyerek?!


ti erre mit reagálnátok, mi a véleményetek?


2020. okt. 5. 16:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

bocsánat, javítok, kijavított a gép.

szóval 2 terhességből 2 gyerek nem létezik szerinte, és ez a baba el fog menni.

2020. okt. 5. 17:00
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Dehogynem létezik. Ez butaság, hogy nem. Én is kiosztottam volna. Egyébként meg semmi köze a te testedhez.
2020. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Anyukamnak 2 gyereke van,egyszer sem vetelt el. Keresztanyamnak szinten 2,de a masodik terhessege vetelessel vegzodott az elejen,igy neki 3 terhessege volt eleteben,melybol 2 volt "sikeres". Lutri. Egyebkent en ugy tudom 3,vagy 4 tergessegre jut 1 veteles. De ez sem biztos,csak altalanositas. Teny,hogy meglehetosen gyakori a korai veteles,es az elejen meg en is rettegtem tole,nem mertem magam meg teljesen beleelni (halistennek nem lett semmi baj). Biztos vannak olyanok is,akiknek az elso,akiknek a masodik,akiknek a harmadik vegzpdik vetelessek,de olyanok is vannak,akik 7 gyereket szulnek,es egyszer sem vetelnek el. Ezt nem lehet tudni elore,az esely megvan ugyan mimdig,mindenkinel,de remelni kell a legjobbakat!
2020. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy baromság, az anyós csak rosszindulatú. Nagyon boldog babavárást!!
2020. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Ja, elpzo vagyok,meg annyit tennek hozza,hogy en keresztanyamon kivul nem ismerek (vagy annyira tavolrol,hogy nem jut eszembe sem) olyat,aki elvetelt. Es meg annyit,hogy koztem es hugom kozt 1 het hijan 2 ev kulonbseg van,es koszoni szepen,semmi baja nem lett se anyukamnak,se a testenek,hogy ilyen hamar jottunk.
2020. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
A nővèremnek 4 terhessègből 3 gyereke született. De kb az ismeröseim felènek volt sikeres terhessège ès a màsik felènèl pedig hasonlóan a nővèremèhez.
2020. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk négyből négy, és mind a négy első próbálkozásnál sikerült, de az ismeretségi körben tényleg elég gyakori a vetélés, magzat elhalás 6-7. hónapban is akár, meg sokaknak össze se jön. Bár szerintem ez annak is betudható, hogy mindenki rá van görcsölve a CSOK-ra és muszáj produkálni. Nálunk ilyen teher nem volt, szóval lehet, hogy ezek is közrejátszanak.
2020. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Azért ilyet mondani. Férjed mit szólt?

Amúgy ne aggódj, a két gyerekem között 13 hónap van, és nem viselte meg a szervezetemet a két közeli terhesség se a szülés. De persze ez mindenkinél eltérő.

2020. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Még ha a mama olyan jól tájékozott, hogy tudja erre kapásból a tudományosan bizonyított választ, akkor sem kellene mondani, egy kora terhes, boldog anyukának...
2020. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan már, igazából több embernek nincs vetélese, mint amennyinek van.


Jobban mondva, a vetélési arány nem pontosan meghatározhato, egyes becslések szerint 50-75% is lehet, meg mielőtt a nő egyaltalán eszrevenné, de ez nem olyan ertelemben vett vetélés, amire te gondolsz, hogy mar tudsz a babáról és mégis elmegy.


Az 5. héten már "csak" 20% a vetélés aránya, szóval azért a gyerekek 80%-a mégis megszületik a terhességből.

2020. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!