Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba: tippek, tanácsok,...

Első baba: tippek, tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos anyukám nincs, akitől kérdezhetnék, a körülöttem lévők mind régen szültek, akik pedig nemrég, azokkal nem igazán tartom a kapcsolatot. 17 hetes múltam, kislányt várok.

Természetesen rengeteget olvasok, de annyi a felesleges információ, így inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi :)

Ilyenekre gondolok:


* Mikor érdemes elkezdeni vásárolni a babának apróságokat? Nagyobb dolgokat elég későn fogunk, mert most van folyamatban a házvásárlás és majd akkor vesszük meg a bútorokat, ha ott ki van festve és minden készen áll, még kb. 2 hónap.


* Mikor érdemes terhestornára/terhesjógára menni? Még nincsen pocakom igazán, de sokat vagyok itthon, és jót tenne a kikapcsolódás, de furcsának érezném pocak nélkül.


* Milyen tanfolyamokat érdemes esetleg meglátogatni (szülésfelkészítő, szoptatós) stb?


Rengeteg kérdésem van, most pár béna jutott pont eszembe, minden tapasztalatot szívesen fogadok. Olyan dolgokat is várok, amikről te úgy érzed, hogy jobb lett volna ha előbb tudod vagy felkészítenek rá :)



2020. okt. 7. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg vásárolj a témában könyvet.. Nekem első gyereknél sokat segített.

Tanfolyamra sem terhestornára nem jártam, ebben nem tudok segíteni.

A vásárlás meg manapság már olyan egyedi.. Én nem foglalkoztam vele, hogy ki mit mond. Amikor volt alkalom vettem neki amit tudtam, hogy kell.

Takaró, body, tisztálkodási szerek, stb..

Boldog babavárást kívánok!

2020. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ruhakat,meg babakocsit,kisagyat kaptunk,de azt is a 36. het környékén hoztuk el. A pelenkazot a 40. heten :D nem jartam semmi felkeszitesre,szoval abban nincs tapasztalatom. Februárban szültem,ha kérdésed van,irj nyugodtan,ha tudok segitek :)
2020. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

-vásárlást én eléggé a végére hagytam, a 30. hét után kezdtem el összeszedni a dolgokat. Sok dolgot örököltünk a családból, így tulajdonképpen csak kiegészíteni kellett. Sokan a 12. hét után elkezdenek vásárolni, én akkor még nem mertem.

-kismama jóga/ torna a 12. héttől ajánlott, én jógán olyanokon voltam, ami nem volt terhességi hét szerint csoportosítva, tehát úgy, hogy abszolút semmi hasam nem volt, együtt voltam olyanokkal, akik 1-2 héten belül szülnek. Az oktató szólt néha, hogy ezt vagy azt csinálják másképp a más terhességi korban levők. Orvossal nem árt egyeztetni, hogy javasolja e a tornát, jógát.

-szülésfelkészítőre olyanra mentem, amit a választott szülésznő tartott, az elsőre a 30. hét környékén.

2020. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

- A vásárlás egyedi. Ha megláttam valamit, ami megtetszett, megvettem pl.:takaró. Ha épp érkezett a Lidl-be babaruha, akkor vettem. A nagyobb dolgokat egyszerre vettük meg egy baráti pártól, de berendezni mindent kb szülés előtt 2 héttel rendeztünk. Érdemes akciókat kifogni, nem vagytok elkésve. Tipp: az átlapolható bodyk szuperek, főleg az elején!


- A tornát/jógát kérdezd meg az orvosodtól, majd az oktatótól, hogy mikortól ajánlja, de attól még, hogy nincs hasad, kismama vagy ☺️ Hasznosak is az ilyen tornák.


- Felkészítőkre nem jártam. Amit esetleg érdemes, az a babaelsősegély tanfolyam (ha jól tudom ingyenes). Ha van lehetőség, bár a járvány miatt nem hiszem, akkor érdemes elmenni a választott kórházba megnézni a szülőszobát.


Ne izgulj, nincsen béna kérdés! Ez számodra és mindenki számára egy ismeretlen terep, persze, ha az emberben milliónyi kétely és kérdés van.


Nekem is írhatsz, ha bármi kérdésed van ☺️

2020. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vásárlás: ráérsz vele, de ahogy jól esik. Érdemes néhány ruhát és a legfontosabb dolgokat picit korábban beszerezni, de egyébként napok alatt minden életbe vágó cuccot meg lehet venni. Unokatesómékat meglepte a baba pár héttel korábban, a benntöltött pár nap alatt apuka megvett mindent ami kimaradt és szükséges volt.


Torna: bármikor! A mozgás a terhesség egésze alatt jót tesz, ha nincs kifejezetten ellenérv. Sokkal ritkábban kell inaktívan élni terhesen, mint ahány nő ténylegesen csinálja..


Felkészítők: én a vírus miatt nem tudtam menni. Szülés felkészítőre amúgy sem mentem volna, láttam szüléseket és szó szerint belülről ismerem a rendszert, semmi nem ért váratlanul. De "laikus" kismamáknak szerintem mindenképp jó, hogy ne vágja mellbe az élmény. Szoptatás felkészítőről még nem hallottam, de így utólag visszanézve nagyon jól jött volna, mert abból viszont teljesen felkészületlen voltam.

2020. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

*vásárlás: én a 20. heti UH után kezdtem el apránként megrendelgetni a rendelős dolgokat, megtervezni a tervezős dolgokat, de a legtöbb dolgot azt a 30. hét után szereztük be. Kicsit hamarabb is lehetett volna, az IKEA-ban császkálni két órát annyira már nem volt buli nagy pocakkal, ízületi fájdalmakkal, 37 hetes terhesen :D Szóval ezt a részt javaslom, hogy még akkor tudjátok le, amikor relatíve könnyedén mozogsz. Egyébként más megkötés nincs, amikor jól esik.


*sport: orvossal egyeztess, de alapvetően a jóga 12 hetes kortól simán ajánlott. Én a vírus miatt otthon, videókról nézve tornázgattam, de részben azért is, mert nekem sem volt sokáig pocakom és "szégyelltem" volna elmenni élőben egy csoporthoz. Amúgy a mozgás fontos, könnyebben viseled a végét, ha a kezdetektől fogva rendesen edzel. Én sajnos ezt elég hamar abbahagytam, meg is volt az eredménye.


*én a szülésfelkészítőt abszolút ajánlom, ugyan nekem sem mondott sok újat a dúla (nem vele szültem, nem volt választott szülésznőm-orvosom, csak a férjem volt bent velem, de ő is részt vett amúgy a felkészítőn, szuperhasznos volt számára is), mégis csak sokat segített első sorban lélekben ráhangolódni a dolgokra. Meg az is baromi sokat számított vajúdás közben, hogy nem értek teljesen váratlanul a dolgok, tudtam, mi miért történik velem, és ez engem nagyon megnyugtatott. Szóval egy szülésfelkészítőt mindenképp ajánlanék neked. A szoptatási felkészítő is jól jöhet, bár én hónapokkal szülés előtt becsatlakoztam egy FB-csoportba ("Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek"), ott képzett IBCLC-k és hozzáértők válaszolnak mindenféle problémákra, nagyon sokat tanultam az egész tejtermelés-szoptatás témaköréről csak abból, hogy ezeket olvasgattam, és utána a gyakorlatban is ezeket tudtam hasznosítani.

2020. okt. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan hasznos dolgokat írtok, köszönöm, hogy rám áldoztatok az időtökből 🥰 Továbbra is várok mindenféle jó tanácsot
2020. okt. 7. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:

A vásárlást szerintem sem kell túl korán elkezdeni és túlzásba sem kell vinni. Sok szülő vesz olyan dolgokat, amire végül semmi szüksége.

Terhestornát nyugodtan kezd el már mielőtt hasad lenne, mert én elkövettem azt a hibát, hogy túl sokáig nem csináltam semmiféle tornát és mikor megnőtt a hasam, nagyon hiányzott a fittség (meg a hátam is elkezdett fájni, mert nem elég edzett).

A tanfolyamokról azt tudom neked mondani, hogy nagyon személyiségfüggő, én sokkal jobban örültem egy könyvnek, amiben kerek-perec le vannak írva a tények, mint ezeknek a lelki felkészítő szövegeknek, amik a tanfolyamokon mennek. (Szoptatás-felkészítést meg nehezen tudom elképzelni gyerek nélkül, de nem voltam soha szóval lehet, hogy tévedek.)

Egy (vagy több) könyv a témában szerintem is aranyat ér, és különböző szerzők nagyon eltérő szempontokból és hangvételben írnak a terhességről, szülésről, gyereknevelésről, ezért mindenképp javaslom hogy szánj rá néhány órát, míg megtalálod azt, ami igazán neked szól és olyan formában adja át neked az információt, amilyenben szükséged van rá.

A legfontosabb tanácsom egyébként az, hogy nem kell minden riogatást elhinni, sem különböző babatermékek gyártóitól (akik imádják elhitetni veled, hogy csak akkor lehetsz jó szülő, ha megveszed a terméküket) sem a különböző ilyen-olyan magzati diagnosztikáról (mármint kötelezőket meg az ajánlottakat érdemes megcsinálni, de ha orvos külön nem javasolja, akkor nem érdemes elmenni). Ezen kívül, ha aggódós vagy, a saját lelki békéd értelmében TILOS rémtörténeteket olvasni rosszul végződő terhességekről, traumatikus szülésekről, stb. Az esetek nagy részében minden problémamantesen lezajlik, erre kell koncentrálni.

2020. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vásárolj amikor jól esik. A 20 hetes genetikai uh-t megvartam.

A jogát en nagyon ajánlom kelleni fog a hatadnak, derekadnak. Mindegy, hogy nincs hasad, nem lényeg 🙂

Csecsemő elsősegély tanfolyamot mindenképp ajánlom. En szules felkeszitore nem mentem, mert gyakorlatilag végig tagadásban éltem. Úgy döntöttem, ezzel a kérdéssel kizárólag akkor foglalkozom, ha elindul a szules, gyerek ugye bent meg nem maradt. De ha te nem szereted a spontán dolgokat, mindenképp menj el egyre.

Ezen kívül ne stresszelj. Pl “sosem fogsz aludni” de, valószínű fogsz. A környezetemben minden baba alszik egyhuzamban legalább 6 órát aztan eszik és megint alszik. Kb 2-3 hónap az, ami neccesebb, de hamar elrepül.

Ne stresszelj rá a szoptatasra. Ha megy szuper, ha nem megy kérj segítséget, ha úgy sem megy ne legyen buntudatod. Az egészséges, boldog anya sokkal fontosabb az anyatejnél is. A stresszes anyának meg úgysem lesz teje. Képzeld a helyen a dolgot és akkor menni fog.

Ha együtt akarsz aludni a babával ne törődj a külön alvás hívokkel, ha külön, akkor ne engedd, hogy bűntudatot keltsenek benned azok, akik nem tudnak elszakadni a gyerekuktol (en sem tudok, de megértem, hogy nem ez az egyetlen út).

A kórházban nehogy megorulj, ha bunkók lesznek veled. Megesik. Fáradtak, sok a munkájuk és kevesen vannak. 3 nap. Egyik fuleden be, másikon ki. A legtöbb kórházban már amúgy is baba-mama szoba van, úgyhogy kb mérni jönnek a csecsemosok meg ha kéred, mutatnak pár szoptatasi pozt meg ilyenek. Ha be tartod a házirendet, nem nagyon fognak veled foglalkozni.

Igazából a legjobb tanácsom, hogy vedd lazán. Sokminden nem úgy fog alakulni, ahogy eltervezed, úgyhogy a rugalmasság lesz a legjobb megoldás a boldogság fele.

2020. okt. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia :)

Hónapok óta vásárolok.. javában a Marketplace-ről, merem ajánlani! Én úgy vagyok vele, hogy bár 1-2 holmi jól esik a lelkednek a boltból megvenni, de a pénztárcádnak nem biztos. Iszonyú árak vannak, érdemes körülnézni, ki mitől válna meg, én mondjuk rengeteg szinte új babaruhát szereztem be így pár száz ft darabjáért.


A torna ajánlott, és hidd el jót tesz, és egyáltalán nem ciki még pocak nélkül sem..mindenkinél úgy kezdődik a terhesség. Én kb a 20.héten kezdtem el (12-13héttől lehet), és ha belegondolok, ha eddig nem mozogtam volna, lehet most már nem állnék neki. (31hetes vagyok) Amire én járok, ott a gyakorlatok abszolút elsajátíthatóak, itthon is csinálom, de tök jó heti egyszer kismama közösségbe menni, és sztorizni, ott is sok mindenre fény derülhet. Ja, az elején aligha látszott még a pocakom, mondták milyen cuki..most meg egy dinnye nagyságút hordozok magamon, amire ugyancsak azt mondják, milyen cuki.. :D Hétről-hétre nőni fog a pocak, a hetek meg csak úgy repülnek.


Hát a vírus miatt valószínűleg nem lesz szülésfelkészítőm, amit sajnálok, de a védőnőm egy angyal, és tegnap is jót elbeszélgettem vele, ha kérdésem van, bátran feltehetem neki. Bár, az is igaz, nem félek a szüléstől, bár ez még változhat, ahogy közeledek felé. Bízom benne, hogy nem forgolódik a babám már, és természetes szülésem lesz. Az elsősegély tanfolyamnak utánajárok, mert az azért nem árt, ha férjemmel együtt elsajátítjuk.


Málnalevél teát fogok fogyasztani, kb a 37.héttől, bízom a hatásában. (Elősegíti a tágulást. No, persze, nem törvényszerű, de a kamillatea sem gyógyít meg mindenkit.:) )


Napi min. 2liter folyadékról ne feledkezz meg, nagyon fontos!

Jön a téli időszak, kevesebb eper terem a kertben...viccet félretéve, a vitaminforrásoknak nézz utána, étkezz változatosan!


Én speciel nem szedtem/szedek terhesvitamint, ez mindenki maga vagy az orvosa dönti el. Nekem külön javaslat nem jött, csak a folsavat mondta a doki, az a lényeg. Folsav mellett Béres C vitamint, és Béres magnéziumot szedek. Sok-sok gyümölcs, zöldség, változatosság. Minden laborom szuper lett.


Többször feltettem már itt is kérdéseket, hogy tapasztalatokat gyűjtsek, így is lehet..azért van ez a platform.


Szuper anya leszel ;)

2020. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!