Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad enni terhesen tejfölös...

Szabad enni terhesen tejfölös füstölt sonkás/csülkös bablevest?

Figyelt kérdés
Valaki írta, hogy nem szabad sonkát enni, de nem hiszem, hogy ha levessel együtt pár kockát elfogyaszt az ember terhesen ,akkor baja lenne..... Hisz még akkor is ha a füstölőben nem főzik ki a húst előtte, csak füstölik, mikor főzi az ember a levest, akkor a sonka megfő benne, nem???? Valamint meg lehet enni a levest a babbal, de az ember kikotorja belőle a sonkát és nem eszi meg, akkor nem árt ezzel, ugye?
2008. nov. 28. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Felfújhat és az kellemetlen, de a sonka miatt?? Hát én azt tanultam, hogy füstöléskor elpusztulnak a bacik is, ezért előszeretettel alkalmazzák tartósításra. Edd meg ha jól esik.
2008. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor ugyanilyen alapon szalámit is szabad enni ,nem? Egyik kismama magazinban tiltólistán van, pedig nem hiszem h. nyers lenne a hústartalma a szaláminak, kolbásznak (bolti, nem házi).
2008. nov. 28. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Persze, hogy szabad enni, mértékkel mindent lehet terhesen. Majd akkor kell jobban figyelni, ha szoptatsz. Sok ételről mondják, hogy nem szabad, lassan már semmit nem lehet enni. Edd meg nyugodtan, bár nem volt szép, hogy ezt ide írtad, mert imádom a csülkös bablevest:) Minden jót! 40 hetes kismama.
2008. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:D Hát, lehet nem volt szép, de az igazat megvallva a nyálam csorog érte. :D Csak én külföldön vagyok ,és itt nincs olyan finom füstölt sonka, mint otthon :( így marad a nyálcsorgatás karácsonyig. :(
2008. nov. 28. 16:41
 5/7 anonim ***** válasza:

A múlt héten végig füstölt tarjás bablevest ettem, hangyányit sokat főztem, és már a fülemen is az folyt.

Meg van főzve, miért ne lehetne enni?

A babám is remekül van :)

Nyers húst, nyers tojást nem igen lehet.

Ne izgulj, üdv, 38 hetes.

2008. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha mindennek hinni lehetne, amire azt mondjak, hogy nem szabad, szinte semmit nem ehetnénk!

én mindent eszek, ami jolesik, a doki is mondta, hogy barmit ehetek, ami nem nyers (tatar beefsteak kilőve, meg pl majonéz, meg amiben nyers tojas, hus van), vannak, amibol picit szabad enni (csakcsipetnyivel kajanak hivom oket, pl máj, amibol 4-5 falat max, kóstolásra)

2008. nov. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia! persze,hogy lehet enni csak nagyobb szelelést okoz. Úr Isten,ahogy elolvastam a kérdést meg is kívántam :)

egy 20hetes

2009. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!