Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehetne ezt a gondolato...

Hogyan lehetne ezt a gondolatott elűzni?

Figyelt kérdés

2.gyermekemmel vagyok várandós,több stressz ért mostanság,mindent egyedül kell csinálnom,párom nincs mindig velem,nem segít semmiben.

Az első császárnál pár percre megállt a szívem,azóta nem volt ilyen csak a mellkas fájdalom és szív szúrás,hol előjön hol elmúlik.

Mostanában kezdett előjött ismét egy ilyen gondolat,hogy mi lenne ha ismét megállna a szívem közben,vagy esetleg több időre,vagy esetleg...sokszor gondolok erre még csak 3 hónapos vagyok.

Tudom ez nem normális,már beszéltem szakemberrel is erről,de csak most kezdett ismét előjönni.



2020. okt. 29. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudják mi okozta a szív leállást? Volt kivizsgálásod?
2020. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Egészen biztos vagyok, hogy több figyelmet fognak szakítani a terhességedre mint általában szoktak! Ilyen probléma esetén jobban oda figyelnek az orvosok és ha bármi probléma lenne azonnal észreveszik és cselekszenek valamit! És igen lehet e tudni, hogy mi okozta?

És próbálj megnyugodni!

2020. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Mostmár fel lesznek erre jobban készülve, még körültekintőbben figyelnek rád! Erre gondolj!
2020. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Kényszergondolat.


Nekem a pszichológusom a kényszergondolat eltüntetésére azt a javaslatot adta, hogy csukjam be a szemem. Gondoljak a gondolatra. A gondolatot tegyem bele egy dobozba es ragasszam le. Majd ezt a dobozt tegyem a ház olyan szegmensébe ahová sosem megyek/ nyúlok. Pl.: polc teteje.

Vagy elképzelheted hogy felülsz vele 1 buszra, elviszed a másik városba ott hagyod, s hazabuszozol.


Másik praktika ami nem csak elméletben zajlik:


Leírod a papirra amit érzel. Ezt elégeted, vagy összetéped vagy összegyúrod (Vagy mind egyszerre) es kidobod a kukába. Ezzel is megszabadulsz tőle.


Illetve ha hiszel Istenben, akkor kérheted Tőle is, hogy szabadítson meg ettől a gondolatmenettől.

2020. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd le naplóba. Meg fogod látni, sokkal nehezebb megfogalmazni a félelmed valódi természetét, mint gondolnád, miközben körül karos, picit engedsz is el belőle. Aztán keress egy nagyon jó orvost.
2020. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1.

Nem tudják mi okozta,legalábbis ha a párom nem mondja el,hogy aznap mi történt én nem is tudtam volna mert az én papíromba nem is írták bele.

Az eredetiben van benne csak,de ezt elöttem eltusolták.

Nem volt kivizsgálás sem,mert a szülészem nem foglalkozott vele.


2.Próbálok megnyugodni,ugyan ott szűlnék ahol az elsőt szűltem,de a dokim más lesz,ő viszont nem tud erről.


4.Köszönöm a tippeket,de ezt az egészet már végig jártam,nem is egyszer.

Az összes dokinál akinél voltam ez miatt végig csináltatta ezt velem.

Eddig egyik se sikerült.


5.Köszönöm már ezt is próbáltam,ez se segített sajnos.

2020. okt. 30. 09:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint téged altattak császárkor? Nem ébren műtöttek?
2020. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hat de akkor miért nem vizsgaltattad ki magad a második baba előtt?! Ne haragudj de ez nagy hülyeség volt.
2020. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jogod van megismerni minden rád vonatkozó egészségügyi információt. Nyugodtan írj egy e-mailt a kórháznak, ahol szültél, és kérd el az esettel kapcsolatos dokumentációt (műtéti jegyzőkönyv vagy más egyéb, ha van). Vagy kérd meg az orvosod, hogy kerítse elő ő, ha ugyanott dolgozik, akkor ez szerintem nem lesz akadály. Szerintm az természetes dolog, hogy szorongsz, de nagyon kellemetlen lehet és a stressz sem tesz jó, lehet, hogy érdemes lenne emiatt egy pszichológust is felkeresned, aki segítene ebben
2020. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7

Ébren voltam,spinálist kaptam.

Rosszul lettem közben,a doki se volt éppen az óvatosság mintapéldánya.

Úgy rángatott belül mindent mint egy rongybabát.


8.

Kivizsgáltak,de mint tudjuk a covid miatt nem éppen érnek rá az nem sűrgős dolgokra.

Azt mondták,nem látnak semmit és ha nem volt bajom eddig akkor felesleges a többi vizsgálat.


9.

A dokit aki annó a szülészem volt,feljelentették sokan,így kényszer nyugdíjba vonult.

Felhívtam a kórházat,ahol azt mondták a látogatási tilalom miatt nem mehetek be,ha csak nem vizsgálatra megyek.

Így szülés után szeretném elkérni az előző papírokat,amin feketén fehéren rajta van minden.

Próbálok nem erre koncentrálni,de félek ez miatt a szüléstől/császártól.

Pszichológust felfogok keresni.


Köszönöm válaszaitokat :)

2020. okt. 30. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!