Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szoktatok le terhesség...

Hogyan szoktatok le terhesség alatt a dohányzásról? Mit csináltatok helyette? Mivel tereltétek el a gondolatotokat?

Figyelt kérdés
Tudom, most legszívesebben megköveznétek... De kérlek neee!!! Elég a bűntudat. 14 hetes és 4 napos terhes vagyok, de a cigit egyszerűen nem tudom letenni. Ma elmostam az összes hamutartót, sőt ki is dobtam egyet. A férjem szigorúan kint dohányozhat az erkélyen. Valamivel jobb így, de sokat gondolok rá. Mit tegyek? Ti hogyan csináltátok? Félek, RETTEGEK, hogy valami baja lesz a picinek!!! Ugye, nem??????? SEGÍTSETEK!!! KÖSZÖNÖM!
2008. okt. 23. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem elég egyszer meghallgatni, ahogy fuldoklik bent egy jó slukk után.
2008. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
en is cigiztem terhesegem elott, es hat mikor megtudtam hogy terhes vagyok igen nehez volt megallni hogy ne szivjak legalabb bele egy slukkot! eleinte megis alltam csak hogy a ferjemmel kulon lettunk terhesegem idejen es nagyon nehez volt, es bizony bele bele szivogattam a cigibe,de egy nap talan ha fel szalat ha elszivtam, de nagyon eros lelki ismeret furdolasom volt,es ha tudod inkabb ne szivjal bele!! hidd el nem eri meg en biztos hogy a kovetkezo gyermekemmel egy slukkot nem fogok szivni,mert nem jo ezzel csak a babanak artunk vele nem eri meg, inkabb egyel vagy ragozzal mikor erzed a hianyat nekem ez segitett, meg egyszeruen ne engedd senkit korulotted hogy cigizzenek mert az sem jo!
2008. okt. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Főleg a második válaszolónak. Olyan bűntudat gyötör, hogy elmondani nem lehet... Az a baj, hogy mindenki cigizik a környezetemben, de így könnyebb, hogy a férjemet kitessékeltem, mert nem látom és nem kívánom "annyira".
2008. okt. 23. 17:16
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A babó ellőt én is dohányoztam 10 évig,de ahogy a lehetőség felmerült,hogy babás vagyok egyből nem akartam rágyújtani!Nekem elég volt a gondolat,hogy a gyerek aki bennem van,ne kapjon még több egészségtelen dolgot!Gondolj a kicsire,nekem elég volt!Amúgy a sógornőm is végig bagózott,nem lett baja a gyereknek!
2008. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

Gondolatelterelésnek nem elég a baba??

Én is dohányoztam, de a pozitív teszt után már nem gyújtottam rá többet, nem lett volna lelkem. Nekem szerencsém volt, a férjem is abban a pillanatban lerakta a cigit. Nem tudod vele megbeszélni, hogy együtt tegyétek le, a baba kedvéért!!?

Lehet, hogy így koraszülött lesz a babád, vagy asztmás, sose lehet tudni, csomó-csomó rossz dolog... :(

Legyél erős, esetleg gondolj arra, hogy pár hónap és újra dohányozhatsz!

Gondolj a babádra, ha rettegsz, hogy baja lesz, tedd le a cigit!!!

2008. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

szio!!

én nem cigizem már jo 3éve,de csak azt szeretném irni,hogy a baba a legfontosabb,s ha máshogy nem megy,akkor legalább annyi időre probáld meg felfüggeszteni,mig terhes vagy,mert hidd el ez nagyon fontos lenne,gondolj bele szegény pici mit érezhet-gondolhat ott benn mivel mérgezed.....

probálj vegyél nikotinos rágot---de erre kérdezz rá vagy a védőnőtöl-vagy a gyogyszertárba,hogy szabad-e.....vagy vegyél gyümölcsrágót-Tic-Tacot,tökmagot-ricázz inkább,csak probáld mellözni ideiglenesen bocsi ha okoskodtam....

Drukkolok hogy sikerüljön,hogy az akaraterőd erősebb legyen.........

Üdv: 14heteske

2008. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél sok -sok gyümölcsöt,és azt ràgcsàltad,meg akàrhànyszor ràakarsz gyujtani,menj helyette valamit nassolni,vagy igyàl olyankor folyadékot.

dE A FILM IS ELTUDJA JOL TERELNI a figyelmet.

2008. okt. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem, most adtatok egy jó adag akaraterőt!!! Most is bőgök, hogy mit tettem...
2008. okt. 23. 17:20
 9/22 anonim ***** válasza:
a Masodik valasziro vagyok: nem kell sirni, de ez mar jo jel hogy legalabb lelki ismeret furdolasod van hidd el nekem nagyon sok anya aki a gyermeket a szive alatt horedja nem csak hogy cigizik de meg iszik stb minden lelkiismeret furdolas nelkul, en azt mondom neked,hogy probald meg a gondololataidat,mas fele terelni es ne a cigire gondolni,gondolj a gyerekre aki a szived alatt fejlodik:) es maris elmegy a cigi hianya en most is szivom a cigit sajnos visza szoktam terheseg es szoptatas utan is:( de most kesik a menszim ha baba lesz egybol ledobom !!!
2008. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne bőgjél, nem szándékosan tetted - és az se jó a babának, ha állandóan szomorú vagy stresszben vagy.

Tényleg keress valami más rágicsát (de azzal is vigyázz, hogy ne hízz 25 kilót) - és foglalkozz a babáddal és a pároddal is! Őt sem hanyagolhatod el, az se lenne jó. Beszéld meg vele, hogy ha rá akarnál gyújtani, kapjon el, aztán... a többit vérmérséklet és kedv szerint :-)

2008. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!