Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a tesztem,...

Pozitív lett a tesztem, meddig dolgozzak?

Figyelt kérdés

5 napja késik a bajom, csináltam tesztet és pozitív lett. Nemtudom meddig mehetek dolgozni így, utolsó menstruaciotol számítva 4-5 hetes lehetek.

Tudom hogy korai, de 4 műszakban dolgozok, 3 nap nappal, aztán 3 pihi, 3 nap éjszaka, 3 pihi. 12 órában kell álló munkát végeznem, néha nehezebbet emelni.


Picit izgulok, mert vannak már most tüneteim, a teszt előtt tudtam hogy várandós vagyok, 2 napig szedültem itthon is, a gyárban is. Illetve folyton fáradt vagyok.



Előre is köszönöm a segítséget!



2020. nov. 4. 06:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Várandóként nem dolgozhatsz se 4 műszakban, se 12 órában. Be kell jelentened a munkálatodnak a terhességet, ő pedig az kell higy tegyen könnyített muhnkakorbe
2020. nov. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a kismamák kiiratják magujat betegállományba a 6. Hétig. (hátfájás, megfázás stb indokkal)

Onnantól (ha van szívhang) a nógyógyász ad egy javallatot táppénzre és már 9es kóddal írja ki a háziorvos.

Szintén gyár.

2020. nov. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Vinni kell róla papírt az orvostól. Éjszakai műszakban nem dolgozhatsz.
2020. nov. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Én anno 3 hónapig dolgoztam, bár csak 8 órában. Nálunk a kutyát nem érdekelte hogy nem lehetne éjszakázni, a kötelező túlórák is maradtak, meg minden, mintha nem is lenne terhes az ember, de volt, akinek muszáj volt még a 6. hónapban is ott lennie :/

Én is maradni akartam még, de a párom nem engedte

2020. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
10-dik hétig dolgoztam, utána sajnos a doki kiírt pocak keményedés, fájás miatt szerettem volna tovább dolgozni, de a baba mindennél fontosabb.
2020. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
#2: ez így szabálytalan és rosszabbul is jár a kismama
2020. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#2 vok. Nem azt írtam h szabályos, csak h nálunk ezt így csinálják.

Adminisztrátor vok a cégnél. És a vezetés egyértelműsítette h nem, nem biztosít másik munkakört. Valamint h fizeti az alapbért (ha otthon marad a kismama) de az nálunk minimál bér. Tehát rosszabbul jár az ember, hiszen kevesebbet kap nem csak a 9 hónap terhesség alatt, de a csed, gyed is kevesebb lesz így.

2020. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Most komolyan, munkaundorotok van? Mostantól a gyerek 25 éves koráig nem mentek dolgozni?
2020. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 gondolom Te nem dolgoztál még gyárban?!

Az egy kicsit keményebb mint egy irodai munka...

Én abszolut megértem azokat ak8k ilyen munkát végeznek, és nem akarnak kockáztatni egy vetélést.

Pedig én is 7 hónapig melóztam ikrekkel a pocakomban.

Ez nem munkaundor kérdése

2020. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#8 Nem, nincs munkaundorom. Nem, nem azért akartam várandós lenni hogy itthon lehessek.

Én is pénzből élek, és nyilván abból van pénz ha az ember dolgozik.


De egy éve próbálkozunk a párommal, hétfőn még dolgoztam, és mivel nehéz dobozokat kell emelgetnem, az egyik után begörcsöltem, nem bírtam kiegyenesedni. Ráadásul szedültem egész nap. 12 óráról beszélünk kedves 8as,álló munka, mit gondolsz, a szalag mellett van szék? Van időm leülni?


Nem értem ezt a fajta támadó, negatív gondolkodásmódot.

2020. nov. 4. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!