Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a tesztem,...

Pozitív lett a tesztem, meddig dolgozzak?

Figyelt kérdés

5 napja késik a bajom, csináltam tesztet és pozitív lett. Nemtudom meddig mehetek dolgozni így, utolsó menstruaciotol számítva 4-5 hetes lehetek.

Tudom hogy korai, de 4 műszakban dolgozok, 3 nap nappal, aztán 3 pihi, 3 nap éjszaka, 3 pihi. 12 órában kell álló munkát végeznem, néha nehezebbet emelni.


Picit izgulok, mert vannak már most tüneteim, a teszt előtt tudtam hogy várandós vagyok, 2 napig szedültem itthon is, a gyárban is. Illetve folyton fáradt vagyok.



Előre is köszönöm a segítséget!



2020. nov. 4. 06:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Valamint h fizeti az alapbért (ha otthon marad a kismama) de az nálunk minimál bér. Tehát rosszabbul jár az ember, hiszen kevesebbet kap nem csak a 9 hónap terhesség alatt, de a csed, gyed is kevesebb lesz így."



Ez így ellentmondásos...

2020. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi az ellent mondás?

Az alapbér minimál bér. A táppénzt az eddigi bruttó átlagából számolják ki. (darabbér + pótlékok + mozgóbér)

A tpn töltött időt nem veszik alapul a gyed számításánál.

2020. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha minimálbér plusz zsebbe feketén kapod akkor tappenz, csed, gyed is csak minimálbér után lesz.
2020. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem feketén kapja.

A szerződés szerinti(alapbér) bér + teljesítménybér +műszakpótlék + mozgóbér ~s egyébb juttatások (cafatéria)

Ebből áll nálunk össze egy dolgozó bruttó bére.

Ez alapján számolnak neki tpt, mag csedet és gyedet.

Ha otthon marad (mert nem tudnak minkát biztosítani neki, csak az alapbér illeti meg a dolgozót (mert nyilván darabbére nincs ha nem dolgozik, nem éjszakázik, és mozgót sem kap)

Tehát a bruttó 400e helyett a minimálbéren tengése is beleszámít majd az ellátások kiszámolásába.

2020. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!