Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen derült ki, hogy...

12 hetesen derült ki, hogy babát várok. Sajnos eddig dohányoztam. Nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés
Természetesen utána már egy szálat sem, de irtora parázok
2020. nov. 17. 08:21
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Betegség miatt nem menstruálok, ezért nem vettem észre
2020. nov. 17. 08:21
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Pont az első pár hét, ami a legfontosabb, így látatlanban senki se fogja tudni megmondani okoztál e vele problémát vagy sem, lehet igen, lehet nem. Attól, hogy más azt írja ő cigizett és egészséges gyereke született nem jelenti azt, hogy ez veled is így lesz.

Csak remélni lehet, hogy minden rendben lesz.

2020. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
2# akik írják, hogy egészséges lett a gyerek.. Valójában ez csak később mutatkozik meg az idegrendszerben,tanulásban viselkedésben. Ez az amit sokat nem értenek meg.
2020. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
2%

Miért lenne hiszen a gyerek egy burokban van abban növekedik a véredbe nem jut be a nikotin .

Nyomorban a füstnek annyi mert előszőr van egy sav majd a jön a emésztés ott biztos nem .

Úgy hogy semmi gond nem lehet .

2020. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
4-es, te troll vagy?
2020. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

#4-es hülyeséget írsz..

"A szén-monoxid és a nikotin rendkívül káros a baba egészségére, mivel sajnos a magzat kis testén az összes mérgező anyag áthalad a méhlepény és a köldökzsinór közreműködésével – és ugyanígy természetesen szoptatás közben, az anyatejen keresztül is bejuthat a kicsi szervezetébe.


• A szén-monoxid csökkenti a vér oxigéntartalmát, aminek következtében a magzat is kevesebb oxigénhez jut.

• A nikotin összehúzza a köldökzsinór és a méhlepény ereit, ezáltal jelentősen csökkentve a baba tápanyag- és oxigénellátását.


Dohányzás és koraszülés


A fent leírtak következményeképpen a dohányzó nők rendszerint a kelleténél korábban szülnek, gyermekeik pedig a normálisnál alacsonyabb születési súllyal és fejletlenebb szervekkel jönnek a világra."

2020. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
30%

A genetikusom, amikor elmeséltem neki, hogy 5 hetes terhesen Egyiptomban nyaraltunk, és mivel nem tudtam még a babáról, így ittam is, cigiztem is, mindent csináltam, ő annyit mondott, "egészségére, anyuka". A kérdésre, hogy ez nagy baj-e, az volt a válasz, hogy ezek az apró magzatok, ha válós kár éri őket, többnyire elmennek maguktól.

A stresszel, a lelkifurdalással néha sokkal többet árt az anya, mint magával a dologgal, ami miatt stresszel. Van, aki vigyáz magára, még kávét se iszik, mégis koraszül. Más végigdohányozza a terhességet, mégis túlhordja a babát. Segítsünk egymásnak, ha már itt vagyunk, és ne stresszeltessük egymást feleslegesen, ezerszer inkább szüljünk babát 12 hét dohányzás után, semmint elvetessük, "úgyis beteg lenne" felkiáltással.

(Nem lesz az.)

2020. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Neurotech válasza:
11%
12 hetesen? Az már 3hónap... Szerintem most már tökmindegy, nyugodtan dohányozz tovább
2020. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Az első 6 hét a mindent vagy semmi elve, ha sérül a kis sejtcsomó még ki tudja javítani, ha túl nagy a sérülés elmegy a baba. 12 hét az már másabb szituáció.
2020. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

6:

A méhlepény rengeteg dolgot szűr, többek közt a cigaretta káros anyagait is. Ezért öregszik el hamarabb azoknál, akik dohányoznak. Miután elöregedett, már valóban nem tudja ugyanúgy ellátni a magzatot, ilyenkor kezd el a magját éhezni odabent, és fogy vissza, és ezért lehet belőle koraszülés.

2020. nov. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!