Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan akinek a párja nem...

Volt olyan akinek a párja nem vette a nevére a gyereket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 30 hetes kismama vagyok, a baba tervezett így nem igen értem a párom miért halogatja az apaságit. Lusta elmenni személyit csinálni amit egyszerűen nem értek. Kérdeztem tőle, hogy ennek mi az oka, de szerinte “semmi, csak sokat dolgozok nincs időm”. Én még dolgozom (ez az utolsó 2hetem), és kitalálta Ő most nem megy dolgozni 2 napig mert fáj a foga, de az idő alatt a kutyusunkat sem vitte le sétálni és azt hazudta levitte (egyértelmű miből bukott le hogy kamu). Miért viselkedik ilyen felelőtlenül? Mit tehetek? A fizetésemet költi a F*fára hogy coinokat vegyen de a lakás fizetés emiatt csúszik de nem érdekli erőszakosan költi a pénzt.. a saját fizetése nem haviba hanem napiba van és kértem hogy ez ne így legyen mert nincs értelme de mintha meg sem hallaná. Már felhoztam, hogy inkább akkor megy a baba bölcsibe és elköltözünk mert ez nekem plussz teher lesz hosszú távon. Ő meg 2.babáról beszél..jesszus..dehogy.. így hogyan?! Mit tennétek?

2020. nov. 18. 07:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Lusta elmenni személyit csináltatni? Kicsit idióta a fickó, már ne is haragudj.... Biztos jomotelt volt vele gyereket vállalni?
2020. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem való mindenkinek gyerek, a te párodnak sem. Mondjuk gondolom a terhesség előtt is ilyen volt, szóval a te értékítéletedben sem bíznék.
2020. nov. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

" Mit tennétek?"


Sürgösen keresnék olyan megoldást, ahol független lehetek, ilyen emberrel együttélni kifejezetten ostobaság.

Ez csak oda fog vezetni, hogy te is eladósodsz, utána ott állsz egy (vagy ha rajta múlik 4-5) gyerekkel, semmivel a kezedben.

Minél elöbb szakítsd meg vele a kapcsolatot, és alakítsd ki úgy az életedet, hogy neki semmi köze se legyen hozzá.

(Az egyetlen dolog, amit nem értek, egyáltalán miért vállaltál vele gyereket?)

2020. nov. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

A jogsival is tudja magát igazolni, vagyis a jogsi úgy is működik, mint a személyi. 😉

Írásodból úgy vettem ki, hogy már van egy gyereked, aki maga a férjed és most születik a kicsi. Nem lesz könnyű dolgod.

2020. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem, a jogsi nem szemelyi igazolvány.
2020. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
A jogsi személyazonosításra alkalmas igazolvány. Én is használtam többször arra. Szerződés kötésnél is!!! A hivatalba is oda kell írni, hogy személyi + száma, vagy jogosítvány + száma.
2020. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Alapjában egy jó ember, tudom hogy szeret csak mindenhova fogni kell a kezét, most elvárom, hogy önállóan cselekedjen mert munka után megyek haza kutyust sétáltatni, házimunkát csinálni és egyszerűen kipurcanok és szeretném ha valamit egyedül is elintézne az életben az anyja vagy nélkülem. Biztosan jó apa lesz és szeretni fogja a babánkat, de megőrít ezzel a tétlenkedéssel/szerencsétlenkedéssel. Nem tudom kezelni a kialakult helyzetet..
2020. nov. 18. 09:17
 8/17 A kérdező kommentje:
A jogsi valóban alkalmas erre, de nincs jogsija. De köszönöm a tippet!
2020. nov. 18. 09:20
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen időszak, hogy apukával nem tudtunk elmenni apaságit csináltatni, de az indok merőben más volt, 12 órázott a hét minden napján.


Én felvetettem a vegyél ki szabi dolgot is, de végül az oldotta meg, hogy egy anyós látogatás alkalmával megkérdeztem anyóst hogy a Béla vagy a Pál megy jobban szerinte az én vezetéknevemhez, így végül a saját anyja cseszte le, mennyire felelőtlen, milyen apa lesz ha ennyit se tud a gyerekért megtenni. Na, itt volt megoldva a dolog, annyira jól sikerült hogy munkahelyet is váltott ami kifejezetten családcentrikus, sokat lehet itthon.


Egyébként, honnan veszed hogy jó apa lesz ha a kutyát se viszi le? Kit érdekel ha fáj a foga, a kutyának attól még szrni kell, a gyereked is igényli majd a levegőt, őt se viszi majd le mert fáj a foga??

A te gátsebed is fog fájni, a melleid is fognak fájni, a hasad is fog jó darabig, akkor te se csinálj semmit? Mert fáj? Most megsugom, semmit nem fog segíteni.


De gondolom két fogfájás között játszani tudott otthon, nem?


Végül pedig, aki a másik fizetését a saját hobbijára költeni egy fszság, ilyet felelősségteljes ember nem tesz, pláne amikor a nő hamarosan szül és ettől a fizetéstől elesik (tudom, lesz csed, de nem ugyanannyi, meg ne erre menjen már a pénz..)


Sajnálom hogy ezt kell mondanom, de itt nem az apasági nyilatkozat hiánya a probléma, az kutya fsza ahhoz képest amit alatta még írtál.

2020. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, egyébként igazatok van. Remélem megjavul a helyzet és rendben leszünk, ha nem akkor pedig sajnos egyértelműen vége lesz mert ez számomra és a Bogyóka számára is hátráltatás lesz, akkor már inkább egyedül mint egy visszatartó felnőttel. Megy mindenkinek a zöld.
2020. nov. 18. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!