Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öreg lennék a szüléshez?

Öreg lennék a szüléshez?

Figyelt kérdés

Idézem: "Amikor az én gyerekeim kezdenek kirepülni, te még pelenkázod a tiédet."


40n, első gyerekem várom



2020. nov. 25. 18:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
#5 emiatt ne aggódj, a nehézségek ugyanazok lesznek anyaként, rengeteg közös téma lesz akár egészen fiatal anyákkal is.
2020. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
57%

Én örülök, hogy anyukám 20 évesen szült, bár régen ez volt a divat. Örülök, hogy majdnem 30 éves vagyok és még "fiatalok" a szüleim, imádják az unokáikat és a gyerekek is őket, remélem még sokáig velünk maradnak.

Nem elítélendő egyáltalán, hogy most vállalsz gyereket, csak ha belegondolok, hogy mire a gyereked 30 lesz, mint én lassan, te már nem biztos, hogy velük leszel, és ha belegondolok, hogy milyen rossz lenne, ha már most nem lennének, akkor szomorú lennék. Imádom a férjem és a gyerekeim, de örülök, hogy még élnek a szülők is.

2020. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
34%

Nézőpont kérdése.

Kismamának öreg vagy.

Nagymamának fiatal.

2020. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
11%
Majd az lesz érdekes, amikor 41 évesen, pici gyerekkel keresel új pasit.
2020. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%
Miért is, 14-es? Nyilván a férje (40 körül inkább az szokott lenni a nőknek, nem pasija) sem egy 20 éves kis kölyök, aki megijed a felelősségtől és lelép.
2020. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

Amikor vállaltad a babát, nyilván nem találtad magad öregnek.

Akkor most miért érdekel olyan ismerőseid véleménye, akik le akarnak törni, akik el akarnak keseríteni?

Pláne olyanoké, akiknek még a nevét sem tudod, itt a gyakorin?


Hidd el, aki azon nyammog, hogy nézd már, itt egy öreg kismama, annak szintén megvan a maga baja.

És ne foglalkozz azzal sem, aki rávilágít, hogy hú micsoda problémák lesznek a korod miatt, mert a szomszédjának is az volt. Nem vagyunk egyformák. Biztos van olyan, aki titokban téged irigyel, mert megvan az élettapasztalatod, háttered a babázáshoz.

Meg van olyan is, aki nem irigyel, hanem nyíltan lesajnál, és ettől nagyon boldog, hogy valaki rosszabb helyzetben van nála (szerinte). Ilyenek is vannak és lesznek.


Figyelj az egészségedre, és nyugodtan örülj a babádnak, készülj az anyaságra!

2020. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

15.-nek.


Persze...persze...



(Amíg nem jön egy: [link]

2020. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
33%
A lányom 9 éves, 36 voltam mikor szültem, környezet órán a szülők koráról beszéltek, azóta nagyon sokszor hallom, hogy én vagyok a legöregebb anyuka az osztályba, mert a barátnőjének az anyukája csak 29 éves, én miért vagyok ilyen öreg, Ő meg sem merte mondani, hogy én hány éves vagyok.
2020. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan mondd neki, hogy mikor ő már egyedül fog otthon kornyadozni, és várja, hogy a gyereke esetleg hazatelefonál, veled még ott lesz a kiskamasz gyereked.

Másrészt meg, amikor ő otthon pelenkázott huszonéves korában, te vígan élted világodat.

Különben is, miért nem mindegy neki, hogy mivel foglalkozol majd, mikor az ő gyereke elköltözik otthonról? Gondolkozzon azon, hogy ő mit fog csinálni.

2020. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%

Az elő két gyermekemet huszonnégy és huszonhat évesen szültem, Aztán hosszú szünet, és 39 éves koromban megérkezett a harmadik. Az első kető is nagy boldogság volt, de az uolsóval sokkal tudatosabban élveztem minden percet (kivéve, amilykeket nem. De azoknál meg sokat segített a tapasztalat, hogy ezek az időszakok jönnek és elmúlnak, fölösleges kétségbe esni).

A férjem pedig a harmadik gyerekre nőtt bele igazán az apaságba. Huszonévesen bizony nem sok köze volt a kislányaihoz, amig beszélni nem kezdtek, nemigen tudta mit kezdjen velük.

2020. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!