Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öreg lennék a szüléshez?

Öreg lennék a szüléshez?

Figyelt kérdés

Idézem: "Amikor az én gyerekeim kezdenek kirepülni, te még pelenkázod a tiédet."


40n, első gyerekem várom



2020. nov. 25. 18:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
Helytelen a megfogalmazás, hogy te "még" pelenkázod a tiéd. (mintha 20 éve folyamatosan azt csinálnád) Te most pelenkázod. Csináltál mást amikor ő az övét pelenkázta. És? Mellesleg engem is 40 évesen szült anyám. :)
2020. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%
És kit érdekel, hogy másnál hogy alakult? Nem vagyunk egyformák, valaki 20 évesen is késznek érzi magát az anyaságra sőt, lehet kiváló anya is lesz belőle, más meg 40 évesen is bizonytalan. Valaki szilárd alapokra szeretne szülni, más meztelen hátsóra. Valakinek adott a szilárd alap egy jó szülői háttérrel/házassággal, másnak iskolákat kell elvégeznie hozzá és éveket dolgoznia. Amúgy is eléggé kitolódott az átlag életkor, amikor az emberek 50 évesen meghaltak, akkor igen, 20 évesen kellett szülni. De most elélünk 80 éves korunkig is. Akkor meg, ha fizikailag bírod, nem mindegy, hogy 40 évesen szülsz-e vagy sem?
2020. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld, köszönöm szépen.
2020. nov. 25. 20:47
 24/34 anonim ***** válasza:
89%

Szia


Igaz én 28 vagyok, de a férjem 40 és 1 éves a lányunk.


Ahhoz szólnék hozzá, hogy fiatal anyukákkal hogyan jössz majd ki.

Szerintem ez nem túl lényeges, az anyák között ha valaki rosszindulatú, mindegy hány éves.


Én járok anya tornára, ott van 25 és 40 éves anyuka is.

Sosem számított. Osszejarunk a tornán kívül is.

Volt akinek a korát kB 3-4 hónap után a Facebookról tudtam meg.

2020. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nem vagy öreg, de fiatal sem. De ez teljesen mindegy. Nehéz meghuzni hol az a korhatár, ami még "elfogadható". Ugyanakkor mindenki akkor szüljön gyereket, amikor megfelelőnek tartja a pillanatot, mind anyagi, mind érzelmi és párkapcsolati szempontbol. Van akinek ez 20 évesen jön el, van akinek 40 évesen. Meg ugye, attól hogy én 25 évesen szülni szeretnék, meg nem biztos, hogy nem telik vele akár 10 évbe is, míg sikerül. Szíven szerint én is már anyuka lennék, de épp tegnap volt missed abom. Már 30 múltam, anyukám engem 2.gyerekkent 31 évesen szült, emlékszem, hogy suliban tök cikinek ereztem, hogy az anyukám 10 évvel idősebb az átlagnál, most meg esélyem sincs fiatalabb anyukának lenni, mint ő volt.


Boldog babavarast!

2020. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
91%

Kepes voltal teherbe esni? Igen. -> Nem vagy oreg.


Elvezd ki a babazast es sz@rj masok velemenyere.

2020. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
78%

Nagyanyáink is szültek 40 körül

Csak nem az elsőt


Egyik nagyim 40 évesen nagymama volt, másik is, de 43 évesen szülte anyut.



Amúgy igen.. a nagymamámból kiindulva..

Anyukám korán elvesztette.Pedig sokáig élt, de ápolásra szorult 60 éves korától..

Anyu emiatt nem mert messzire menni, tanulni..

Persze ez egy élet csak.


Viszont apukám nagymamája fiatalabb volt, mint anyukám anyukája... ( pedig 23 volt amukor a nagymamámat szülte és 22 volt a nagymamám, amikor aput szülte. Az akkor se nem korai se nem kései volt)


De nyilván oka van az ilyen “kései” gyerekvállalásnak is.

2020. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
77%

Igaza van, ha 20 evésen szült, hiszen az o gyereke pont 20 lesz, amikor o maga 40, ergo valóban te majd pelenkazol, amikor az ő gyereke kirepül.

Amúgy meg mindenkinek magánügye, mikor szül.

2020. nov. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%

Baromira nem az számít, hogy más anyukáknak mekkora lesz ennyi idős korukra a gyereke; sem pedig az, hogy más anyukák milyen korúak (mindenki felnőtt, megbeszélitek). A lényeg, hogy a terhességet és a gyereknevelést bírod-e. Apukám 40 éves volt mikor a tesóm született, és bár a tesómmal elég jól bánt, egyszerűen képtelen volt elviselni amikor a barátai is átjöttek és volt némi hangoskodás. Nagyobb bulikról nem is beszélve. Meg őgy általában érezni lehetett hogy sokmindenhez túl öreg már - tesómnak nem is alakult ki olyan jó kapcsolata vele mint az édesanyjával vagy mint nekem apukámmal.

Nem állítom, hogy nálad is ez lesz, de én ezt a kérdést sokkal fontosabbnak tartom, mint azt hogy mikor lesznek unkáid.

2020. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
33%

Érdekes válaszok.


Sokak szerint egy nő, 40 évesen nem öreg a szüléshez. De amikor ez a férfi oldaláról jön elő, főleg, ha fiatalabb nővel akar babát, akkor egyből megkapja a "vénemberpedofilmeghalolmireagyerekovibamegyöregvagypelenkáznikellholnaptóltégedis..." válaszokat.

2020. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!