Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kezelitek a látogatás...

Hogy kezelitek a látogatás kérdését? Mit lehet ilyenkor mondani, hogy ne leygen sértődés?

Figyelt kérdés
Még 6 hetem van szülésig, de a rokonok már most ajánlkoznak, hogy egymásnak adják majd a kilincset.Az egyik főzni akar rám,a másik meg akarja mutatni a fürdetést, a harmadik csak beállítana a 4 fős családjával nézelődni..én meg már most hülyét kapok.Első baba, és úgy szeretném nevelni, hogy barátságos kislány legyen.De ezt szeretném, ha az első néhány nap itthon, csak rólunk, hármunkról szólna.Esküszöm ,még anyukám-akit imádok- is idegesítene.Szeretném élvezni, hogy hárman vagyunk, egy kicsit tanulni a dolgokat, mielőtt beállít a család.Szeretnék levegőt is kapni, és a picit is félteni fogom.Ti hogy vagytok ezzel?
2010. aug. 11. 17:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ezzel én is teljes mértékben így voltam mikor még babás voltam.és ne tudd meg milyen jól esett h nem voltam egyedül az első napokban hanem mindíg volt ott valaki.mamám az első három napban segített fürdetni,mama+anyós főztek ránk,segíytettek takarítani,plussz amit nem tudtam mit hogy kell csinálni mindent megmutattak.nagyon jól jött a segítség,pedig babásan nekem is a hajam az égnek álltí a gondolattól h az első pár napban ott lesz a családs.
2010. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen a gyerekágy idejére nem illik, mond hogy a védőnő kihangsúlyozta, hogy utána fogadj csak látogatókat.


De valami segítség kell. Én sem akartam, csak a párom volt, de jó lett volna más is, de ha jöttek anyukámék olyan feszült voltam, már azt vártam mikor mennek el. Talán ha egyedül jött volna anyukám, de messze laknak.


Jó ha valaki tud rátok főzni, mosni, mosogatni, takarítani az első pár hétben. Apa úgyis rohangálni fog a hiányzó és elintézendő dolgokért.


Én szinte mindig bőgtem és összevesztem velük, aztán hetekig nem jöttek, megkértem rá őket. Kimerült, fáradt az ember a látogatók nélkül is.

2010. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Anyósom monddta, hogy menjünk el hozzájuk és lesz úgyis ott bőven, akik majd vigyáznak rá. Én megmondtam kerek-perec, hogy nem szeretném, 2 hósan még ne fogdossa össze mindenki, semmi immunrendszere nincs.

Az én szüleim azóta állandóan kézbeveszik, már 6 hós, anyósomék a nagy kezdeti lendület ellenére nem igazán. Apósom még egyszer sem vette fel.


Amikor nem jött senki, a párom hozta nekem az ebédet, aztán elkezdtünk sétálni, akkor én hoztam. Főzni a mai napig nincs időm. Nem hagyom nyűglődni sem, főleg most már elkezd időnként unatkozni, de végül mindig figyelni kell rájuk, bármekkorák is.


Könnyű szülést neked és nyugodt éjszakákat!

2010. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi az első héten kitiltottunk mindenkit a lakásból, még a nagyszülőket is. Volt nagy sértődés, de nem érdekelt minket, magunk akartunk maradni hárman: babánk, férjem és én.

Elég hamar megnyugodtak a nagyszülők, amint meglátták az egy szem unokájukat, már el is múlt a harag. De segíteni semmit nem engedtem, nekem nem kellett hogy főzzenek, takarítsanak, stb. Fürdetni, pelenkázni, öltöztetni stb szintén nem engedtem, megmondtam mindenkinek, hogy ez a mi dolgunk a férjemmel, mivel a mi gyerekünk.

Azt csináld, amit te akarsz, ne engedj be senkit, ne foglalkozz vele, ha megsértődnek. Most rólad és a gyerekedről van szó. Ti vagytok a lényeg, és nem az, hogy mások mit gondolnak. Anyukád és a többi nagyszülő is meg fognak nyugodni.

Mondd meg már most, hogy az első 1-2 hét a TIETEK, és kész.

2010. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt választásunk. Még három hetes sem volt a fiam, amikor a férjem báttya és annak családja beállítottak hozzánk négy napra. Sajnos övék a lakás amiben lakunk, úgyhogy akkor jönnek, amikor akarnak. Nem mondhatnám, hogy örültem nekik, még ülni nem igazán tudtam, mert a sebem még eléggé fájdogált. Néha még állni sem. Szóval nem voltam valami jól. És akkor még őket is ellátni. A többi rokonnal nem volt gond. Megértették a helyzetet. Csak ők nem voltak tekintettel ránk. Minden este közönség előtt fürdettünk. Nézni akarták állandóan, hogy hogyan pelenkázok, öltöztetek st. Eléggé fárasztó volt. Nem foglalkoztak azzal, hogy nekünk mi a jó.
2010. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én tökéletesen megértelek!Bár nekem az első babám, és még csak 8 hetesek vagyunk, de nekem is már most az idegeimre megy mindenki!Biztos a hormonok miatt is van, hogy hamarabb felidegesítenek, de alapból nem vagyok olyan típus, aki szereti ha túlzásba körbe zsongják! Nem vagyok babonás, de a szüleimen és a sógornőméken kívül szinte még ,,senki" nem tudja, hogy mizu velem. Az már sok mindenkinek feltünt, hogy nem cigizek és felszedtem már pár kilót, de ha valaki még meg is kérdezi én még most letagadom. Én még Nemrég tudtam meg, hogy ketten vagyunk, orvos sem látott még, mert szabin van, majd a jövőhéten megyek hozzá, így addig még orvos sem látott, addig főleg nem szeretném még senkinek sem elmondani. Persze a szüleim és sógorék előtt lehetetlen lenne titkolnom, nap mint nap találkozunk.

A lényeg az, hogy a szüleimet imádom, de már most kikészítenek. Egyfolytában ezt hajtogatják: jól vagy, egyél, igyál,egyél, nincs semmi baj, blablabla. Komolyan ettől már rosszul vagyok. Szólok én ha vmi van, nem szeretem mikor ennyire túlzásba viszik a dolgokat. A sógornőmék meg még rosszabbak. Már lassan az egész város tudja, az összes haver, mindenki,mert ők mindenkinek elmondják. Direkt megmondtam, megkértem, hogy ne szóljanak még senkinek, erre ők már beharangozták helyettünk is, persze biztosan mondták, hogy ez még titok, mert amikor a haverok is rákérdeztek és látták, hogy az arcom kezd eltorzulni az idegtől, egyből elterelték a szót!Ja ás a legjobb, hogy a sógoromék már a gyerekünk nevét is kitalálták helyettünk. Hát ez volt ami igazán kikészített. A nagymamámnak meg egyenesen elsem merem mondani a hírt, mert elsőnek nagyon örül majd neki, de utánna elkezd oktatni, hogy ezt így, ezt úgy, nah ő olyan nagymami, akit nem sok mindenki képes elviselni. Te soha nem rúghatsz labdába vele, mert ő mindenhez ért, mindig hülyének néz, csöppet sem segít, csak hátráltat és bár tudom, hogy engem szeret, de nagyon sokszor nagyon-nagyon megbánt a szavaival, de ezt ő észre sem veszi.

Ha én megszülök, azt szeretném, ha anyukám eljönne, de nem szeretném, hogy sokáig időzzön, nagyanyám is ki fog készíteni, sztem ahogy őt ismerem ő már abba is beleszól majd, hogy pl. hogy fésüljem meg a gyereket.Nah hát a sógornőmékről meg nem is beszélve, ők éjjel nappal itt szeretnének majd lenni velünk, nah de azt csak szeretnék!!! A mi csengőnk is ki lesz kötve, ajtó bezárva, telefon kikapcsolva!Nagyon böüszke vagyok a babámra és már most imádom, nagyon várom, hogy már itt foghassam a kezembe és pont ezért én is azt szeretném, hogy csak is 3-an legyünk!Tudom, hogy nagyon jól jön ilyenkor a segítség, de az a baj, hogy sajnos a rokonaink, ismerőseink, azt hiszik, ha minél tovább maradnak nálunk, annál többet segítenek. Ez pedig nem így van.

2010. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az alpvető probléma, hogy a legtöbb ember félredefiniálja a segítség fogalmát. A segítség az, amikor a másik fél érzi annak, nem pedig az, aki nyújtja. Az emberek többsége számára - valószínű, hogy nem szándékosan és nem tudatosan - a segítség öncélú: kitalálják, hogy ők most segítenek, és a másik féltől pedig hálát várnak "hiszen én jót akarok" felkiáltással, hogy "kipálhassák ezt a pontot" annak ellenére, hogy az az illető számára tényleg segítség vagy netán nyűg az, amit csináljak. És az a szomorú, hogy nagyon sokszor az ilyen segítség valóban kellemetlen a másik fél számára, akit ilyenkor, ha hangot ad neki, hálátlan teremtésnek tartanak.


Sajnos nagyon kevesen értik meg azt, hogy a segítség akkor segítség, ha a másik fél is annak érzi! És, ha az a segítség számodra, hogy békén hagynak néhány napig, és nem kapkodják ki a kezedből a gyereket, meg nem osztják az észt folyamatosan akkor azt kell elfogadni! Na ezt hívják feltétel nélküli szeretnek, ami sajnos kevés embernek megy! (Ez az anyák esetében alapvető lenne, de idesorolhatjuk az anyósokat is, hiszen ők is anyák...)


Az én anyám szerencsére ilyen, de az anyósom sajnos nem egészen, őt sajna "kezelni" kell ezen a téren. :-)

2010. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én is úgy gondolom most, hogy udvariasan, de meg lesznek kérve, hogy egy pár napig ne zavarjanak.Anyukám, anyósom eljöhetnek, de ők se fognak egyből itt aludni.Nekik nem lesz szívem azt mondani, hogy ne gyertek.Jó látni, hogy nemcsak én gondolkodom így.
2010. aug. 12. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!