Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem mondhatjuk el a szüleinek,...

Nem mondhatjuk el a szüleinek,hogy babánk lessz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

29 éves vagyok, párom 39 éves. Neki van 2 gyereke előző házasságából, nekem van 1 az előző kapcsolatomból (aki 8 éves és annó 2 hónapos terhes voltam mikor egyedül maradtam. Azóta nem is volt senkim.) Mikor ő elvált még sehol nem voltam.


Jelenleg 4hónapos terhes vagyok, akartuk a babát.

4 éve vagyunk együtt,a szüleinek igaz nem voltam, vagyok szimpatikus az eleje óta közölték is velem és párommal is. Azóta nem is találkoztam velük. Próbáltam már azóta kommunikálni velük de semmi.

Párom ő beszél velük néha néha találkoznak ( külföldön élnek)

2 éve költöztünk össze (le is hordtak mindennek,benyeltem)

Amikor

Kiderült,hogy terhes vagyok,5 hetes voltam. Én konkrétan annyira örültem,h a tesóimnak,szüleimnek elmondtam,mindenki velem örült,örül. Kérdeztem nem mondja az anyukájáéknak? Nem.. okot nem adott miért. Gondolram a bűvös 12 hét miatt. Azóta már eltelt a 12 hét és minden rendben van a pocaklakómmal,aki úgynézki kislány 🥰

Azóta nyilván vártam,hogy közölje,közöljük szinte minden nap beszél telefonon a szüleivel tesóival.. de semmit nem mondd nekik. Aztán most feltettem neki ujra a kérdést miért titkolja,hogy babánk lessz?

Azt mondta mert az anyukája biztosan nem lenne jó véleményel.. Azt mondta ő is örül de nem fogja világgá kürtölni, mert minek. Sem barátainak sem rokonoknak senkinek nem mondta nem említette és letiltott facen is, mert mondtam,h kiteszem egy szép idézettel az uh képet és letiltott. Gondolom nehogy megjelöljem rajta. Aki neki ismerőse az nekem nem aki neki ismerőse az meg nekem nem az. Kivéve tesóimat.

Nagyon össze vagyok zavarodva nem tudom,hogy én fújom e fel vagy ennek tényleg nagy jelentősége van?

Megfordult bennem,hogy szégyenli vagy nem akarja ezzel bántani a családját vagy lehet nem is akarja szívből. Nem tudom már mire gondoljak vagy mit is jelenthet. Hiába kérdezem meg normálisan,nyugodtan.. vitának fogja fel.

Valaki járt már hasonló cipőben?

Köszönöm!


Andi



2020. dec. 5. 07:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

Párod egy sz*r alak, bocs. Meddig akarja titkolni a gyereket, 18 éves koráig? Nem számít rá, hogy addig kiderül? Sosem akar beszélni róla? Mi lesz, ha a gyerek miatt nem értek majd rá valamire? Soha nem fog szóba kerülni? Ennyire nem lehet konfliktuskerülő valaki!

Egyszer már ott maradtál egy gyerekkel egyedül, és megoldottad. Bár akkor téged hagytak ott, most én lépném meg a helyedben ugyanezt. Tudom, hogy nagyon nehéz, de nem nézheted tétlenül, hogy ennyire beléd törölje a lábát!

2020. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
18%
Én még soha egy férfi ismerősömről nem tudtam a fb-on, hogy gyereket várnak, csak a már megszületett gyerekről adtak hírt. Az anyjáék meg utálnak, neki is olyan semmilyen a kapcsolatuk. Szerintem túlgondolod.
2020. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%

Es majf mit fog mondani a gyereknek, miért nincs mamája meg papája arról az oldalról? Mert nem szeretik, apuka szégyelli a családját? Én megmondanám hogy vagy felvállal 100%-ban és egy családként működtök vagy kalap kabát.


Most nem a fb szårakodás miatt. Hanem úgy egészében.

Most már nektek kellene családjanak lenni, nem kisgyerek már.

2020. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez a csávó tuti nem rendes, már ne is haragudj. Elég gáz, hogy szégyenli a családja előtt az egészet. Ha igazán szeretne és akarná a babát nem így viselkedne... Tök gáz komolyan. Nem bántásból írom de nekem ez jön le..
2020. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

Azért aki szerint ez mind oké, az nem tom milyen családból származik.Megnézném az arcát, mikor az ő férje,párja csinál ilyet:D

Attól hogy külföldön él a nagyszülő a gyerekektől távol, attól még nyilván tartják a kapcsolatot, beszélnek(külföldről mostanság amúgy sem könnyű utazgatni anélkül, hogy ne szívatná carrá magát az ember itt is karantén,ott is nem is éri meg semerre elindulni).Az azért nagyon nem normális dolog, ha 1 db olyan rokon sincs, akivel szívesen osztom meg azt hogy a párom gyereket vár tőlem, se egy barát,se senki.

40 éves vagyok.Mégis van 30-40 közötti ismerősöm, nem is egy aki így tudatta az ismerőseivel, hogy jön az újabb gyerek.1 uh képtől még nem dőlt össze a világ.Az meg hogy inkább letiltja a párját, minthogy kiderüljön az ismerősei és családja előtt végképp beteg dolog.

Igaza van a 11 válaszolónak.Mikor szeretné felvállalni a gyereket, majd mikor 18-20 éves lesz és egyetemre megy? Addig meg úgyse találkozik a nagyszülő az asszonnyal, meg a gyerekkel úgyhogy sebaj? Vagy hogy fog ez történni?

Ha valóban szeretett volna gyereket akkor ne essen nehezére felvállalni a döntését, függetlenül attól hogy mit szól hozzá az anyuka..

2020. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem pipogya. Kerüli a konfliktust. De azért mondd meg neki, hogy örökre csak nem titkolhatja... amúgy feles hogy viszonyul? Te is úgy érzed, hogy örül? Varja a babát?
2020. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ma megkérdeztem tőle,hogy jól látom e hogy megakar felelni az anyukájának folyamatosan? A válasza az volt,hogy igen,mert ő mellette állt 4 évig. Válaszom az volt,hogy gyereket vállaltunk ezt már így nem lehet. Erre azt mondta én hol voltam a 4 évben mikor az anyukája mellette állt. Az az érdekes,hogy ilyet vág a fejemhez mikor nem is tudtuk egymásról,hogy létezünk, nem ismertük egymást...
2020. dec. 5. 13:20
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
És amikor teherbe ejtett akkor nem jutott eszébe, hogy hol voltál abban a 4 évben?(amikor amúgy még azt se tudtátok egymásról, hogy a földön van a másik)Mielőtt vállaltátok ezekről a dolgokról semmit se beszéltetek? Párodnak vannak pszichés problémái? Mert ha igen, akkor valószínűleg előbb-utóbb ezzel a babával is magad maradsz.Nem normálisak a reakciói.
2020. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

De, természetesen már beszéltünk az elején ilyen dolgokról.. Elmeséltünk mindent 1másról..

De így ahogy most még soha nem viselkedett. Pedig ma holnap 40 éves van is 2 gyereke... tudta mire vállalkozunk.. Megállt az eszem..

2020. dec. 5. 13:59
 20/33 anonim ***** válasza:
47%
Hiba volt teherbeesned.
2020. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!