Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem mondhatjuk el a szüleinek,...

Nem mondhatjuk el a szüleinek,hogy babánk lessz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

29 éves vagyok, párom 39 éves. Neki van 2 gyereke előző házasságából, nekem van 1 az előző kapcsolatomból (aki 8 éves és annó 2 hónapos terhes voltam mikor egyedül maradtam. Azóta nem is volt senkim.) Mikor ő elvált még sehol nem voltam.


Jelenleg 4hónapos terhes vagyok, akartuk a babát.

4 éve vagyunk együtt,a szüleinek igaz nem voltam, vagyok szimpatikus az eleje óta közölték is velem és párommal is. Azóta nem is találkoztam velük. Próbáltam már azóta kommunikálni velük de semmi.

Párom ő beszél velük néha néha találkoznak ( külföldön élnek)

2 éve költöztünk össze (le is hordtak mindennek,benyeltem)

Amikor

Kiderült,hogy terhes vagyok,5 hetes voltam. Én konkrétan annyira örültem,h a tesóimnak,szüleimnek elmondtam,mindenki velem örült,örül. Kérdeztem nem mondja az anyukájáéknak? Nem.. okot nem adott miért. Gondolram a bűvös 12 hét miatt. Azóta már eltelt a 12 hét és minden rendben van a pocaklakómmal,aki úgynézki kislány 🥰

Azóta nyilván vártam,hogy közölje,közöljük szinte minden nap beszél telefonon a szüleivel tesóival.. de semmit nem mondd nekik. Aztán most feltettem neki ujra a kérdést miért titkolja,hogy babánk lessz?

Azt mondta mert az anyukája biztosan nem lenne jó véleményel.. Azt mondta ő is örül de nem fogja világgá kürtölni, mert minek. Sem barátainak sem rokonoknak senkinek nem mondta nem említette és letiltott facen is, mert mondtam,h kiteszem egy szép idézettel az uh képet és letiltott. Gondolom nehogy megjelöljem rajta. Aki neki ismerőse az nekem nem aki neki ismerőse az meg nekem nem az. Kivéve tesóimat.

Nagyon össze vagyok zavarodva nem tudom,hogy én fújom e fel vagy ennek tényleg nagy jelentősége van?

Megfordult bennem,hogy szégyenli vagy nem akarja ezzel bántani a családját vagy lehet nem is akarja szívből. Nem tudom már mire gondoljak vagy mit is jelenthet. Hiába kérdezem meg normálisan,nyugodtan.. vitának fogja fel.

Valaki járt már hasonló cipőben?

Köszönöm!


Andi



2020. dec. 5. 07:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem akarja elmondani nekik?

Mi lenne ha te hivnád fel őket ?

2020. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... ha én közölném velük az nem lenne hátulról jövős dolog?

Igen.. agyaltam már rajta.. hogy megtudjam miért is ez a nagy titkolózás.. de nem léptem.

2020. dec. 5. 15:47
 23/33 anonim ***** válasza:
57%
Mi lenne ha azért hívnád fel őket, mert elég régóta együtt vagy a pároddal, és úgy érzed itt az ideje kibékülni.
2020. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem akar veszekedéseket; ettől próbálja kímélni meg magát; tehát hogy fél újabb konfliktusokkal, és el akarja odázni, ameddig csak lehet. Tehát kitolni minél messzebbre az időpontot. Tehát szerintem nem arról van, hogy szégyelli, vagy nem örül.
2020. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
14%
*tehát nem akar hisztériát, mert tudja, hogy a szülei nem szeretnek téged; és akkor próbálja eltolni, hogy minél később tudják meg, hogy minél később legyen belőle konfliktus, és ezzel próbálja óvni magát; mert nyugalmat szeretne; amúgyis most van neki is elég problémája , mert a fejetetejére van állva az egész világ, és tehát nem hiányzik neki még egy veszekedés is; anyósodék is biztos frusztráltabbak; akkor lehet, hogy mégjobban nektek ugranának, hisztiznének, és tehát kímélné magát, talán téged is, hogy nyugalomban kihordhasd a babát; mert az jó, ha nyugalom van körülötted.
2020. dec. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 1Léna ***** válasza:
17%

A nélkül, hogy ismerném a párodat nem lehet semmit biztonsággal kijelenteni.

Ami tényként kiolvasható, hogy volt egy párkapcsolata, ahol csalódott egy nőben. Ebben a nehéz időszakban, az anyukájára támaszkodott.

A Te állapotodban, és most az övében is ez a baba érzelmi hullámokat kelt.

Lehet, hogy csak idő kell neki.

Lehet, hogy elő kell hoznod belőle újra a FÉRFIT, mert a válás, a csalódás fájdalma megtörhette, ha az anyukája segítségére szorult.

A saját èletetekre koncentrálva, készüljetek a saját gyermeketek érkezésére. Ne vegye el az örömödet, hogy neki megoldásokat kell találnia a családjával való kapcsolattartására. Ez legyen az Ő problémája. Annyit tehetsz, ha szeretnéd, hogy a gyereketeknek kapcsolata legyen a nagyszüleivel, akkor ezt elmondod a párodnak. A megoldást bízd rá!

A bizalmatlanságod, az elbizonytalaníthatja.

Az érzéseidet, az agodalmaidat, a vágyaidat tárd fel előtte, mert egy férfi sem gondolat olvasó, nem tud nőként gondolkodni. Kérlek, ne mond meg mit tegyen, ne vádaskodj, ne kérd számon, még ha ez nehéz is, mert a férfiak képesek a szeretett társukért áldozatokra. Ha érzik a bizalmat, ha érzik, hogy képesnek tartod őt jó döntés meghozatalára, akkor olyan férfivá válik melletted, mint amilyenre vágysz. Ha mindig megmondod, mit tegyen, és ő megteszi akkor Te csak egy pót anyuka leszel számára, nem egy olan nő, aki a társa, aki egy magabiztos férfi társa.

Lehet, hogy fog hibázni, sőt szinte biztos, de a férfiak racionálisak, szeretnek versenyben maradni, tanulnak a hibáikból, főleg, ha bátorítást kapnak erre. Ha jól szereted, akkor megtanul Ő is jól szeretni.

Gratulálok a babához, és sok sikert az életetek új szakaszához!

2020. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
69%
Segģét ne nyalja ki? 40 évesen illene tisztában lenni magunkkal.
2020. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
75%

Úristen, minek szülszegy ilyen kapcsolatba ?😂😂

Gyereket csinál, letilt a facen, tiszta ovoda. Megint csak a ""pocaklakót "" sajnálom.

2020. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
69%

Vannak emberek, akik végelenül konfliktuskerülők, és a gyereked apja is olyannak tűnik - a családja előtt nem vállal fel téged, mert valamiért nem "tetszel" nekik és fél a reakciójuktól, neked meg nem merte elmondani, hogy nem akar gyereket, nehogy te sértődjél meg, de az is lehet, hogy akart ugyan gyereket, de azt hitte, majd megoldaj valahogy a konfliktus elkerülését. Ez a fb-n való letiltás tényleg tiszta óvoda (de a "pocaklakó" is).

Szerintem keress egy mediátort, akivel leültök megbeszélni, ki mit akar a másiktól, mi itt hiába találgatunk, mi jár a párod fejében.

2020. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
45%
Hogy nem akarja a gyereket, az biztos. Kell neked ez a gyerek? Így fog felnőni, aztán majd tőle is elválsz, ha egyáltalán hozzá fog sz menni, és ott maradsz most már két gyerekkel. Én nem csináltattam volna előre gyereket, csak már házasságban.
2020. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!