Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért néznek le kismama...

Miért néznek le kismama csoportokban azért, mert 22 évesen szülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közvetlen környezetemben, az orvosnál, védőnőnél mindenki azt tartja normálisnak, hogy huszonévesen szülök. Benne vagyok egy kismama caoportban, ahol a város leendő anyukái vannak, hasznos, sok infót tudunk megosztani egymással. Azonban nem egyszer fordult elő, hogy vagy engem, vagy más fiatal kismamát megszóltak 30+os kismamák, mert hogy "minek vállal gyereket ennyi idősen, ha ennyit se tud". Olyan kérdésekhez, amiket egyébként ők is feltesznek (pl.nekem az volt a kérdésem, hogy milyen belépőkóddal tudok csatlakozni a szülésfelkészítőre. Lehurrogtak, hogy minek az, az ember alapvetően el tudja látni a gyerekét...).

Én soha nem szóltam le, ha valakinek úgy alakult az élete, hogy később vállalt gyermeket, nem az én dolgom.

Mindig megkapom, hogy mert nincs egzisztenciánk. Miért ne lenne? Van egy szép kis házunk, egy olcsóbb kategóriás családi autónk, nem kell spórolnunk, magánklinikára járok stb. Erre megkapom, hogy a férjem tart el, mert tanulok. Ami szintén nem igaz. Én is dolgoztam, de veszélyeztetettként most nem tudok, arról nem tehetek, hogy a férjem jól keres (amikor megismertem 5 éve még munkahelye se volt).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy itt is sokat látok ilyet, miért van a különböző korosztályok között rivalizálás? Én nem látom, hogy a harmincasok jobban élnének, mint mi, és nyilván annyi idősen is akadhatnak anyagi nehézségek.

Kicsit furcsállom, amikor a 47 éves nőt biztatják a 4.csemetére, engem pedig megszólnak. Igazság szerint nem érdekel, én nem bántok senkit, csak számomra furcsa.



2020. dec. 16. 07:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
84%

Szia

Én is 22 évesen fogok szülni, még nem tudja a környezetem, mert későbbre terveztük bejelenteni. Mondtam a férjemnek, hogy nem egy megvető beszólást fogunk kapni, erre ő azt mondta hogy nem másnak szülök hanem magunknak!

Most mindegy, hogy egy 30 vagy egy 40 éves szól be, vagy néz le. Ne érdekeljen. Mutassuk meg, hogy igen is mi is képesek vagyunk rá! 😄

2020. dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
97%

Ohh ez csak fokozódni fog


Ha szoptatsz az a baj, ha nem az.

Ha adsz cumit az a baj, ha nem az.


Ha nem who alapján mész a hozzátáplálással az a baj, de 7hónaposan nem eszik 3 stor mégsem az a baj.



Ha hamar kúszik-mászik az a baj, ha nem , az..


Soroljam?


Engedd el

2020. dec. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Eddig nem is foglalkoztam vele, csak ma reggel megint szembesültem egy ilyen beszólással (másik kismama kapcsán), és kicsit feldühített. Lehet a hormonok csak...
2020. dec. 16. 07:52
 4/51 anonim ***** válasza:
79%
Szia!Ne törődj velük,biztos irigykednek a fiatalságodra.Én 34 éves vagyok és nem irigykedem senkire.Mire jó az?Nem leszek tőle előrébb,hanem csak rossz energiákat gerjesztek.Szép babavárást kívánok Neked és Szép Ünnepeket!Vigyázz magatokra!
2020. dec. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
61%
Irigyek hogy te még fiatal vagy!
2020. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
74%
Így van!Ez fáj nekik!Nem kell velük foglalkozni.Biztos jó anya leszel.Egyik ismerősöm is ilyen fiatalon szülte a kislányát,mint te és nála jobb anyát nem nagyon ismerek.Most már 18 a "kislány" és olyan a kapcsolatuk azontúl,hogy anya-lánya,mint két barátnőnek.
2020. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
58%
Ne foglalkozz senkivel, ez a kor pont ideális és amúgy sincs senkinek semmi köze hozzá ki mikor szül. 18 éves voltam mikor megszültem a lányom, tudom hogy ez sem normális, de nem tudtam volna elvetetni. Napi szinten kaptam a beszólást, hogy majd egyedül maradok ilyen fiatalon egy babával. Nem volt igazuk , az azóta férjemmel azóta is együtt vagyunk immár lassan 14 éve, és van egy csodaszép 10 éves lányunk. A lényeg a lényeg, hogy a legjobb korban vagy a babához. Irigyek rád ennyi az egész. Boldog babavárást és jó egészséget kívánok nektek :)
2020. dec. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Pedig semmi irigylésre méltó nincs benne...mindenki akkor vállal babát, amikor készen áll rá, vagy amikor ideálisak lesznek a viszonyok.
2020. dec. 16. 08:13
 9/51 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkit le lehet es le is fognak szolni valamiert :)
2020. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, nem kell másokkal foglalkozni, mindig mindeninek be lehet szólni valamiért.


De álszentnek sem kell lenni, nyilván te is tisztában vagy vele, hogy a 22 évesek 90%-a a semmire vagy az idősebb párja egzisztenciájára szül, aztán 25 évesen már otthon ül a szülőknél, miután szétmentek a pasival és neki se komolyabb végzettsége, munkatapasztalata, megtakarított pénze.


Szóval én a te csodálkozásod sem értem.

2020. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!