Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért néznek le kismama...

Miért néznek le kismama csoportokban azért, mert 22 évesen szülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közvetlen környezetemben, az orvosnál, védőnőnél mindenki azt tartja normálisnak, hogy huszonévesen szülök. Benne vagyok egy kismama caoportban, ahol a város leendő anyukái vannak, hasznos, sok infót tudunk megosztani egymással. Azonban nem egyszer fordult elő, hogy vagy engem, vagy más fiatal kismamát megszóltak 30+os kismamák, mert hogy "minek vállal gyereket ennyi idősen, ha ennyit se tud". Olyan kérdésekhez, amiket egyébként ők is feltesznek (pl.nekem az volt a kérdésem, hogy milyen belépőkóddal tudok csatlakozni a szülésfelkészítőre. Lehurrogtak, hogy minek az, az ember alapvetően el tudja látni a gyerekét...).

Én soha nem szóltam le, ha valakinek úgy alakult az élete, hogy később vállalt gyermeket, nem az én dolgom.

Mindig megkapom, hogy mert nincs egzisztenciánk. Miért ne lenne? Van egy szép kis házunk, egy olcsóbb kategóriás családi autónk, nem kell spórolnunk, magánklinikára járok stb. Erre megkapom, hogy a férjem tart el, mert tanulok. Ami szintén nem igaz. Én is dolgoztam, de veszélyeztetettként most nem tudok, arról nem tehetek, hogy a férjem jól keres (amikor megismertem 5 éve még munkahelye se volt).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy itt is sokat látok ilyet, miért van a különböző korosztályok között rivalizálás? Én nem látom, hogy a harmincasok jobban élnének, mint mi, és nyilván annyi idősen is akadhatnak anyagi nehézségek.

Kicsit furcsállom, amikor a 47 éves nőt biztatják a 4.csemetére, engem pedig megszólnak. Igazság szerint nem érdekel, én nem bántok senkit, csak számomra furcsa.



2020. dec. 16. 07:26
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Kismama fórumokon nem írom oda, gondolom a profilomon nézik meg, hogy fiatal vagyok vagy nem tudom 🤷‍♀️
2020. dec. 16. 12:16
 22/51 anonim ***** válasza:
75%

Ha megfogadsz egy jó tanácsot: Azonnal lépj ki minden anyukás csoportból!

Undorító ahogy az anyák tudnak egymással viselkedni. Mindenbe bele kötnek, versenyeznek kinek mit tud a gyereke, megy a szaranya, szuperanyu, ősanya, vérmami... stb.

2020. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
54%
Én is 22 éves vagyok és kismama, szülés előtt be töltöm a 23-at. Nem érdekel mások véleménye talán épp ezért nem is futottam negatívba. Meg van a hátterünk, ház, autó, házasok vagyunk. Én is láttam már az orvosnál pár furcsa pillantást, de ismeretlenül mindenki azt gondol amit szeretne. Az emberek ilyenek, ha van sapkád azért kapsz, ha nincs akkor meg azért. :D Ne foglalkozz velük, engedd el. :)
2020. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
29%
Igen, csak irigyek! Ez csak erősítsen téged!!!
2020. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
63%

Azért túlzásba sem kell esni, hogy valaki biztos irigy csak mert azt gondolja, egy 22 évesnek nem a legbölcsebb dolog valamennyi saját egzisztencia nélkül szülni...


Valószínűleg szimplán csak ez a véleménye a tapasztalatai alapján. Persze, ettől függetlenül megtarthatná magának a véleményét, de ne akarjuk már bemagyarázni, hogy mindenki irigy 22 évesen szülő lányokra...

2020. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Szerintem sem az irigység a fő mozgatórugó, lehet hogy ez az "idősebb vagyok és bölcsebn" felfogás lehet a dologban inkább. Az emberek nem szeretik, ha valaki máshogy gondolkozik, vagy csinál valamit, mint ők :)

Csak nem értem miért megy a rivalizálás. A 20asok is leszolják a 40eseket, hogy ennyi idősen minek szülnek, de ez olyan szomorú. Nem az lenne a lényeg, hogy segítsünk egymásnak, tanácsokat adjunk és kapjunk?

2020. dec. 16. 13:10
 27/51 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, az utolsó mondatod cuki, de árulkodik a korodrol meg arról hogy első gyereked lesz.

Nem, a kismama csoportok nem erről szólnak, mondjuk hogy miről azt nem igazán tudom mert én villámgyorsan kiléptem az első gyereknél.

De általában versengés, dicsekves meg ilyesmi.

2020. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
94%

#27 azért jók is tudnak lenni az ilyen csoportok.

Én sok infót gyűjtöttem onnan. Tény, hogy sosem írtam semmit, tehát nem tudtak belém kötni, a dicsekvő posztokat nem olvastam el.


Anyukaként fontos megtanulni azt is, hogy lehet ügyesen kiszűrni a sok hülyeség közül a fontos dolgokat.

2020. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az hogy te pont egy kivétel vagy, attol még altalanossagban úgy van, hogy 22 évesen még nem tart ott sok ember, hogy babát vállaljon, és azért merr tanulni és dolgozni kell elotte, hogy normális körülményeik legyenek, és nem azért nem szül 20 évesen mert "öreg" 30 éves anya akar lenni. Általában aki ezt a hátteret 22 évesen "eleri" az ezt a szüleinek vagy a párjának köszönheti. Ami nem gond persze. Csak hát sokan ezt gondolják, hogy a mai világban kozel lehetetlen a megfelelő hátteret elerni egy babához 22 évesen. De ettől még ítélkezni nem kell mások felett,es ajo szülőseg sem attól függ hogy valakinek sokat keres e a párja vagy örökölt e házat.
2020. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
#28 én inkább a neten olvasgattam mert az ilyen nagy csoportokban én is inkább szarul éreztem magam/ elbozonytalanitott. De nyilván aki ki tudja szűrni a negatív dolgokat, az tud szemezgetni. Én inkább úgy szurok hogy nem nézem ;) 27 voltam
2020. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!