Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért néznek le kismama...

Miért néznek le kismama csoportokban azért, mert 22 évesen szülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közvetlen környezetemben, az orvosnál, védőnőnél mindenki azt tartja normálisnak, hogy huszonévesen szülök. Benne vagyok egy kismama caoportban, ahol a város leendő anyukái vannak, hasznos, sok infót tudunk megosztani egymással. Azonban nem egyszer fordult elő, hogy vagy engem, vagy más fiatal kismamát megszóltak 30+os kismamák, mert hogy "minek vállal gyereket ennyi idősen, ha ennyit se tud". Olyan kérdésekhez, amiket egyébként ők is feltesznek (pl.nekem az volt a kérdésem, hogy milyen belépőkóddal tudok csatlakozni a szülésfelkészítőre. Lehurrogtak, hogy minek az, az ember alapvetően el tudja látni a gyerekét...).

Én soha nem szóltam le, ha valakinek úgy alakult az élete, hogy később vállalt gyermeket, nem az én dolgom.

Mindig megkapom, hogy mert nincs egzisztenciánk. Miért ne lenne? Van egy szép kis házunk, egy olcsóbb kategóriás családi autónk, nem kell spórolnunk, magánklinikára járok stb. Erre megkapom, hogy a férjem tart el, mert tanulok. Ami szintén nem igaz. Én is dolgoztam, de veszélyeztetettként most nem tudok, arról nem tehetek, hogy a férjem jól keres (amikor megismertem 5 éve még munkahelye se volt).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy itt is sokat látok ilyet, miért van a különböző korosztályok között rivalizálás? Én nem látom, hogy a harmincasok jobban élnének, mint mi, és nyilván annyi idősen is akadhatnak anyagi nehézségek.

Kicsit furcsállom, amikor a 47 éves nőt biztatják a 4.csemetére, engem pedig megszólnak. Igazság szerint nem érdekel, én nem bántok senkit, csak számomra furcsa.



2020. dec. 16. 07:26
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
89%
Mert mindenki azt hiszi, hogy a korral bölcsebb lesz...de van aki csak hülyébb
2020. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%

Kitartást.

Én 27 évesen szültem, de mindenki azt gondolta tinédzser vagyok. Alacsony, vékony vagyok és babás arc társul hozzá.

Amiket kapok még mindig... Sokan azt gondolják, hogy (mivel még fiatal vagyok) nekik joguk van megmondani mit kellene csinálnom. Vagyis kioktatnak. A vicces az volt, amikor a nagy oviban volt, a kicsivel mentünk játszóra és a tőlem fiatalabb anyukák osztják az észt, mert nem gondolnák, hogy már 30+ vagyok és a kicsi a második gyerekem. 😂

Barátságokat is nehezebben kötök, mert sokszor a velem egykorú anyukák sokkal fiatalabbnak gondolnak. És nyilván nem úgy indítok egy beszélgetést, hogy hány éves vagyok.

Azért vannak olyan anyukák akik nem ítélkeznek és eljutunk addig, hogy megdöbbenhetnek azon, hogy egyidősek vagyunk vagy én vagyok az idősebb. 😂


Szóval lelkileg azért készítsd fel magad és próbáld meg kiszűrni a beszólásokat. Nem számít hány éves vagy. Írásodból az jött le, hogy tervezett gyerek és a gyerekneveléshez mindenetek megvan, ami fontos.

2020. dec. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
96%

Pedig sajnos tényleg ez ilyen, ahogy a 2-es mondja. Ha babával alszol, lusta vagy, ha kiságyba szoktatod, szívtelen vagy. Ha hurcizod, elkényezteted, ha babakocsizod, nem szereted eléggé. Ha elfogadod a nagyszülők segítségét, akkor lepasszolod a gyereket, ha egyedül szenvedsz, mártírkodsz.

Itt is, ha kérdezel bármit, rögtön jönnek a kérdések, hogy "hol van az apja?", "minek vállaltál gyereket?", "mégis mit gondoltál?" és hasonlók... Sajnos mindig mindenki jobban tud. Pedig a tapasztalatok megosztása nagyon hasznos lehetne, ha közben nem ítélkeznének egyesek.

2020. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk az itelkezesnek ebben az esetben van alapja, hiszen az értelmesebb 22 évesek többsége még egyetemre jár ennyi idősen, és még dolgozni se tudott elkezdeni. Nem az idősebb, véletlenül éppen pont jól kereső párjuk pénzere szülnek. Ez egy olyan dolog ami egyszerűen így van, hiszen még ha "csak" egy OKJ - t végeztél, akkor is éppen egyedül 1-2ev munkatapasztalattal nem menne, csak ha van egy gazdag pasas aki lehetővé teszi. De másrészt meg az, hogy kinek fontos a karrier, és kinek az hogy minél fiatalabban családanya lehessen, ahhoz senkinek semmi köze, és jó anyuka simán lehet valaki fiatalon, és akkor is ha nem járt egyetemre, vagy eltartjak, nem ettől függ.
2020. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetemre járok levelezőn, de mellette főállású munkám van, nem is olyan rossz helyen, szerencsém volt. A férjem egyébként 24, ő is fiatal, de nagyon jó szakember, így ő is nagyon jól keres. Hozzáteszem, 17 évesen én már elköltöztem otthonról a mostani férjemmel, igaz akkor még albérletbe, a házat nemrég vásároltuk. Szülői segítséget igazából nem nagyon kaptunk hozzá anyagi szempontból, de igazából ezt nem is magyarázom, mert nem tartozik senkire :)

Tudom milyen a korosztályom, de a legjobb barátnőm is 22 évesen lett édesanya, és nála jobb anyukát el sem tudok képzelni, remélem fele olyan jól csinálom majd, mint ő.

2020. dec. 16. 09:40
 16/51 anonim ***** válasza:
62%

Petsze, az "értelmesebb" 22 éves még tanul, aztan 40 évesen ide tölti fel minden nap a 100.negativ tesztet, hogy mások nézzék meg, hogy higy nem tud teherbe esni?


Pontosan tökéletes a korod.


Miért fáj az egyeseknek, hogy a párja (és ő is) jól keres?


Nem mindenki olyan szerencsétlen hogy agybafőbe gürizik egy szar munkahelyen, 0 pénzért, hogy utána otthon is egy kiégett 40-es sárkány asszony legyen aztán csodálkozik hogy sose megfelelő az időpont a gyerekre, hagyjuk már.


Szülni fiatalon, szerető kapcsolatban idealis. Az anyagi helyzet, termeszetesen nem a letminimumra ertve, masodlagos.

2020. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
51%

"Tudom milyen a korosztályom"


Akkor még mindig nem értem, min csodálkozol.

2020. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen emberek szeretnek mindent kritizálni, nem kimondottan a fiatalságoddal van "bajuk". Van ilyen típus, de szerintem nem kell vele foglalkozni, pláne, ha nem is ismeritek egymást. Nekem eszembe se jutott volna ennyi idősen szülni, de egyáltalán nem érdekel és nem zavar, ha más ennyi idősen vállal gyereket, teljes mértékben az ő dolga. Ahogy az is, ha valaki 40 évesen szül. Én fel nem fogtam sose, hogy ez másnak miért fáj, hogy ki hány évesen szül. Annyira magánügy.
2020. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
69%
#14 És ha valakinek jól keres a párja, akkor hagyja ezért el? Vagy mi? A férjemnek szakmája van (érettségije sincs), nekem pedig diplomám, mégis 3-3.5x többet keres nálam. Úgyhogy én tanultam, de sokszor azt érzem, hogy minek?
2020. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ne írd oda mindenhova hogy hány éves vagy.
2020. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!