Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért néznek le kismama...

Miért néznek le kismama csoportokban azért, mert 22 évesen szülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közvetlen környezetemben, az orvosnál, védőnőnél mindenki azt tartja normálisnak, hogy huszonévesen szülök. Benne vagyok egy kismama caoportban, ahol a város leendő anyukái vannak, hasznos, sok infót tudunk megosztani egymással. Azonban nem egyszer fordult elő, hogy vagy engem, vagy más fiatal kismamát megszóltak 30+os kismamák, mert hogy "minek vállal gyereket ennyi idősen, ha ennyit se tud". Olyan kérdésekhez, amiket egyébként ők is feltesznek (pl.nekem az volt a kérdésem, hogy milyen belépőkóddal tudok csatlakozni a szülésfelkészítőre. Lehurrogtak, hogy minek az, az ember alapvetően el tudja látni a gyerekét...).

Én soha nem szóltam le, ha valakinek úgy alakult az élete, hogy később vállalt gyermeket, nem az én dolgom.

Mindig megkapom, hogy mert nincs egzisztenciánk. Miért ne lenne? Van egy szép kis házunk, egy olcsóbb kategóriás családi autónk, nem kell spórolnunk, magánklinikára járok stb. Erre megkapom, hogy a férjem tart el, mert tanulok. Ami szintén nem igaz. Én is dolgoztam, de veszélyeztetettként most nem tudok, arról nem tehetek, hogy a férjem jól keres (amikor megismertem 5 éve még munkahelye se volt).

Szóval a kérdésem az lenne, hogy itt is sokat látok ilyet, miért van a különböző korosztályok között rivalizálás? Én nem látom, hogy a harmincasok jobban élnének, mint mi, és nyilván annyi idősen is akadhatnak anyagi nehézségek.

Kicsit furcsállom, amikor a 47 éves nőt biztatják a 4.csemetére, engem pedig megszólnak. Igazság szerint nem érdekel, én nem bántok senkit, csak számomra furcsa.



2020. dec. 16. 07:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
28%
Én az 1. Gyerkőcöm 17 évesen szültem most 21 éves vagyok és jövöre jön a 2. baba senki nem hurrogot még le érte hogy 21 évessen szülök ha meg megteszik akkor csak a szemükbe nevetek...... a 35+soknál nagyobb a kockázat hogy a baba nem úgy fejlődik vagy esetleg kialakulhat rendellenesség amúgy Facebookon sok olyan csoport van ahol nagyon aranyossak a kismamás és segítik egymást Pl 2021-ben szülő kismamák és babát tervezők foruma
2020. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
74%

41-es, lehet, hogy nem hurrognak le a szemedbe, de hidd el, attól még mindenki lenéz, hogy 17 évesen szülsz más kontójára és tök jogosan...


Úgy teszel, mintha a 17 meg a 35 között nem lenne majd 20 év szülni..

2020. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
29%

Honnan tudod hogy a 41 es más kontójára szült? Azért mert valaki fiatal akkor az egyből másnak szül meg nincs pénze?

Nekem pl 18 évesen több volt mint most 29 évesen.... És volt már fix munkám, biztos kapcsoltom, ami a mai napig tart, simán jöhetett volna a baba már akkor.

2020. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
71%
Miért 43-as, egy 16-17 évesnek honnan lenne pénze a lakhatásra, rezsire, baba ellátására?
2020. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:
35%
42-es most 21 éves vagyok és saját házam és autóm van ... tudom erre nem mindenki képes de hidd el hogy sokat dolgoztam érte Igen kellet hozzá némi segítség de amit én magamnak összekapartam meg a gyerekemnek azt kemény munkával értem el 2 végzetségem van és amíg külföldön dolgoztam nem anyám péztácájára hagytam a gyerekem havi 50.000 támogattam nem mintha bármi közöd is lenne hozzá
2020. dec. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
89%

Ja, és akkor ezzel példálózol, hogy képes voltál az 1-3 éves gyereked mellől lelépni külföldre dolgozni, mert kellett a pénz?


Meg havi 50 ezret küldesz a gyereknek lakhatásra, kajára, rezsire, gyógyszerre, játékra, ruhára és köszönetképpen a 0-24-es gyerekfelvigyázásért?


Meg azért csak kellett némi segítség pluszban...?


Na, erre tényleg nem mindenki képes. A többségnek nincs szíve úgy gyereket vállalni, hogy már ilyen piciként másoknak kelljen nevezni, ezért előbb tanul, dolgozik, megteremti a feltételeket és csak utána vállal gyereket. Ezt nevezik felelősségnek.


Tökéletes példa vagy rá, miért nem kell ilyen fiatalon szülni...

2020. dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
16%
Hát csak gratulálni tudok ezért a következtetésért ... de ameddig nem ismersz szerintem nincs jogod ilyesmihez :* Eddig az volt a bajod hogy feltételezésed szerint más “kontójára” szültem most meg az hogy egyedülálló anyaként próbáltam talpra állni hogy meg teremtsem a kellő anyagi biztonságot most komolyan lőd már fejbe magad légyszíves és fikázzál mást
2020. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, szerintem a huszonéves kor az ideális gyerekszülésre. Én 39 évesen szültem az első gyerekem, mert nekem így hozta az élet, ettől függetlenül szerintem jól teszed, hogy huszonévesen szülsz, ha megteheted. Kevesebb lesz a korkülönbség a gyereke(i)d és te közted, ami csak jó.
2021. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te is jól teszed, hogy 39 évesen szülsz. Nincsen ideális kor szerintem, mindenki akkor vállal gyermeket, amikor lehetősége adódik rá (párkapcsolat, anyagiak, egészség, karrier stb...).
2021. jan. 1. 17:29
 50/51 anonim ***** válasza:
72%
48-as vagyok. Igen, kérdező, az, hogy kinél mikor válik aktuálissá a gyerekvállalás egyén- és körülményfüggő. A huszonéves kort leginkább a női szervezet miatt tartom ideálisnak a szülésre, ekkor még fiatal, rugalmasabb a test, könnyebben regenerálódik. Nem véletlen számít automatikusan veszélyeztetett terhességnek a 35 év feletti korban levő nő terhessége. Ezért írtam, hogy ha megteheted (=egyéb feltételek adottak), akkor a legjobban teszed, ha huszonévesen szülsz. Ezzel együtt én semmilyen életkorban nem beszélnék le senkit a szülésről. Én, ahogy írtam, 39 évesen szültem az első gyerekem, 41 évesen pedig ikreim lettek, így van 3 gyerekem. Nem bántam meg, de ebben a korban már kicsit többet kell dolgozni azon, hogy a szervezet helyreálljon szülés után. Most is a szétnyílt hasizomra csinálok gyakorlatokat.
2021. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!