Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Kronikus Belgyulladasba...

Ha Kronikus Belgyulladasba szenvedek es keosbb babat várnék megtudom szülni normlaisan? Vagy egybol császár? Vagy ez akkor derul ki? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Nekem rettento sokat faj a hasam es sokat szemvedek a Colitis ULCEROSA miatt... kivancsi vagyok ha kesobb szeretnek szülni ez arra is ki hat e
2020. dec. 19. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előbb rendezni kellene az állapotodat. Ételintolerancia teszten voltál már? Nekem is volt colitisom vagy 10 évig kamaszkoromtól, de csak akkor mertem gyereket vállalni, amikor jobb lett, mert gyulladáscsökkentőt azért tudtommal nem javasolt szedni terhesen. Na meg akkor még olyanok is jártak a fejemben, hogy szaladok a gyerek után a játszótéren, ha vécére szaladnék, vagy hogy érek oda időre oviba, suliba, meg hogy vállalok normális munkát, hogy eltartsam... Végül sikerült gyógyszerrel, diétával (nálam az derült ki, hogy keményítőt nem emésztek, na meg tejet, tojást, glutént se) helyre jönni, aztán a gyógyszert is el tudtam hagyni. Most néha már bűnözök a diétával is... bár szülés után mindig keményebben kellett tartanom, mert újra voltak tüneteim (gondolom a hormonális változások miatt, mert mégiscsak autoimmun).

A szülés módját meg nem befolyásolja, sőt a sima jobb, mert császár után van esélye, hogy összenövések alakulnak ki, akár csak évek múlva. Bár nekem két császárom volt (nem emiatt), azoktól lett is még egyéb bajom. Persze élek :) és gyerekek jól vannak, az a lényeg, csak nem volt sétagalopp.

Ja pszichológus is jó ötlet, olyan, aki krónikus és pszichoszomatikus betegségekkel foglalkozik, mert ugye egyrészt lehet lelki oka _is_, másrészt lelki gondokat is okoz maga a betegségtudat.

2020. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem azon meg nem voltam, csak vervetelre jarok fel evente.

Ott hogy vizsgálnak meg?

Koszonom a válaszodat!

2020. dec. 19. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van terheléses szakorvosnál vagy beutalóval, azaz vesznek vért, aztán megitatnak veled tömény cukrot vagy keményítőt éhgyomorra (attól függ, mire vizsgálnak), aztán még félóránként vesznek vért, talán 3 vagy 4x összesen, de már nem emlékszem, csak hogy jó darabig ott kellett ülni. Laktózra is van azt hiszem ilyen vizsgálat, ott kilégzést nézik (bele kell fújni valamibe), bár ez szinte "felesleges", mert bélgyulladással amúgy sem ajánlják a tejet (érdemes is kalciumot szedni helyette, ha eddig senki nem mondta, pláne ha még fiatal vagy és alakulsz). Vagy van fizetős fajta, ahol más allergiát (IgG vagy IgA... nem értek hozzá én sem) jelző értékeket néznek, az ujjbegyedből vesznek vért és különböző fehérjékre nézik, akár 300 fajta ételre is. Szerintem neten találsz sok labort, aki ezzel foglalkozik. Nem olcsó mulatság, úgyhogy kérdezz rá a gasztroenterológusodnál, melyik eredményét fogadja el, ha legközelebb vinnéd.

Nekem ami legjobban bevált diéta, az a hús és hal könnyen emészthető zöldségekkel (tökfélék, zöld leveles saláták) és gyümöcsökkel (alma esetleg banán) - szóval ami nem túl rostos és se héja, se magja nem bántó. És ezt már sok colitiszestől hallottam, hogy az egyszerű nem olajban sült vagy vízben főtt, sós, fűszer nélküli hús vagy hal a legkevésbé kínzós, és amivel jól is lehet lakni. Míg a szokásos rizs/krumpli/kétszersült/ropi/répa... pláne reklámozott bifidus joghurt, valahogy sehogy vezet eredményre. Bár a bélflóra-pótlás kúraszerűen mindig jó ötlet (pl. Normaflore, Protexin). És a mozgás is nagyon fontos, akkor is legyen meg a napi 8-10ezer lépés és jó levegő, ha épp nem vagy olyan jól. De nem vagyok orvos, ez mind csak egyéni tapasztalat, és gondolom, mindenkinek magának kell kitanulnia saját magát.

2020. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem chrone beteg (vékonybélt támadta meg) és úgy szülte meg természetes úton a gyerekét, hogy 3 évvel korábban volt a betegsége miatt egy életmentő műtéte. Ez már 22 éve történt. Gondolom, ha már akkor lehetséges volt, akkor most meg főleg.
2020. dec. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!