Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy élte meg a császármets...

Ki hogy élte meg a császármetszést, és az azt követő napokat? Mi volt ami nehézkesebben ment?

Figyelt kérdés

Lassan nekem is eljön az idő, és kíváncsi vagyok, mi mennyire fáj, mire számíthatok. Ne érjen megleletésként, ha nagyon fájna.

Illetve ki mikor kapta meg a babát állandóra. Úgy hallottam, a mi kórházunkban csak a 3.-ik nap kapja meg az anyuka a babát egész napra, addig csak szopizni hozzák. Ez lehetséges? Nem tudom, jó e lehet az infó. És 5 nap a minimum amit a kórházban kell tölteni császármetszésnél, ez viszont biztos.



2020. aug. 16. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

1 éjszakát voltunk külön a babámmal, utána megkaptam és 4. nap mentem haza. Budapest, 3 évvel ezelőtt.


Mi fájt? Minden. Az első felüléstől kezdve, hetekig.

De én vajúdtam előtte 1.5 napot, szóval kb. mintha agyonvertek volna, olyan volt. Programcsászár esetén gondolom más lett volna.

2020. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Ahol én szültem ott 24 óra a fekvés és a felkelés napján még nem hagyják ott a babát.

Én már rögtön ahogy érezni kezdtem a lábamat, próbáltam amennyire tudtam mozgatni. Rohadtul fájt. Egy lábfelhúzás 5-10 perc. Aztán mire felállhattam, már mind a 2 irányba el is forogtam. Szép lassan komótosan.

Az első felállás baromi szar volt. Aztán mindig egy picit jobb lett. Mire hazajöttünk (itt is 5 nap), szinte meg se kottyant. Eleinte fájt a lábam mozgatni, felkelni, nevetni, tüsszögni, köhögni, orrot fújni. Meg se gonfoljza az ember mennyi mindenhez kell a has.

2020. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem engeded, nem viszik el. 😊 Mi végig együtt voltunk a kicsivel, miután a naggyal nagyon megszenvedtük az első 8 órát külön.
2020. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
12 órát voltam a megőrzőben. Császár előtt 6 órát vajúdtam. Rettenetesen fájt a hasam amikor kiment a zsibbasztó hatása. Kb. 5 perc volt felülni, vagy lefeküdni. Forgolódásról szó sem lehetett. Nem hagytam el magam, sokat sétáltam, "erőltettem " magam, így nagyon hamar rendbejöttem. Az első nap volt a legrosszabb. Aztán hajszál híján a második. A negyedik nap már nem fájt a köhögés, hapcizás. 6. Nap, őszintén mondom már semmim nem fájt. Otthon felmostam, wc.t kitakarítottam, mosogattam. Magamtól soha nem választanám ezt a fájdalmat! És úgy írom ezeket a sorokat, hogy az idő rendesen megszépítette az emlékeimet.
2020. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 6 óra múlva fel kellett kelnem. Nem volt olyan brutális fájdalom, mint amire számítottam, de azért fájt, minél többet mozogtam, úgy lett egyre jobb. Miután felkeltem hozták a babát, első éjszakára elvitték, után végig velem volt. Másnapra iszonyúan megfájdult a fejem, nem tudtam kiegyenesedni, mert akkor elhánytam volna magam, annyira fájt. Ez volt a legrosszabb a műtétben, rosszabb, mint a hasi seb. Eltartott pár napig sajnos.
2020. aug. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi császárom volt ügyeletben és a babák Pic-re kerültek. A műtét mivoltából adódóan úgy pörögtek az események, hogy szinte fel sem fogtam semmit, nyilván nem készültem reggel arra, hogy aznap szülni fogok.

Maga a műtét természetesen fájdalom mentes volt. Az anesztes, a csecsemősök, a gyerekorvos mind nagyon kedvesek voltak. Az epidurál egyáltalán nem fájt. Műtét után pár óráig nem szabadott inni, kérték, ha kezd kimenni az érzéstelenítő azonnal szóljak a fájdalomcsillapító miatt. Kb 6 óra elteltével kellett felülni és egy nővér elkísért fürdeni aztán be a szobámba. Furcsa érzés volt. Mintha ki akartak volna esni a belső szerveim. Természetesen fájt azért, de kinek mi a fájdalomküszöbe. Másnap reggel a szokásos lázmérés, oxi az orrba, cserélgették a véres vattákat, kivették a katétert. A másnapi első felkelés volt a legnehezebb. Kb 5 percig tervezgettem, hogy hogyan csináljam. Ha már felkelsz akkor nincs gond. Elcsoszogtam tusolni, átöltöztem majd a férjem áttolt a Pic-re a babákhoz. Onnan már minden nap egyre könnyebb volt. Személy szerint nekem jobban bevált a nagy méretű betét, mint az eldobható bugyi. Könnyebb cserélni. A nagy 1.5 literes palackokat nem mindig tudtam fekve megfogni. Ha lehet akkor inkább 1 vagy 0.5 literes palackból próbálj meg inni. Minél többet mozogsz, sétálsz tényleg annál jobb lesz. Próbáld meg nem elhagyni magad. Ha bármid fáj akkor szólj bátran. Azért vannak ott, hogy segítsenek. Én 3 éjszakát feküdtem bent. A császárhegem nagyon szépen meggyógyult. Hazamenetel után pár napig kellet még a nagy méretű betét a vérzés miatt, aztán fokozatosan cseréltem le normál betétre, majd tisztaságira. Nekem kb 2-3 hét alatt teljesen elmúlt a vérzés. Sok sikert kívánok Neked és ne félj! A gyermeked mindenért kárpótolni fog.

2020. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem kettő volt két kórházban (állami Budapest). Mindkettőnél reggel volt, 6 óra fekvés után felállítottak, az nagyon rossz volt, az egyiknél inkább a fájdalom, a másiknál a hányingeres szédülés miatt, de estére már megkaptam a babát és onnantól velem volt, kezdjek vele, amit sikerül. A másodiknál sokat számított, hogy tudtam, minden nap könnyebb lesz, na meg a távirányítós ágy rulez :) (Az elsőnél még csak a szokásos odakötöm az köntösövem és felhúzom magam maradt. Na meg hogy inkább le sem fekszem, mert akkor nem tudok felülni.) De fájt, főleg szoptatás alatt meg az oxitocin injekcióknál láttam csillagokat. Érdemes mozogni, persze komótosan, hamarabb túl leszel rajta és (sajnos reális kockázatok) az összenövés meg trombózis esélye is kisebb, ha aktív vagy műtét után és nem fekszel sokat. Az egyikkel két hetet véreztem, a másikkal 8-at.
2020. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Nem is számítottam ennyi válaszra!

Aki tanácsot adott, annak külön köszönöm!

Mindenkinek sok egészséget kívánok!

2020. aug. 17. 08:43
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Gyógytornászként kérlek had adjak egy tanácsot:mozogj! Ahogy engedik hogy felkelj, mozogj! Hidd el, sokkal hamarabb regenerálódsz.

Ezen kívül ha tudsz, szülés előtt próbálj konzultálni egy gyógytornásszal, esetleg magánrendelésen. Elmondja majd hogy mire figyelj felkelésnél, hogy csináld, ha a kórház nem biztosít gyógytornászt neked. SZERINTEM Nem horror összeg a többi kiadás mellett.

Tudom hogy fájni fog a felkelés, de hidd el, megéri küzdeni, utána sokkal jobb lesz. Hamarabb beletudsz állni a napi rutinba, könnyebben ellátod otthon a babád.

2020. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is kedves utolsó!



Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mi az, amiket lehetett enni és mennyivel a műtét után?

Sajnos cölis vagyok, eddig 2x voltam kórházban a terhességem alatt, de ha nem oldottam volna meg az étkezést, hogy valaki hozzon be, akkor éhen pusztultam volna.


De gondolom most rendes szilárd ételt nem lehet majd. Mire számítsak, miből készítsek/keszíttessek GM alternatívát? :)

2020. aug. 17. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!