Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan szokott le fokozatos...

Ki hogyan szokott le fokozatosan a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam, milyen sok erős nő van aki azonnal le tudta tenni a cigit. Gratulálok nekik, de itt konkrétan azoktól kérdeznék akiknek nem sikerült vagy sikerült szépen fokozatosan letenni.

Szépen is kérem azokat akik tökéletesek ne sértegessék azokat akiknek nem ment azonnal. Köszönöm



2021. jan. 19. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jelen. Én nagyon nagyon nehezen tettem le. Szerintem az a lényeg hogy ne edd magad rajta hogy mindenáron letedd, mert akkor csak arra gondolsz és rá fogsz gyújtani. Próbáld lefoglalni magad valamivel. Nem tudom most mennyit szívsz de próbáld a felére csökkenteni, aztán azt is a felére. Sok sikert :)
2021. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
En ra gondoltam a babara... a gyermekemre... hogy nem ad ez eleg erot?
2021. jan. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Szia. Én pont benne vagyok ebben. Terhesség előtt napi egy doboz elment. Amint kiderült, hogy babásodunk, akkor felére csökkentettem. Aztán csak napi 5 szál. Tegnap már csak hármat szívtam el. Most vagyok a 11. hétben. Sokszor van, hogy rágyújtok, kettőt beleszívok, lelki szemeim előtt azt látom, hogy köhög a magzatom és elnyomom a cigit.
2021. jan. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nem kötekedni akarok!!! Csak kérdeznék valamit. Az egyik, hogy napi 1/2/3 szál vagy 0, akkor már nem mindegy? Miért ne legyen 0? A másik meg, hogy mikor arra a kevéske szálra rágyújt valaki, akkor nincs lelkiismeretfurdalása?

Félreértés ne essék, régen a piros Marlbiból ment el nálam egy doboz, tudom milyen jókat tud cigizni az ember, de akkor is basszus. Nekem szerencsém volt, 3 évvel a gyerek előtt letettem. De pl.a terhesség előtt esténként a tv előtt elég sokszor legurult 1-2 doboz söröcske, terhesen mégse iszom. Múltkor kínálva lettem alkohollal, naa csak nyaljak bele. Dehogy nyalok! Minek? Az az egy nyalat lópikula, majd ha megkívánom megiszok 1-2 pohárral ha már nem ártok vele a gyereknek semmilyen formában.

Bocsi kérdező, csak tényleg kíváncsi vagyok!

2021. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb módszer a fokozatos leszokás. Sokáig nyújtod a szenvedést.

Égesz nap csak az az jár a fejedben mikor szivhatod a következő szálat.

Aztán egy idő után eljutsz oda hogy teljesen mindegy mennyit szivsz egy szál ide vagy oda neked ez nem megy...

Próbáltam mar ezt sokszor a legtöbb ember igy akar leszokni de nem jó módszer.

Egyik napról a másikra kell letenni egy hét múlva már jobb lesz 3 hét után meg már nem kivanod.

Ellenben ha te hetekig kinzod magad azzal a pár szál cigivel akkor sokkal több önuralomra lesz szükséged.

2021. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1.válaszoló vagyok. Nem mindenki tudja letenni egyből, van aki a kávé mellett szívja el azt a 2-3 szálat, mert ahhoz van hozzászokva.

Az is igaz hogy nem mindenkinél válik be a fokozatosság. Ki kell próbálni.

Habár én már nem vagyok terhes, de terhesség után sajnos vissza szoktam. 2 év elteltével eldöntöttem hogy leteszem. Nekem egyszerűbb úgy hogy egész nap lekötöm magam a gyerekkel, házimunkával és egyáltalán nem gyújtok rá, csak este mikor a gyerek elaludt és énidőm van.

2021. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki egy nap csak pár szálat szív az nincs is igazán raszokva annak könnyű letenni vagy lecsökkenteni 1 szálra.

De aki elszív 1 vagy 1,5 doboz cigit annak sosem lesz elég 2 szál ezen fog kattogni egesz nap mikor szivhatja mar el a másodikat.

2021. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Hat..... ha mar valaki ennyire onzo hogy ennyire telibe szrja a kisbaba egeszseget,,, akkor gondoljon (megint csak ) magara hogy utana neki milyen rossz lesz mikor rohangalni kell a serult/ fogyatekos gyerekkel kezelesekre, es nem viheti iskolaba sem mert akkor is felugyelni kell es dolgozni sem kb semmit sem,


Meg veletlenul sem tudtam volna szandekosam artani egy kis babanak... hogy vsak en elvezkedjek.....en szerintem itt vannak fejben gondok!!

2021. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 15 évig naponta 1 doboz cigit elszívtam.Próbáltam már többször letenni de a fokozatosság elve nálam nem jött be sosem.Előttem szólóknak van igaza,mindig azon kattogtam hogy mikor szívhatom el a következő szálam.Aztán jött az elhatározás párommal hogy babát szeretnénk és egyik napról a másikra letettem.Ez 1 éve történt.Azóta nem gyújtottam rá.Pokoli nehéz volt az első 3-4 hónap de kibírtam mert nem akarok beteg gyereket a világra hozni.Legalábbis ne miattam legyen probléma esetleg.Erre kell gondolni és menni fog
2021. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi szerettünk volna már babát ezért én június óta voltam úgy, hogy csak hétvégén cigiztem, akkor lecsúszott egy két sommersy is, de hétfőtől péntekig semmi.

Szeptemberben megtudtam hogy sikerült, attól a naptól kezdve egyáltalán nem cigizek.


Én csak azt tudom javasolni, ha valaki előre tudja hogy mik a szándékai.. Előzze meg saját magát.

Nekem nem esett nehezemre így letenni a cigit

2021. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!