Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes terhes az eggyik...

35 hetes terhes az eggyik ismerősöm a vizsgálaton kimutatták a gyereknek kisebb a testsúlya az átlagnál. Sokan ajánlották a zsirjoghurtot ez ellen esetleg valaki tapasztalat? Vagy más segítség hogy a magzat súlya nagyobb legyen???

Figyelt kérdés

#babavárás #súly #terhes #Magzat hízása #Zsirgoghurt
2021. jan. 30. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi más baja a babának, akkor nem kell ezen stresszelni. Picit kisebb lesz, és kész.
2021. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Étellel, vitaminnal nem lehet feljebb tornázni a súlyát, annak oka van, hogy nem hízik és nem a kevés étel, de nem mindegy mennyire van lemaradva, ha csak egy kicsit nem kell vele foglalkozni, vannak kisebb babák.
2021. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Zsírjoghurt? Ez valami vicc?

Ha az "ismerősöd" nem súlyosan alultáplált, vagy drogos, alkoholista, dohányos... akkor semmit nem tehet arról, hogy mekkorára hízik a gyereke odabent, így a finishben elfogyasztott ételtől se fog meglódulni.

2021. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Mi az a zsírjoghurt?


Ha a baba valóban kis súlyú, akkor az ok az anya jelenlegi é skorábbi életmódjában keresendő. Hiába fog már a 35. héten eszeveszett zabálásba kezdeni, a gyerek "minőségén" nem javít. Maximum ő maga hízik el és a gyerekbe is áttol egy adag káros zsírsavat, üres kalóriát. Remélem nem ez a forgatókönyv áll fenn, hanem csak elnézték a bab súlyát...

2021. jan. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2.valaszolo igen kicsit van lemaradva ha jól tudom de első gyerek és gondolom én izgul az anya 3.valasszolo képzeld nem drogos csupán egy aggódó kismama..gondoltam nem lehet baj ha megkérdezek itt is valakit.aminek volt értelme mert a többi értelmes válaszoló segített abban hogy ez a "joghurt" nem hatásos és ne várjon csodákat.😏
2021. jan. 30. 08:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ultrahangos mérések nem megbízhatók a súlyt illetően, mert csak a baba méretei alapján a gép kalkulál egy kb értéket. Nekem a méretei alapján a végére 3300-3500 körülre mondta a doki, erre 2900 grammal született. De hallani fordítva is, hogy kisebbnek mondták, és nehezebb lett.

Ha viszont le van maradva a fejlődésben az átlaghoz képest, akár lepényi probléma is lehet, de ezt a doki biztos mondta volna, mert ilyenkor már néznek flowmetriát, azaz vizsgálják a lepény keringését.

2021. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem biztos hogy a kismama életmódja az oka. Nekem is jóval kisebb volt, egyszerűen nem alakultak jól a dolgok, nem tudott annyi tápanyagot felvenni mint amennyire szüksége volt. Nem rajtam múlt, egyszerűen pechünk volt. Nem működött megfelelően a köldökzsinór.


Az egyetlen ami picit(!) javít ezen az a sok pihenés, fekvés. Ugyanis fekve jobb a köldökzsinór áramlása, de ez sem tesz csodákat.


Amúgy nem mindegy mennyivel kisebb az a baba, mert 2-3 hét eltérés még lehet csak genetika is. Ennél több viszont már valami kóros folyamatra utal.

2021. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezek a mérések semmit sem jelentenek. Nekem azt mondták, normál méretű babám lesz, 3600 grammos. Erre mire kijött már 4500 gramm volt
2021. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk a kórházban azt mondták egyen sok gesztenyepuret anyuka,nem tudom hogy hatasos e. Sok pihenés folyadék ,kalória biztos kell.
2021. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Első lányom IUGR - SORVADT- (toxémia miatt) 37+4 hétre 2240g 45 cm született..

Második lányom 39.hétre 2920g 51 cm.

Harmadik lányom 38 hétre 2720g 45cm született.

Én 37hétre 47cm 2600g

GENETIKA.

2021. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!