Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek hogy ne hízzak a...

Mit tegyek hogy ne hízzak a terhesség alatt, de a baba se legyen veszélyben? Tapasztalatok érdekelnek

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végre kitartó, kemény, hosszas diétával, életmódváltással sikerült az álomsúlyom elérnem, három gyerek után. Most úgy néz ki jön a tesó, és rettegek, hogy meghízom ismét. Mindegyik gyerekemnel 110kiloval mentem szülni szörnyű volt. ALACSONY Szénhidrát tartalmú étrenddel sikerült lefogynom, amibe a gyümölcsök sajnos nem fértek bele.Szerintetek folytathatom a diétát úgy, hogy emelem a kcalt, a napi ch mennyiség max 90-120gr/nap?Eddig 1300kcal,40gr ch kb volt terhesseg előtt. Sajnos nagyon kívánom a gyümölcsöt, kukoricát, borsot, sajnos épp a magas cukortartalmúakat. Gabonaféleket, pékárukat, egyáltalán nem fogyasztom több éve. Jelenleg 170cm, 68,5kg vagyok. Teherbeesés előtt 65 voltam. 13 hetes..

2021. jan. 23. 04:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
9-120? Semmikepp terhesen szigoruan tilos dietazni, ez nagyon kwves ch szerintem. Etkezz ugy, mintha terhessegi cukorbetegseged lenne. Kb 160 ch naponta! En igy etkeztem, mivel gdm es voltam es 10 kg t hiztam, amibol 1 kg maradt rajtam. Csak feszesednem kell,mindenki mondja, hogy olyan vagyok, mint aki nem is szült(4 kg s babám volt kis híján). Ja és a 8.hónapog kismama tornáztam is heti többször, mert jólesett, nem is fájt a derekam, csak a legutolsó hónapban szüpés előtt
2021. jan. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

Pedig hízni fogsz, mert híznod KELL!


A pasid meg nem a súlyod, hanem a gyerek miatt fog lelépni majd.

2021. jan. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elsovel, kovess terhessegi cukorbeteg dietat ha mindenkepp ennyire figyelni akarsz ra.


En normal adagokkal, setaval es kifejezetten keves edesseggel 7-10kgot hiztam a harom terhessegem soran. Mindent megvonni viszont nem kell, sot. Pontosan tudod mi hizlal, csak azokat ne told tul. Mertekkel mindent lehet, ez az idoszak nem az onsanyargatasrol szol.

2021. jan. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Hát csillagom válassz, miba fontosabb. Az alakod, vagy a gyereked...


Terhesség alatt TILOS a diéta. Mert ezzel nem kap meg a gyereked mindent.

Nem zabálni kell, meg ülni egész nap, azt akkor nem hízik el az ember.


Én semmivel nem ettem többet terhesen, mint elötte, de volt benne minden. Kenyértől a gyümölcsön át a pacalpörköltig... csak tudtam a mértéket.


8kg +al mentem szülni ...

2021. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Én egész terhesség alatt diétáztam, mert terhességi cukrom volt, a dietetikán kiadták mit hogy kell, 150 g ch és 1400 kcal ettem, 4 kilo pluszal mentem szülni hála ég csak. Az meg ott le is jött.
2021. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
#4 minek pofázol olyanba amihez mem értesz "csillagom"? Pedig de, van akinek nem hogy nem szabad még !kell! is diétáznia, és nem nem fér bele a pacal. Ehezni nem kell, de a diéta nem is éhezés, és a baba is megkap mindent. Tájékozódj talán, mielőtt egy nőt ilyenekkel bactacc hogy "mi fontosabb". Mert aki nem zabál be mindent annak nem is fontos a gyereke? Jó tudni.
2021. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát pedig a minimum 150-160g ch-nak meg kell lennie, én cukorbeteg vagyok (nem terhességis) és már a 150g-ra is húzták a fogukat.

Mindenképpen egyeztess erről az orvosoddal, ha még nem tetted.

2021. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Dietetikussal konzultáltam 90/100gr ch /napot mondott mint a minimum. De az orvosommal is fogok. Az IR miatt megszoktam, hogy nem eszem szinte ch-t ami nálam totálisan bevált, de terhesség alatt nem szeretnék ennyire szélsőséges étrenden lenni.. Csillagom, sajnos gőzöd sincs miről beszélsz. Jobb lett volna ha nem trollkodsz ide.Egyed inkább pacalpörköltödet kenyérrel. 🤣😄🤦‍♀️
2021. jan. 23. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!