Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szorongás terhesség alatt?

Szorongás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Elég komplex problémám van, az pedig a szorongás minden miatt. Este nem bírok aludni, sokat sírok, aggódok, főleg a családom miatt. Mindegyik nagyszülőm él, bár öregek, de jól megvannak, mondjuk az egyik nagymamám beteges (gyomorproblémák) és nagypapámnak nemrég volt egy agyi műtéte (4 centis daganatot távolítottak el neki) de minden rendben van és otthon van. Valószínű velük kapcsolatban amiatt aggódok, hogy még sok időt tudjunk velük együtt tölteni.

Szüleimmel kapcsolatban a hétköznapi dolgok miatt aggódok, munkahely, utazás stb pl egy esetleges autóbaleset.

Páromat szintén.

Mit tegyek, hogy ne ezen agyaljak egész nap, ne aggódjak, ne szorongjak? Minden nap beszélek velük, egy darabig megnyugtat, de minden este sokat kattog rajtuk az agyam, nem tudom már mit csináljak.

A sok idegeskedés félek a babának is árt, illetve azóta vagyok ilyen mióta terhes vagyok (15 hetes)



2021. febr. 15. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A pároddal tudsz ezekről beszélni?

Az ilyen jellegű irracionális félelmeket, ha már napi szinten sírós szorongást okoz, érdemes lenne szakembernek is említeni. Elképzelhető, hogy a terhesség is ront, vagy fog rontani rajta, de nem kéne megvárni, míg fokozódik.

2021. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Szia! Szerintem ez teljesen normalis, de keress fel egy pszichologust, en 6 hetes terhes vagyok es minden egyes nap zokogok. Reggeltol estig. Sajnos en nem tartom meg de ez nem mentesit engem sem a tunetek alol. Borzalmas hangulatingadozas.
2021. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Olvastam valahol, hogy az elmúlt egy év rengeteg embernél okozott hasonló szorongasos, panikrohamos betegséget. Szerintem pszichologussal beszéld ki. Anyukam panikrohamai már konkrétan fizikai tünetekkel járnak. Most rábeszéltem, hogy menjen el egy fizikai kivizsgálásra, hogy megnyugodjon, egészséges és utána megy ő is pszichológushoz.
2021. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült legyőznöm, hogy elfogadtam, hogy ilyen érzékeny vagyok.
2021. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Páromnak néha felvetem, de a vígasztalása sajnos nem sokat segít. Felkeresnék egy jó pszichológust, régebben jártam, de rossz tapasztalatom van velük, ezáltal félek is megnyílni, félek hogy nem vesz komolyan, kinevet stb... Mert volt erre is példa.
2021. febr. 15. 23:19
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem fog kinevetni. Nem tudom korabban milyen problemaval fordultal hozza de ez egy teljesen normalis jelenseg amit sokszor segitseg nelkul nehez lekuzdeni
2021. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kinevetett az őt minősíti!
2021. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Hidd el, nem egyedi a problémád. Ezen, nincs mit szégyenleni.
2021. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beszelj szakemberrel, vagy legalabb egy jo barattal. Ez az idoszak amugy sem konnyu a szenzitiv lelkuletu embereknek. Egy idoben nekem is voltak ilyen szorongo gondolatain...Feltettem a csaladom, a ferjem minden nap ingazik, sokat vezet...Nekem sikerult lekuzdeni pl sokat beszelgetunk es ha a parom beer meloba dob egy sms-t a mai napig. Mivel varandos vagy most kezdodik meg csak az igazi aggodalom,hisz anya leszel. Anyakent meg mindig lesz valamin szorongni valo, stresszfaktor. Emiatt is fontos lenne a mentalis egeszseged kicsit pozitiv iranyba elbillenteni, hisz elvezni akarod majd gondolom az anyasagot es nem vegigrettegni!
2021. febr. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!