Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én miért nem érzek "áldott...

Én miért nem érzek "áldott állapotot"? Most kellene a legboldogabbnak lennem, de miért nem vagyok az? Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Mi nagyon vágytunk kisbabára és most összejött. 12 hetes terhes vagyok. Most kellene a legboldogabbnak lennem, hiszen kisbabát hordok a szívem alatt, de nem érzem boldognak magam. Félek a szüléstől, mert kicsi a fájdalomküszöböm. Mi van, ha nem fogom bírni? Ha feladom? Nekem volt petefészek cisztám, akkor nagyon fájt a hasam, azt hittem ott pusztulok meg, nem bírtam. A szülés 100x fájdalmasabb lesz. Nők milliárdjai szültek már, ha ők is kibírták, én is ki fogom, de mi van, ha nem? És mi van, ha elbukom, mint anya? De lehet már most elbuktam.
2020. júl. 1. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Én a másodikkal vagyok terhes.

28 hetes. Nekem is megfordult a fejemben ugyanez az első gyereknél is és a mostani babánál is.

Mért buktál volna el?

Tök normális dolog, hogy félsz.

De nem kell. Ne pánikolj a szüléstől. Azt az egy napot mindenki kibírja. 😒☺️

2020. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Gyuloltem terhes lenni. Egyetlen egy olyan pillanatot nem tudok mondani, ami a terhesseggel összefüggésben okozott örömet. Természetesen azt kiveve, mikor az uh-n minden rendben volt. De maga az állapot... en annyira gyuloltem, hogy a szules ahhoz képest kejutazas volt. Most is azt mondom. Inkább szülök 9 hónapban egymás után, mint hogy megint terhes legyek 9 hónapig. No way.

Egyébként 5 hónapos a kisfiam és imádom.

2020. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne ezekkel a hisztérikus elvárásokkal gyötörnöd magad. Mi az, hogy most KÉNE a legboldogabbnak lenned? Ki szerint? Az amerikai filmek szerint? Anyukád szerint? A gyakorin élő véranyukák szerint? Ez nem így megy. Ha már most ilyen elvárásokat támasztasz magaddal szemben, akkor később pont, hogy ezt a nyomást nem fogod bírni. Pont ezekkel a rózsaszín felhős, idilli elképzelésekkel van a baj, ebből lesznek a nagyon durva elvárások még arra is, hogy mit kell ÉREZNI. Ennek semmi értelme. Persze, hogy tartasz a szüléstől, mindenki tart. Olyan nincs, hogy nem fogod bírni, persze, hogy bírni fogod. De azt engedd meg magadnak, hogy átéld, hogy igenis tartasz tőle, és jogosan, mert tényleg fájni fog. De mondogasd magadnak, hogy erős csaj vagyok, kibírom, és ott lesz a végén a gyerekem.
2020. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

En is igy erzek. 15 hetes vagyok. Kislany korom ota almodoztam a terhessegrol/anyasagrol. Az elejen,mikor meg joforman nem is tudtam a babarol, folyamatosan hanytam. Egyaltalan nem elveztem. Aztan mikor megtudtam,hogy baba van,egyszeruen nem tudom elhinni es felfogni,meg azota sem. Betegseg miatt gyogyszerek nelkul kb semmi eselyem nem lett volna teherbe esni. Bar mar a rizikosabb reszen tul vagyok,de attol meg borzalmasan izgulok es felek,hogy elvetelek,nem akarom meg mai napig beleelni magam abba,hogy decemberben a kisbabamat mar a karjaim kozt tarthatom...Az ultrahang vizsgalatok engem is megnyugtatnak,foleg mikor a kis szivhangjat hallom. Gondolkodtam,hogy beszerzek egy szivhang figyelot, hatha attol megnyugszom. Sajnos meg nem erzem a mozgasat, mivel mellso falon tapad a lepeny elvileg kesobb is fogom erezni,mint a tobbiek. Szerintem az is segit majd,ha mar rugdos.

Szulestol en is aggodok,nekem is 0 a fajdalomkuszobom,viszont navyon szeretnem elkerulni a csaszart,ha nem muszaj.

2020. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Ne féljetek a szulestol. Az nem olyan fájdalom. Gondoljatok arra, hogy az jó fájdalom. Segít a babának kijönni. Higgyétek el, tényleg más. Mert van értelme. Ha eltörik a csuklód pl az csak egy idegesítő, bosszantó, haszontalan fájdalom. Ez meg hasznos és azért relatíve hamar vége is van. En több mint 30 órát vajudtam, de meg így is totál túl lehetett élni. Tesom meg megszult 5 óra alatt. Higgyétek el, nem lesz baj. Menni fog. Azért gondoljatok bele, úgy lettünk kitalálva, hogy erre képesek vagyunk. Egy csomó hormon is felszabadul, segít. De ha mégis galiba van, meg mindig ott a műtét. Azzal sincs semmi baj. Az sem kudarc.
2020. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A 20. óra után automatikusan császár, akkor hogy vajúdtál te 30 órán keresztül? Vagy rosszul tudom?
2020. júl. 1. 17:11
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kórháza és orvosa válogatja.

Nekem is van ismerősöm, aki 27 órát vajúdott, és végül fájdalomcsillapítás nélkül, természetes úton szült.

2020. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy rosszul tudod e. Engem haza küldtek egyszer még, mondván, itt nem lesz semmi (teljesen zárt voltam) higgyem el, jobb lesz otthon. Másnap visszamentünk. Még akkor is csak egy centit tagultam. Innentől 14,5 óra alatt lett meg a baba. Így az ő hivatalos statisztikájukban nincs meg a 20+ óra. Lehet pont azért kuldtek haza, hogy ne kelljen “kötelezőből” csaszarozni. (Ugye akkor mar tudtak, hogy mikor kezdődtek a fajasaim) A főorvos csaszar ellenes elegge.
2020. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
En az elozmenyek (verzesek mind3-al) utan nem tudom a szo szoros ertelmeben elvezni a varandossagot, sokat rettegtem mar, de most a harmadikkal h tudom hogy utolso terhesseg, probalok a legtobbet orulni neki a magam modjan. Nezegetek cuki babaruhakat amazonon amikre sajnaltam a penzt elozo kettonel, vettem magamnak tok haszontalan polokat itthonra amin olyan mintha baba kukucskalna ki a pocakombol, probalok hangolodni ra, ami napi 10 ora melo es 2 gyerek mellett nyilvan nem olyan mint az elsonel, de valamennyire sikerul. Ennyi amit tehetek erte, halas vagyok hogy fizikai fajdalmaim nincsenek, sok szulos videot nezek, a szulesre most is ugy keszulok mint egy sportteljesitmeny/megoldando feladat vagy vizsga. A fajdalom nem aggaszt, az anyasagrol pedig mindig ugy velekedtem hogy nem kell magad masokhoz meregetni es akkor nem is erzed nyomorultul magad. A gyerekeim szerint jo anya vagyok (mondjak is), ok a legnagyobb kritikusaim. Egyebkent a legboldogabb ugyis akkor leszek ha kibujik egeszsegesen es en is a labamon tavozok haza.
2020. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Figyi nekünk is tervezett volt a baba , a terhességm szószerint mindenmentes..semmi bajom nem volt..ami mindenki másnak van , engem minden elkerült ,még a védőnőm is megjegyezte ,hogy ilyen kismamája nem volt még. Ettől függetlenül nem érzem azt a hatalmas "áldott imádott állapot" érzést , nem pisilem magam össze a várakozástól és nem nézek szerelmes szemmel a hasamra. Abszolut földön járok és nem a fellegekben. Én is félek a szüléstől , de ezzel nem tudunk mit csinálni , arra vagyunk kitalálva ,hogy túléljünk :) Ettől függetlenül nyilván várom a babánkat , de nem olvadozok.


40 hkm

2020. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!