Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbetegség terhesség alatt?

Pánikbetegség terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Vannak itt olyan kismamák vagy most már anyukák akiknek konkrétan a terhesség hozta ki a pánikbetegséget? Akinek terhesség előtt nem volt ilyen problémája?

Ha igen, letudnátok írni milyen tünetekkel jelentkezett nektek, hogyan lett kezelve ha lett egyáltalán?!

Úgy érzem én ebbe csöppentem bele és nagyon megvagyok ijedve...

Szívesen olvasnék tapasztalatokat.


2021. febr. 27. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én egész fiatal korom óta küzdök a pánikbetegséggel. Voltak mélypontok. Aztán gyógyszeres kezelés és kitartó önfejlesztés hatására évekig tünetmentes lettem, éltem a kis életem. Aztán terhes lettem, ráadásul veszélyeztetett, emiatt táppénzre kellett mennem.

Sajnos nem csak pánikbeteg de hipochonder is vagyok erősen. Na mivel felszabadult rengeteg szabadidőm, sajnos fokozatosan visszaestem. Rettegtem, mi lesz velem, a babával, állandóan keményedtem is. 2x megfordultam az ügyeleten, magas vérnyomással, 140-es pulzussal.

Szülés után újabb mélypont következett. A kialvatlanság, az aggódás, stressz mind mind felerősítette a tüneteket.

3 hónapos a babám. Most kezdek érezni valami csekély változást pozítiv irányba. Az a baj hogy a terhesség és szülés olyan hormonális változás ami egy egészséges lelkületű nőből is kiválthat negatív érzéseket, nem hogy egy pánikbeteg egyénből. Én már azt hittem meggyógyultam erre a semmiből tért vissza. Bónuszként nálam kiderült hogy a pajzsmirigyemmel gondok vannak, akár ez is okozhat pánikszerű tüneteket. Érdemes ellenőrizni.

2021. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jajj istenem

Nem lehet könnyű :/

De hátha most már egyre jobban leszel!

Én 16 hetes vagyok.

9 hetesen 240es vérnyomással kerültem kórházba, előtte jól voltam. Amióta kijöttem és természetesen szedem a vérnyomáscsökkentőt, egyre rosszabbul vagyok. Most szédülés, fejfájás szinte minden napos. Erős szívdobogás, mellkas fájdalom. Ha elmegyunk valahova alig várom hogy haza érjünk. Úgy érzem a szemem a magas vérnyomás óta nem bírja a tömeget, a nagy tereket. Rosszul vagyok a bevásárlóközpontokban és nagyobb helyeken. Azt érzem amit a szememmel látok az nekem túl sok és belefájdul a fejem.

Ma bementunk egy autómosóba, szó szerint pánikrohamot kaptam amiért a víztől nem láttam ki az ablakon. Azt hittem meghalok....

Es még sorolhatnám miket érzek :(

Nem volt soha ilyen problémám és nem tudom ezt hogyan kezeljem. Félek mi lesz ezekután.

Tart hetek óta, gondoltam majd csak jobb lesz, ezért nem is említettem ezeket orvosnak. De lehet itt az ideje.

2021. febr. 27. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp szólj az orvosnak. Lehetséges hogy hormonális a probléma ha neked előtte nem volt ilyen. Azt pedig lehet kezelni, nem kell hogy szenvedj.
2021. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!