Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tervezzük párommal a babát,...

Lili980909 kérdése:

Tervezzük párommal a babát, viszont kisebb pánikbetegségem van. Félek a terhességi rosszulléttől. Mennyire rosszak ezek?

Figyelt kérdés
(hanyinger stb) szedett valaki cerucalt/dedalont terhessége alatt? Készen állunk a babára, ettől az egytől félek kicsit. Megírnátok a jó és rossz élményeket, mik voltak mennyire lehet megelőzni .!?

2019. jan. 24. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Inkább attól félj, hogy kialakulhat nálad szülés utáni depresszió és árthatsz a picinek!

Dilidokival beszéltél erről?

2019. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Minden esetben enyhíthető ha reggel felkelés előtt eszel valamit valamint utána be kapsz egy b6 vitamint !


Valamint mindig legyen nálad valami harapni való ... akar keksz vagy szendvics .... inkább keksz ! És folyadék ! Nálam mindig volt ásvány víz és ilyen pici üvegben egy kis kóla , mert emelygesre nekem nagyon bevált 2-3 korty belőle !


Ha nagyon rá parazol akkor rosszabb !


Nekem a 7. Hetig semmi bajom nem volt , 7+0 kereken reggel arra keltem hogx hánynom kell ! Onnantól voltam rosszul ... de próbáltam elterelni a gondolataimat .... illetve nekem a fent leírt dolgok beváltak!


De felesleges tényleg ennyire raparaznod mert lehet hogy a világon semmi bajod nem lesz ! Nem mindenki van rosszul !

2019. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen beszeltem pszichologussal azt mondta majd segit abban az időben és ne görcsöljek előre. Próbálkozom ezekkel a dolgokkal.
2019. jan. 24. 16:35
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem is biztos, hogy rosszul leszel. Nekem pl egyik terhességem alatt sem volt semmilyen klasszikus tünetem, még csak meg se szédültem sosem. 😊
2019. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt is mondják hogy örökölhető valamilyen szinten. Anya is elég rosszul volt
2019. jan. 24. 16:41
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Ha hányingered lesz, az nagyon rossz is lehet, mint pl. nekem volt, meg enyhébb is, sőt nagy eséllyel megúszod hányinger nélkül, a pánikbetegséged semmiben se fogja befolyásolni ezt, eltereli a figyelmedet a hányinger és nem kapsz rohamot. Én szedtem cerucal-t.
2019. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Semmi nm valt be, elso terhessegnel is sokat hanytam, most is 7+1en jelentkeztek a tunetek, savlekotovel probalkozok, de egesz nap oklendezek, harapnivalo ilyenek nekem semmit se ertek! Hat elgondolkodtam, h bevallalnam e ezt meg egyszer, a hanyasnal meg a gyomoregesnel jobban semmit nm utalok...
2019. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha mázlid lesz, nem, vagy alig leszel rosszul. De ha nincs mázlid olyan rosszul leszel hogy semmi nem fog segiteni, csak rövidtávon: friss levegő, kóla,rágcsa meg egyéb praktikák. Erre már most hangolódj rá. Hugom is pánikbeteg (igaz nem volt még terhes )ő is küzd ezzel, igy tudom hogy fejben dől el minden.
2019. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg voltam, de a terhesség alatt nálam nem volt rosszullét... Pedig anyukámnak volt. Úgyhogy ne aggódj, sok embernek nincs semmi.


Kicsit a gyomorégés jött elő a 20-22. héten, az volt kicsit "kiakasztó", már így pszichésen, de közel nem volt olyan vészes, mint ahogy terhesség előtt viseltem volna..valahogy elfogadtattam magammal, hogy ez most természetes, nem fogok hányni, de ha mégis, az is természetes, most azért érzem mert a babám és a pocakom növekszik...

2019. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És a cerucal nem befolyásolta a magzatot? Lehet szedni? Féltem a babát tőle, de a hányingertől is nagyon és nem tudom melyik a rosszabb ha mondjuk nem eszel amig tart vagy szeded a gyogyszert es jol vagy.
2019. jan. 24. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!