Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy a terhes...

Miért mondják, hogy a terhes nők kivirulnak?

Figyelt kérdés

10.héten járok, és rosszul vagyok, ha tükörbe nézek.

Az arcom felpuffadt, pedig nem híztam semmit eddig.

Olyan pattanásos a bőröm, mint még soha.

A szemeim karikásak, akármennyit alszok.

A számon folyamat herpesz van, elötte kb 2 évente ha előjött.

A hajam 3 naponta moshatom, úgy zsírosodik.


Ja és a rosszullétek miatt még csak nevetni se nagyon szoktam.


Mas is így éli ezt meg?


2021. márc. 7. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
12. héten vagyok, szinte ugyanúgy vagyok mint te. Azzal a különbséggel hogy én már híztam is mert nem tudok normális adagokat enni a gyomorégés miatt, hanem csak csipegetek de azt egész nap mert így folyton éhes vagyok....hát meglett az eredménye. Elvileg a második trimeszter jobb lesz, azt mondják. De egyelőre én sem érzem magam kivirulva :D
2021. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Régen az volt a mondás, hogy az elsö három hónap a másállapot - ekkor van rosszul, meg minden baja van, mert a hormonok tombolnak -, a második három hónap az áldott állapot - ekkor nincs semmi bajuk, az átállás befejezödött, de még nem nagy a hasa, és ilyenkor van az, amire azt mondják, hogy kivirul, a böre szebb, lelkileg elégedett, kiegyensúlyozott, és a harmadik három hónap a terhesség - amikor már nagy a has, mindent nyom a baba, ilyenkor megint nehezebb.
2021. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

A terhességem 16. hetéig rosszul voltam, de nagyon. Sokszor hánytam is, a hányinger szinte állandó volt, alíg bírtam magamba tuszkolni az ételt. Ennek ellenére is folyton felpuffadtam. Pattanások viszonylag minimálisak voltak, a hajammal viszont nekem is voltak problémák. Nagyon sokat sírtam, és csúnyán hangzik de volt hogy azt kívántam bár ne is lennék terhes.

Azonban ahogy betöltöttem a 16. hetet mintha elvágták volna az egészet. Onnastól kezdve kezdtem el végre megélni a várandósságot és élvezni.

2021. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

Nekem nagyon hasznosak voltak, ment a zöld.

Nem tudom ki pontoz le, de ennyi öröme legyen...

2021. márc. 7. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Én is rosszul voltam, de én annyira vágytam a babára, hogy amikor hánytam, vagy rosszul voltam, arra gondoltam, hogy ez is csak annak a jele, hogy hamarosan lesz egy kisbabám. Tudtam, hogy átmeneti, és hogy újra jól leszek. Szerintem ez a mondás nem kinézetre, vagy állapotra utal, hanem magára az öröm érzésre, hogy hamarosan anyuka lehetsz, ami azért látszik, ha ezt érzed. Már ha így érzel. (Mert sajnos, nem mindenkinek adatik meg, hogy az legyen.)
2021. márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, várjuk a babát, örülünk neki. 1 évet varatott magára.

De akiktől eddig ezt hallottam, mind a külsőre értette

2021. márc. 7. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
A kisugárzás is külsőleg látszik. Tehát úgy értettem, hogy nem szebb lesz, hanem boldogabb. Az meg ugye köztudottan látszik külsőleg. Máshogyan nem értem, hogyan lehetne külsőleg bárhogyan is érten. Csak így lehet.
2021. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Hat akkor neked nem jött be. Nekem kb 20 cm-t nőtt a hajam nem is zsíros időt egy db pattanásos sem volt és egyáltalán nem puffadtam. Kizárólag a hasam nőtt nem is hiztam en magam egy dkg-mot sem.
2021. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az ég világon SEMMI tünetem nem volt egyik várandósságom alatt sem, ellenben hihetetlenül boldog voltam. Idegenek, az elején, amikor még csak mi tudtuk, mondták, hogy mennyire más vagyok, sokkal nyugodtabb, szebb. Én tényleg ragyogok várandósan. 😊
2021. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!