Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a súlymegtartá...

Terhesség alatt a súlymegtartás lehetséges? Egészséges egyáltalán? A többi lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg 75 kg vagyok, 7 hetes várandós. A versenysúlyom kevesebb, 69-70 kiló körül szokott lenni, de a karantén engem se kímélt.

Mielőtt teherbe estem, diétázgattam, de nem nagyon sikerült fogynom. Tudom, hogy a terhesség alatt kb. 10 kiló plusz normális az eredeti testsúlyhoz képest, viszont azzal mi a helyzet, ha tartanám a súlyomat, és ugyanúgy 75 kg lennék, mire szülök? Ezt véghez lehet vinni egészséges körülmények között? Persze a babának nem szeretnék ártani.



2021. márc. 9. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem most van itt a diéta ideje ugye tudod?Egyél rendesen (ne kettő helyett).Sok folyadék,levesek,zöldség,gyümi.Kerüld a finomított cukrokat,fehér lisztes péksütiket!
2021. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat... 10-12 kiló a normális.

Szoval ha tartanád a súlyod, 60 -62 körülhöz lenne 0, ami meg már lehet kevés.

Szerintem 80-82 fölé ha nem sokkal mész, jó vagy.

Amúgy a napi kalória +300 körül van a szükséglet, csak ugye nem csoki meg szénhidrát ól kéne összegezni az 1800 kalóriát, suli, zöldség, gyümölcs, fehérje...

2021. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Suli?
2021. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Derjaderja ***** válasza:
100%

A 10kg csak normál BMI esetén egészséges. Túlsúlyosnak az se baj ha tartja a súlyát.

Én a második gyerekkel terhességi cukros voltam, extrém megszorított diétával (140g ch), ami sokak szerint túlzas, de ezt írta elő a diabetológus, csak így lehetett elkerülni az inzulint.

Végül 0kg volt a plusz súlyom, annyival mentem szülni, amennyivel teherbe estem. Szuperül bírtam a terhességet a diétás átállás pár hetétől eltekintve. Még a 42.héten is túráztam, hajolgattam, elláttam a 2 évest.

Amikor vele voltam terhes, elhíztam, fulladtam, csomó bajom volt.

Végül ebből a diétás terhességből 3500 grammal èleterősen, egészségesen született a fiam, megindult a tej stb.

Ha meg akarod akadályozni a jelentős hízást, a szénhidrátra kell vigyázni. Olvass utána a 160g CH diétának, az alapelveit ismerd meg. Diab nélkül is javasolják elhízott terheseknek, de ha lazábbra is veszed, akkor is jó lesz.

A mi kultúránkban ezzel biztos nem ártasz a magzatnak. Annyi a szénhidrát, hogy cukorhiánya tuti nem lesz.

Ha kétséged van, kérdezz meg egy diabetológust.

2021. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
*sali 😁
2021. márc. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha számolsz a baba, a méhlepény és a magzatvíz súlyával, akkor csak akkor maradnál ennyi, ha fogynál. De terhesség alatt nagyon nem ajánlott a fogyókúra. Lehet egészségesen táplálkozni, megfelelően mozogni, de teljesen nem fogod megtartani ezt a súlyt. És evvel semmi gond nincs, szülés után (6 hét után) bőven lesz rá lehetőséged.
2021. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
60 kilóval estem teherbe, 78-cal mentem szülni. Ennek másfél hete, most vagyok 64. Én eléggé vizesedtem, így hiába sportoltam végig (értsd: konkrétan a betöltött 40. héten is volt edzésem), egyre többet mutatott a mérleg, de nem látszódott mégsem. Annyira nem kell kétségbe esni a kilók miatt, főleg ha amúgy mozogsz.
2021. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem híztam semmit hányás miatt, nagyon lefogytam, szülés után rossz volt rám nézni, a magzatoknak nem lesz ettől baja, mert elszednek minden tartalékot, ami van az anyában, fogaim tönkrementek, vasat infúzióban pótolták, jobb normálisan enni ha megteheted, majd lefogysz később.
2021. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 kiló van rajtad akkor az a normális ha meg 5-ot hozol. Annál kevesebb azért nem.
2021. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem egészséges ahogy a 8-as mondja. A magzat elveszi ami neki kell. Az anya kárára.
2021. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!