Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mások...

Miért van az, hogy mások zabálják a csokit marékszámra és nem híznak, én meg kb a levegőtől is?

Figyelt kérdés

Mielőtt megköveznétek, nem versenyszinten, de sportolok és igyekszem figyelni a kajára. Nem mondom, hogy megvonom magamtól a finom falatokat, de nem eszek minden nap pl csokit, sütit, ahol lehet kerülöm a cukrot és a fehérlisztet.

Mégis, annyira kínkeservesen akarnak lefelé menni a kilók, hogy az valami hihetetlen. Egészséges vagyok, nemrég jártam körbe a dokikat, mert az utóbbi fél évben felszaladt jópár kiló, pedig semmin sem változtattam az eddigi életmódomhoz képest.

El vagyok keseredve, nincs hajtóerő. Tudom, a kesergés nem megoldás, és csináljam keményebben ha fogyni akarok, de egész életen át egy küzdés a súlymegtartás? Folyamatos önmegtartóztatás?

Akik nem hízékonyak, mit csinálnak? Mi a titok?

27N



2019. jún. 29. 21:04
 1/9 anonim válasza:
Nos, a genetika. Valószínűleg gyorsabb az anyagcseréjük.
2019. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy is vizsgálták? Az simán csinálhat ilyet.
2019. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, az volt az első, amit megnézettem, mert van a családban pajzsmirigy beteg, nem is egy. De tökéletesek az értékeim, a cukrom is rendben van. Gondolkodtam, hogy elmegyek dietetikushoz, hátha sikerül beállítási a dolgokat. Szerintetek lenne értelme?
2019. jún. 29. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki hajlamos e a hízàsra, az genetika. A tesóm is ilyen, napi szinten több tàbla csoki, 4-5 zacskó csipsz , krumpli, fehérkenyér rizs, tészta, péksüti, nulla mozgâs, 180 centi , és 60 kg körül mozog.

Én anyànkra ütöttem, ő is küzd a hízàssal. Igyekszem levakarni a felesleges kilókat. IR, PM és PCOS beteg is vagyok. Ez se könnyít a dolgon... De a mostani diétàmat könnyen tartom hàla égnek. Azt érzem, hogy ez a végleges megoldàs, amit élethosszig tartani tudok.

2019. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Gyors anyagcseréjük van NAGYON. Osztálytársam megette szünetben a szendvicset, következőben meg már ment wc-re... Szerintem nem irigyelni való dolog, ő is megküzd még ezzel, mert fiúként nem valami vonzók a kis vékony lábak.

Nem tudok mit ajánlani neked sajnos, de az tuti, hogy valami nem oké, ha odafigyelsz a kajára és hízol.:(

2019. jún. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy ezt most sokan le fogják pontozni, de ha megnézetted magad és testileg elvileg semmi probléma sincs (bár nekem is ezt mondták, aztán egy évre rá súlyos pajzsmirigy problémával diagnosztizáltak... de előtte a házidoki közölte veled, hogy "szerinte semmi bajom, de azért elküldelek vérvételre" [ilyen, "ha már ennyire hülye vagy kis dagadtka, akkor érezd magad jobban" stílusban])


Akkor lehet, hogy érdemes utána nézni a lelki problémáknak. A stressz miatt is tud nagyon sokat tartalékolni a szervezet, és hiába diétázol, az nem mozdul. Mentális problémák, bármi ilyesmi befolyásolja a testet.

2019. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem váltottál fogamzásgátló módszert vagy tetted le a cigit mostanság?


Esti műszakban vagy váltott napirendben dolgozol?

2019. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hárompontos vérvételt csináltattál? Inzulinrezisztancia is lehet a dologban.
2019. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell keseregni, meg kell paskolni az arcot és összeszedni, hogy mid van.

Megvannak az adatok, megvan mit ettél, mit mozogtál, hány kiló voltál, hány kiló vagy, fogod és ezzel elmész egy endokrinológushoz, ahol átnézitek az adatokat, vért vesznek tőled és pár hét múlva az eredmények alapján tovább léptek. Feladni nem szabad soha.

2019. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!