Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyai ösztönök előjönnek...

Az anyai ösztönök előjönnek majd maguktól? Jó anya leszek?

Figyelt kérdés
Terhes lettem, nem volt tervezett de nem is zárkóztunk el a dologtól, úgy voltunk vele majd jön ha jönni szeretne. Viszont soha nem volt körülöttem gyerek a családban se és ha volt is egy kis időre nem tudtam hogy mit kezdjek velük, hogy szóljak hozzájuk mit csináljak ha sírnak,hogy foglaljam le őket. Attól félek hogy a saját gyerekemmel is ugyanilyen tehetetlen leszek majd és elfogok rontani dolgokat pedig a legjobbat szeretném neki. Van 8 hónapom megtanulni, hogy milyen életszakaszban milyen ételt lehet neki adni, fürdetést, mikor hogy,mibe öltöztessem stb.. Ebbe hogy elrontok dolgokat azt is értem hogy lassú leszek majd vagy ügyetlen és ezért a körülöttemlevők is szemet vetnek rám hogy nem vagyok valami jó anya. Más is volt ilyen helyzetben és belerázódtatok hamar a dologba?
2021. márc. 24. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan annyira féltem attól, hogy rosszul fogom a kis feje miatt, hogy megkértem egy csecsemőst, hogy mutassa meg. Az első fürdetést úgy csináltam végig, hogy anyum ott állt és mondta mit hogyan. Pedig videót is néztem. Öltözetetés meg... a mai napig van hogy megbeszélem a férjemmel szte mit adjak rá pedig már másfél éves.
2021. márc. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az "anyai ösztön" az igazából az odafigyelés a gyerekre és a vágy, hogy segíts neki ha baj van. 90% tanulás, 10% ráérzés kb. A saját gyerekeddel, akivel szó szerint születése előtt már 0-24 együtt vagytok, hamar megismeritek egymást, kialakulnak a szokásos minták, amikhez viszonyíthatsz. Idegen gyerekeket én se nagyon szeretem, nekem is kínos volt mindig más kicsikkel egy légtérben lenni, de a sajátommal tényleg természetes minden. Amúgy nekem nem volt a kezemben baba, mielőtt jött a lányom, szóval semmi ilyen jellegű tapasztalatom nem volt. Utánanéztem mindennek szülés előtt youtube-on, részt vettem szülésfelkészítőn, ezek segítettek az első lépésekben. Az öltözködés meg most is néha fejfájást okoz, de vannak tök jó appok, amik időjárás függvényében javasolják, mit adj a gyerekre, ha kimentek :D Szóval van segítség. Meg hát ugye belejössz. Tényleg. Észre se veszed, és már profi vagy :D
2021. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy jon az erzes vagy nem

Ez annyira emberfuggo h nem lehet ra erdemben valaszolni.


Lehet h a neme miatt csak kesobb erzed de lehet h majd az elso magzat mozgasnal lehet j soha de megtanulod ellatni

Ezerfele lehetoseg van ...

2021. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó anya leszel. Én annyit fűznék még hozzá, hogy ne ijedj meg, ha az első hetekben nem fogsz tudni hirtelen mindent tökéletesen. Ez nem úgy van, ahogy néhányan mondják, hogy az első perctől ráérzel az igényeire. Idő kell, hogy kitapasztald és megtanuld, hogy mikor mire van szüksége és hogy rutinosan menjenek a teendők.
2021. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy jó anya leszel csak ne feszülj rá a dologra mert annál nehezebb lesz megtanulni mindent.Menni fog csak adj időt magadnak és arra is kell idő hogy úgymond össze szokjatok a kicsivel és megismerjétek egymást.Sok sikert😊😊
2021. márc. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató és megnyugtató választ mindenkinek! 😊
2021. márc. 25. 09:22
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak tartsd életben - ne ejtsd fejre, ha sír adj neki enni és ne fagyjon meg. Amíg szereted, a többit szerintem nem tudod elrontani. ;)
2021. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!