Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negyedik napja késik, terhes...

Negyedik napja késik, terhes lehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki megszólna, szerintem kb az összes hasolnó kérdést elolvastam, mielőtt kiírtam a kérdést, választ pedig nem nagyon tudtam leszűrni, úgyhogy köszönöm ha segítetek.


A lényeg, hogy babát tervezünk a férjemmel, október óta próbálkozunk, eddig eredménytelenül. Tavaly júniusban a 12. Cn-on voltam a nőgyógyászomnál, akkor 8mms endometriumot látott és 13x14mms tüszőt a jobb petefészkemben. (Vajon ez alapján lehet hogy később van az ovu? Habár nem mondott semmit rá az orvos, de majdnem félidőnél ez nem kicsi tüsző? 30-31-max32 napos a ciklusom) Azt mondta próbálkozzunk, 1 évig belefér ha nem sikerül. 30 éves vagyok.


Eddig ennyit sosem késett, legutóbb a 21cn-on voltunk együtt (március 12-én, előtte 8-án), de ma reggel negatívat teszteltem.


Hozzá tartozik, hogy június előtt lefogytam 7kgt (70kgra 175cm-hez) emiatt kitolódott a ciklusom 30ról 32 naposra, ami miatt eléggé megijedtem, és újra mindent elkezdtem enni aminek viszont az lett a következménye hogy visszahíztam 10kgt. :(


Ami újdonság volt most a vitaminokban, hogy múlt hónapban elkezdtem a femibion 0t szedni, 1 hete pedig a mio-inozitolt is elkezdtem inni (mert olyan sok jót olvastam róla). Tudom hogy csak vitaminok és ettől biztos nem késhet, de olvastam hasolnó kérdéseket, ahol nem tudták máshoz kötni a késést.


Mit gondoltok, lehet ebből még baba, várjak még kicsit, hátha pozi lesz pár nap múlva a teszt (olvastam hogy volt másnál is hogy akár 1 hét késésnél lett csak pozitív), vagy már most hívjam az orvosom? Kicsit ideges vagyok, hogy mi lehet. :(


Bocsi, hogy hosszú lett, köszönöm mindenkinek, aki ír véleményt.



2021. márc. 25. 07:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
De sok a kattant terhes akarok lenni nincs más dolgom kategóriájú nő
2021. márc. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Annak az egy embernek, aki értelmes választ adott annak köszönöm! :)
2021. márc. 25. 08:32
 13/26 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Nekem mindig rendszeres volt a menstruaciom de volt egyetlen hónap amikor 8 napot késett . Mindennap teszteltem, semmi. Doki szerint bármitől lehetett. Stressz, időjárás , megváltozott étkezés...stb. Várj 1-2napot ha még mindig semmi akkor teszt de ha negatív és még mindig semmi akkor érdemes dokival beszélni ,hogy minden betegséget is ki tudj zárni .
2021. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Jajj istenem, imádom az ilyen kommentelőket, akiknek fingjuk sincs a másikról. Ugyan miből gondolod hogy nincs más dolgom? Azért mert megvédem magam az ilyen trolloktól? Nem ismersz engem, szóval ne általánosíts, meglepődnél...
2021. márc. 25. 08:35
 15/26 anonim ***** válasza:
50%
Ott már rég probléma van ahol megadott időpontra megy a szex
2021. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Ki írt ilyet, hogy megadott időpontra ment???
2021. márc. 25. 08:39
 17/26 A kérdező kommentje:
13-as köszönöm! :)
2021. márc. 25. 08:41
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok nőnek lesz össze-vissza a menzesze, ha rágörcsöl a babatémára, mert azt a szervezet stresszként éli meg. Nekem is mindig megbolydult a ciklusom, amikor gyereket akartunk, pedig előtte sem szedtem semmit. Mást nem tehetsz, minthogy néha tesztelsz, aztán vagy azért mész orvoshoz, ha pozitív lesz, vagy azért, ha nem jön meg már két hete és még mindig negatív. Az étkezésre meg figyelj oda, mert ez a jojó fogyókúra is bekavarhat a terveidnek. C és E vitamin kicsit kitolhatja a ciklust egyébként.
2021. márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen normális ilyen körülmènyek között még akár 1-2 hét késés is. Stressz, időjárás és bizony a hízás-fogyás is közrejátszik. Ha 2 hetet késik akkor érdemes elmenni orvoshoz vele. Ha negatív a teszt én babában nem reménykednèk, de ez csak a mostani hónap. Jön a következő nem kell elkeseredni. Tudom, hogy az ember úgy érzi fut az idő, sajnos én is elmúltam már 30, de a kétségbeesés és a stressz csak tovább rontja a dolgot. Jógázz, figyelj az egészségedre és szeressétek egymást, aztán majd érkezik a baba ha itt az idő, ha pedig nem, akkor még mindig lehet majd orvodi segítséget kérni később.. kitartás
2021. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi késés után már legalább egy halvány pozitív tesztnek kellene lennie. De persze csinálhatsz még 1-2 nap múlva, biztos ami biztos alapon. Nekünk nehezen jött össze az első gyermekünk, és ahogy teltek a hónapok, mindig tolódott a ciklusom. Ez ilyenkor normális, úgy tudom. Ha mégis pozitív lesz a teszt, még akkor is ráérsz orvoshoz menni 2-3 hét múlva legkorábban.
2021. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!