Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lenne a has keményedés? El...

Ez lenne a has keményedés? Első baba, nincs tapasztalatom. Fekvő helyzetben egy nap többször el kezd feszülni a hasam, hirtelen pisilni kell és kemény lesz. De! Nem az egész hasam, hanem ahol a baba van.

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy a hasam keményedik vagy a baba nyomja ki magát.

22 hetes kismama vagyok.


2021. márc. 25. 14:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És ilyenkor “kirajzolódik” a baba. Más alakja lesz a hasamnaky
2021. márc. 25. 14:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez a kemenyedés.
2021. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A baba nyomja ki magát csak, helyezkedik...esetleg próbál befordulni. A keményedés nekem egy menstruációs görcshöz hasonlító érzés volt, amitől az egész méhem lentről indulva megkeményedett. Olyan volt, mint egy kemény kosárlabda. Aztán ahogy a görcs elmúlt úgy a keménység is.
2021. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha ezt az egész hasadban érzed, akkor keményedés. Ha csak ott, ahol a baba van, akkor csak ő nyomja magát.
2021. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a baba nyomakodik. Amikor nekem kemenyedes volt, nagyon vicces volt konkrétan kocka alaku lett a hasam és mindenhol befeszült korbe. Egyébként amikor a baba nyomakodik az ki tud váltani kemenyedest. De akkor az egész pocakod egy nagy tégla lesz majd.
2021. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a 21 hétben vagyok, egy hete nekem is sokat keményedik a hasam, vagy a baba nyomja ki, én se tudom. Tegnap meg vizsgált az orvosom és minden rendben, mondta hogy többet pihenjek. De engem az izgat hogy néha csak a hasam egyik oldala dudorodik ki és kemény, néha a másik oldala, néha meg az egész köldök alatti rész kemény lessz. Mind a két esetben érzem hogy nagyon húzódik a hasam meg pisilnem kell, de nem fáj. Akkor ez a baba mozgolódása vagy összehúzódás? Nekem sem világos.
2021. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6 az a baba lesz. Amikor bekemenyedik a has, akkor az egész körbe általában. Szoval azt azért észre fogod venni.
2021. márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanazt éreztem, mint a kérdező, és sajnos el is kezdtem nyílni hamarabb, gyógyszert is kellett szednem rá, 37ik hétig sikerült húzni végül. Olyan volt, hogy az egész méhem "ráfeszült" a babára. Szóval szerintem ez keményedés.
2021. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De a kérdező pont azt írja, hogy nem az egész hasa feszül. Neked nyilván igen, ha ráfeszült a babara.
2021. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most akkor az egész has keményedik vagy csak az egész méh keményedik, összehúzódás közben? Van aki így mondja van aki amúgy. Nem világos
2021. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!