Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondanàtok a 12. Hét előtt...

Elmondanàtok a 12. Hét előtt a babavárast?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy a munkahelyem elkezdte kiadni időarányosan a szabadságokat. Áprilisra több napot kiírt amit én szülés előtt szerettem volna kivenni emiatt gondolkodtam hogy beszélni kellene vele, hogy nekem ne adja ki. 10 hetes vagyok.
2021. márc. 31. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezheted, ha nem szőrös szívű a munkáltató nem szokott belőle gond lenni. Ha félsz, hogy emiatt esetleg hátrányos megkülönböztetés ér (akár bizonyítható, akár nem), akkor fogadd el a szabadságot.
2021. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazándiból szeretnek és nagyon elégedettek velem. Csak tudom sokan a 12. Hétig nem mondjak el..
2021. márc. 31. 08:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mondják el, mert félnek hogy elmegy a baba. Ha nem félsz (szerintem nincs is miért) akkor nyugodtan mondd el. :)

Én a 10. héten mondtam el. Akkor már kezdtek beszélgetni a következő évi projektekről meg amúgy sem tudtam magamban tartani.

2021. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem mondják el sokan a 12. hétig, mert addig viszonylag nagy a vetélés lehetősége és akkor van az első genetikai UH is, mikor sajnos sokaknál kiderül, hogy beteg a baba...


Te tudod, milyen helyzetben van a céged és hogy reagálnának abban a helyzetben, ha nálad is probléma lenne a babával és el kellene vezetni. Megtartanának-e vagy arra alapozva, hogy "ez úgyis elmenne szülni", te lennél a következő, akit lapátra tesznek.

2021. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp meg akartam volna várni a 12. Hetet,genetikai ultrahangot pont emiatt. De most közbejött hogy ki akarnak adni egy hét szabadságot :( nem tudom mit tegyek..
2021. márc. 31. 09:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De fontos mindenképp ez az egy hét szabi? Bármikor el tudsz menni tp-re szülés előtt. Értem én, hogy az kevesebb pénz, de nem fenyeget a veszély, hogy most sz*r gazdasági helyzetben téged rúgjanak ki először.
2021. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is el kellett mondanom, hogy terhes vagyok, amint megtudtam, mert laborban dolgozom és másik munkakörbe kellett helyezniük. Nem volt ebből semmi baj. Amúgy én is jobban örültem, hogy a szülés előtt tudtam kivenni a szabadságaimat, így stresszmentesen tudtam készülni a babára. A végén ráadásul elég sűrűn voltak vizsgálatok (ezek nagy része most covid miatt nincs). Szóval emiatt én a végére hagynám a szabit, ha lehet, hátha kell...
2021. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét szabi azért annyit nem számít. Vedd ki most ha kiadják, aztán elmondod genetika után a terhességet.
2021. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem beszéld meg a főnököddel, ilyen esetekben ha nem egy gyökér a főnököd, meg lehet beszélni az ilyesmit, nem te vagy az egyetlen, aki életében átesik a terhességen. Egyébként szülés előtti szabadságok nem adnak 1-2 hónappal a szülés előtt?
2021. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy hét szabadság, az kemény 5 nap. Nem kell belehalni.
2021. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!