Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35. héten 2200g a babám...

35. héten 2200g a babám súlya. Szerintetek belefér az átlagba? Nem túl nagy azt mondja a dokim. :S Nagyon kivagyok ez miatt. Ha a 3kg-ot eléri a végére az már jó, nem? Mivel lehetne még kicsit feltornázni a súlyát? Mit egyek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, pihenj sokat, egyel sok gyumolcsot, zoldseget, rizset es tesztat. Keruld a krumplit, mert az csak teged hizlala. Igyal sok folyadekot, foleg rostos, cukormentes italokat. Ne egyel tulzsiros eteleket. A levesek minden fajtaja jo hatassal van. Az edesseg mertekkel nem karos, sot jot tesz. Sokszor egyel kis adagokat valtozatosan.
2010. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem, amit írsz. A miénk a 36. hét végén volt 2400 gramm. A doki mindössze annyit mondott, hogy nem lesz óriásbébi. De hogy baj lenne, azt nem mondta, csak engem aggaszt a dolog.

Azóta mindenkitől azt hallom, hogy örüljek neki, könnyebb lesz megszülni, aztán majd megnő idekint. Sőt, egy esetben még azt is mondták, hogy a pici baba szebb, mint egy 4 kilós. Nem akarom a nagy babák anyukáját megbántani, ne ugorjon nekem senki, ezt nekem mondták, valószínűleg vígasztalásból, hogy jobban érezzem magam, és a célt el is érték.

Meg aztán, majd megnő idekint!

Könnyű szülést!

2010. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hetente 20dkg-ot híznak, szóval bőven belefér. :) Nekem a 36hetesen 2,5kilót mondtak, azt mondták, hogy egyek nagyon sok tejterméket. A kislányom 3500g-al született a 41.hétre :)
2010. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne ijedj meg, nekem a 37 heten mondtak hogy a baba 2400 gr koruli sulyu, es a 39 heten szuletett 3600 grammal es 52 cm-el.
2010. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 34 hetes 4 naposan voltam ultrahangon. Akkor volt 2 kilós a babám.Jól rám ijesztett a szonográfus nő azzal, hogy 2 héttel kisebb a baba.Mondjuk, ő mindenkit ijesztget, és élvezi.Teljesen megijedtem, néztem a papíromat, láttam, hogy jó az áramlás a köldökzsinórban, a magzatvíz átlagos, tehát nem arról van szó, hogy visszafelé fejlődne.Aztán az orvosom nyugtatott meg.Azt mondta csak a korai (7-8, és 12 hetes UH) a mérvadó, mert ennyi idős terhesen már nagyon nagyok az egyéni különbségek.És az öröklött adottságoktól függ minden.És hogy nézzek már tükörbe . (alacsony és vékony vagyok )Ezzel arra célzott, hogy az én alkatommal ne várjak óriás babát.Egyébként a születési súlyt nagyban befolyásolja a te és a párod születési súlya.Én 2800 g-mal jöttem a világra, és valószínű a kislányom se lesz sokkal több.Nem baj, könnyebben kibújik, kevésbé fogok repedni. És halkan megjegyzem: tanultuk a fősulin, hogy az idegrendszer fejlődése, érése szempontjából nem előnyös a nagy súly.Ja!Szerintem a 3 kilós babák a legszebbek!!Hidd el,én is aggódta, de felesleges!NYUGI
2010. aug. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!