Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hallani az anya szívhang...

Lehet hallani az anya szívhangját az ultrahangon?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból érdeklődöm, hogy van olyan eset, hogy nem is a baba szívhangját észlelik, hanem valami ér miatt az anyuka szíve hallatszik?

Minden rendben velünk, szívhang is ok, de az egyik ismerősöm előállt azzal, hogy nála is minden ok volt először, aztán le állt a baba szíve és akkor derült ki, hogy nem is az ő szíve dobogott, hanem az anyuka pulzusát észlelték..



Ilyen van? Nekem ez olyan hihetetlen, hiszen az jóval lassabb, mint egy embrió szívhangja. Vagy csak vészmadárkodott?



Nálunk lehetett hallani, de olyan picurka volt a baba, 6+5 hetes volt akkor, hogy mire ráérzett az orvos, már odébb is csúszott. De a jellegzetes gyors dobogás volt, meg a doki rendben is találta, majd csak a 12. heti genetikai vizsgálatra kell mennem 2 hét múlva.


Köszi, ha segítetek tisztán látni, mert nem vagyok egy naív ember és ez az egész furcsa számomra. :)


2021. ápr. 27. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd ritka buta lehet, ha azt hiszi, hogy egy képzett szülész-nőgyógyász összekeveri egy magzat és egy felnőtt nő szívhangját. A babája közel kétszer gyorsabb.
2021. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Több sebből vérzik a története, de nem akartam rajta lovagolni, hiszen nem láthatok bele, és ítélkezni sem akartam.. :)

Csak nem értettem miért mondd ilyeneket, miért akarja belém rakni a parát... :)

Én is így gondolom, mint Te, csak egyáltalán nem vagyok tapasztalt, első kisbaba, és nem is olvastam utána ilyeneknek, mert akkor mindent elolvas az ember lánya, amit nem kéne, utána meg csoda, ha aggódom meg idegeskedem.. :D

2021. ápr. 27. 11:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Mond*
2021. ápr. 27. 11:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 12.het után kapcsolta be a uhn a hangot a doki,de mutatta hol pulzál a szivcső vagy mi.Szerintem ha én kepzetlenul is láttam, akkor egy orvosit végzett ember nehezen vét akkora hibát amit az ismerős mond.Ne hagyd elvenni a kedved 😁
2021. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen

De az egyértelmű, hogy a tied ( hasi artéria lehet)

Annyira, hogy otthoni szívhangfigyelővel is tudtam mikor nem a babát hallom.ez inkább nst-n szokott érdekes lenni, nem uh-on, mert ott látni a szivet vagy a szívcsövet

Szóval tèvedés kizárva.

2021. ápr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 flora08 ***** válasza:
100%
A magzat szíve sokkal gyorsabban ver, mint az anyáé, az orvos számára összetéveszthetetlen a kettő. A pulzálás látható is, annyira gyors, hogy szinte "villog" a képen.
2021. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja összetéveszteni, ultrahangon nézi a pulzálást, sokszor hangot nem is kapcsol rá. Esetleg szivhangfigyelőre gondolt az ismerős, a védőnő meg tudja hallgatni és otthoni használatra is kapható, azt esetleg össze lehet téveszteni,
2021. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves utolsó, sajnos nem, ő konkrétan az ultrahangot mondta, mert missed ab lett a vége, és görcsöléses vérzésnél állapították meg a szívhangot, hogy elvileg a babával minden rendben, és rá egy hétre mondta elvileg a doki neki, hogy akkor valószínű már akkor nem a baba szívét hallották, mert onnantól nem fejlődött.

Nem tudom, tényleg nem az én dolgom az egész, hallottam olyat is, hogy ez döntés miatt alakult így, nem vetélés történt, de tényleg nem az én dolgom... Csak olyan hihetetlen volt már ahogy mondta, ráadasul úgy, hogy mondta, hogy jajj ne éld bele magad, nekem is volt először szívhang aztán utána derült ki, hogy nem is a baba szíve volt.. szóval bűzlik a sztori.

De legalább Ti megnyugtattatok!!! Köszönöm! :)

2021. ápr. 27. 12:53
 9/13 A kérdező kommentje:

Lányok, még valamit kérdeznék, nem akarok ezért új kérdést indítani.


Progeszterontól lehet durva görcsölés? Mármint elviselhetetlen, nem egy kis gyenge, amit a magmézium is elvisz.

Mert sajnos úgy alakult, hogy az 6. héttől nekem szedni kell, szerencsére semmi gondot nem okoz, max fáradtságot, szédülést. Le is kopogom!! :)

De erre is az volt a reakció, hogy ő nem volt hajlandó szedni, mert elviselhetetlen volt a fájdalom. Szóval mondom, összetett a sztori, amúgy zárójelben megjegyzem, ha elviselhetetlen, ha nem, akkor sem hagyom abba, hiszen ez a segítség...

2021. ápr. 27. 13:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Én Utrogestant szedtem, semmi ilyet nem okozott.
2021. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!