Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hallani az anya szívhang...

Lehet hallani az anya szívhangját az ultrahangon?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból érdeklődöm, hogy van olyan eset, hogy nem is a baba szívhangját észlelik, hanem valami ér miatt az anyuka szíve hallatszik?

Minden rendben velünk, szívhang is ok, de az egyik ismerősöm előállt azzal, hogy nála is minden ok volt először, aztán le állt a baba szíve és akkor derült ki, hogy nem is az ő szíve dobogott, hanem az anyuka pulzusát észlelték..



Ilyen van? Nekem ez olyan hihetetlen, hiszen az jóval lassabb, mint egy embrió szívhangja. Vagy csak vészmadárkodott?



Nálunk lehetett hallani, de olyan picurka volt a baba, 6+5 hetes volt akkor, hogy mire ráérzett az orvos, már odébb is csúszott. De a jellegzetes gyors dobogás volt, meg a doki rendben is találta, majd csak a 12. heti genetikai vizsgálatra kell mennem 2 hét múlva.


Köszi, ha segítetek tisztán látni, mert nem vagyok egy naív ember és ez az egész furcsa számomra. :)


2021. ápr. 27. 10:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mindig lesznek rosszindulatú emberek, tudom. De olyan nehéz ezt megszokni, mikor én sosem voltam ilyen...

Nem baj, legalább Ti megnyugtattatok, de tényleg!! :) így ismeretlenül is, hálám üldözzön Titeket!! :)

2021. ápr. 27. 13:21
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

Orvos vagyok.

Ultrahangon nem lehet összekeverni, mert konkrétan látod a magzat szívét, ahogy pulzál.

Viszont ctg-n sajnos igen. Pont nem annyira rég volt egy eset, tankönyvi görbét sikerült csinálni egy halott magzatról. Elvileg a magzat szívfrekvenciája magasabb, de terhesség alatt általában az anyáé is. A Ctg-s könyvben bemutatnak egy rakás esetet, ahol az anyai szívfrekvenciát regisztrálták a magzati helyett.

2021. ápr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Te válaszodat és idődet is! :)


Ebben az esetben még egy nagyon korai terhességről volt szó, úgyhogy a ctg nem aktuális még, ha jól tudom.. Bár nekem is első baba, nem vagyok profi a témában :D


De nyugtató, hogy ultrahangon nincs ekkora baki.. azért kicsit beparáztam a beszélgetésünk után, de itt megnyugtattatok! :) hatalmas köszönet!

2021. ápr. 27. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!