Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik tejszivo vallt be...

Melyik tejszivo vallt be nektek, a kezi, vagy inkabb az elektromos? Melyiknek mi az elonye/hatranya?

Figyelt kérdés

...a napokban szeretnem megvenni,bar nem tudom milyet vegyek,hogy egyaltalan szuksegem lesz-e ra.Gondolom a kezi az olcsobb,meg nem neztem utana.33 hetes vagyok :),erdemes-e mar megvennem,vagy raer,ha mar megszuletett manocska?

Koszonom a valaszokat !


2010. aug. 22. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Felesleges előre elektromosat venni, azt ráérsz akkor, ha tényleg rengeteg a tejed.

Érdemes egy olcsóbb, de normális kézi mellszívót venni kismamaként, aztán majd meglátod, hogy mi lesz szülés után. Nekem medela kézi van (5ezer körül), nagyon bevált. Sokan dicsérik az avent kézi mellszívóját (12ezer körül). Ami biztos, olyan kis patikai 1-2ezer forintos pumpásat ne vegyél, mert az nem jó semmire.

De lehet találni vaterán/teszveszen féláron egyáltalán nem használt mellszívókat. Sokan megveszik terhesen a vadiújat, aztán nincs tejük, nem tudják használni, szépen dobozzal blokkal együtt olcsóbban eladják. Nézz körül.

Érdemes terhesen beszerezni, mert a szülés után 3-4. nap már szükséged lehet rá!

2010. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kölcsön kaptam egy Medela elektromosat, nekem nagyon jó volt. Nem volt sok tejem, de ha bealudt a babám, akkor nagyon feszült a cicim. És ha az embernek nincs elég teje, érdemes fejni, hátha beindul. Én sajnos nem tettem, fáradtabb voltam. Nem volt segítségem, hogy a babával más is foglalkozzon, egész nap ketten voltunk.
2010. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs gond a szoptatással, nem kell fejni!

DE ha venni akarsz elég a kézi.Nekünk kellett sajnos, mert tápszert is kapott a manó, de már nem!

Próbáltam mindent, egyik sem volt jó.A legjobb a medela lactaset volt, a klinikai amit bérelni lehet, a többin hamar tuladtam, illetve, ha fejne kel a kézi fejés a legjobb, jobb akármilyen mellszivonál.Az lll.hu-n fent van a malmö módszer.Ha kell majd bérelsz vagy kifejsz kézzel egy kicsit, hogy ne feszüljön(azért nem többet, mert akkor több termelődik, hacsak nem az a cél)

2010. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az eső babánál (21hós)madela volt,odaadtam ismerősnek..

Most a második babám 3hós lesz,és azt gondoltom veszek újonnan egy elektromosat vettem is 18ezer volt (én azért vettem elektromosat mert mindkét babámnak iszonyatos volt a vákumja,ill 2-3perc alatt kiszívták sebesre...)szóval fejtem és cumisüveg mint most is..De elromlott,garanciális beadtam megcsináltatni,de ugyebár addíg is ellett valami,nem akartam megint újjat így vettem egy kézit.

Nem vagyok híve az olcsó dolgoknak,pláne ezt a terméket nem igen kedvelem de vettem egy Tescós kézi mellszívót,és nagyon meg vagyok vele elégedve.Míg az elektromossal fél óra alatt végeztem most 10perc és megvagyok a fejéssel mehetek aludni éjjel...

Nagyon pozitívan csalódtam,tényleg nagyon jó.Azóta megjött az elektromos,de nemigen csinálták meg,úgyhogy visszaviszem.De ha meg is csinálják az idő szempontjából szerintem maradok a kézinél,pedig nagyon válogatós,és márkafügő vagyok és nehezemre esik belátni..nagyon eltalálták ezt a terméket....

2010. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én végül 3 fajtát is vettem /használtam/ de egyiket sem tudtam használni. NEkem nem szívott semmit. Ennek ellenére másfél évig szoptattam. Ha kicsit bedurrant a cicim, a kezem volt a leghasználhatóbb mellszívó :-)

Előre ne vegyél, feleslees.

2010. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat :)
2010. aug. 23. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!