Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tudtam meg hogy terhes...

Most tudtam meg hogy terhes vagyok a 13. Hetemben... egész eddig napi 2 doboz cigit szívtam 😣😣😣 szerintetek ez nagyon nagy hatással volt? Nem szívtam mióta megtudtam h terhes vagyok de 13 hétig igen..

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 hetesen tudtam meg, hogy terhes. A nőgyógyász először cisztának nézte a lányomat. Sajnos hajlamos vagyok rá. Hat hét múlva kellett visszamennem, hogy kifakadt-e és akkor mondta, hogy benézte mert ez egy magzat és már 11+2 hétben vagyok. Ráadásul egy kórházban dolgozunk és mai napig szégyenli magát a történtek miatt.

Én is dohányoztam addig. Amikor megtudtam leraktam mert nem lett volna tiszta a lelkiismeretem, ha rágyújtok. Nálam addig napi 4-5 szál volt. Nem voltam nagy dohányos. Ennek 9 éve már.

Sajnos a lepény hamar öregszik a rendszeresen dohányzó kismamáknál de ez a harmadik trimeszternél derül ki általában. Volt olyan kismama akinél a 30.héten derült ki, hogy a dohányzás miatt 3. fázisban érett a méhlepénye. 34.hétig tudták visszatartani a szülést a kórházban.

De gondolom nem akarsz végig cigizni terhesen.

Reméljük nem okozott károsodást bár nem gondolnám, hogy okozott volna. Nálad inkább. Rengeteg napi 2 doboz cigi.

2021. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem volt a 2-es hozzászólásában rosszindulat, ez keserűség ami kifakadt. Nem mondta, h a kérdező rossz ember, kiforgatni a szavait nem kell. Valóban döbbenet olvasni a napi két csomag cigarettát, ilyenkor óhatatlanul gondol az ember azokra a kiszáradt fejletlen kicsi babákra, hogy mennyire szenvedhetnek alapból, erre még basztatják őket csövekkel, szondákkal, gyomorba, vénába. Visít, bömböl, mert ezek fájnak, hetek mire az újszülött intenzíven az orvostudomány kiadható embert ácsol belőlük. És ez még csak a rajtkő, ennyit kell szívni csóri gyereknek azért, hogy nullán legyen. Ami pénz a mama cigarettájából megmarad (havi 80-90 rugó) sanszos, hogy lesz helye, s végülis a gyerekre költi... Persze, tudom már nincs mit tenni, de ha csak egy fogamzóképes és nemi életet élő nő is idetéved, aki -úgy mint te is- látta a cigarettásdobozon az ilyen csoffadt kiskölykök képét és mégis szívja, nos hátha elgondolkozik és nem cigarettázik tovább.
2021. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11-es nálad lett bármi következménye a dohányzásnak?
2021. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12 hű vagy a felhasznalonevedhez
2021. máj. 24. 18:28
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy a 12es kicsit nyers, de igaza van!!
2021. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Nem lett következménye. Írtam, hogy nek voltam nagy dohányos. Volt amikor egy doboz cigi egy hétig elég volt. Nem okozott gondot leszokni.

A dohányzó kismamákat is igazából sajnálom. A vizsgálatokra várva elbújva cigiznek. És utána jön a leletért és megkérdezi csendben, hogy látja-e a doki, hogy cigizik-e a vérvétel alapján? A dokinak mindegy, a babának nem mindegy. Ő döntése. Csak azt nem szeretem ha arra fogják, hogy az orvos azt mondta nekik, hogy nem szabad lerakni mert nagyobb baj lesz a nikotin megvonás miatt. Ezt csak azért mondják mert nem tudnak lemondani róla. Ha utána olvasol nem a nikotin ott az egyetlen összetevő ami árthat.

2021. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy nincs rosszindulat a kettes kommentjében, csöpög belőle. Lerí az egészből, mert “az ilyen gyárkéményeknek bezzeg összejön”. És?? Kinek mi köze ahhoz, hogy ki cigizik és ki nem?! Mintha tehetne arról a kérdező, hogy neki összejött, másnak meg csak nehezen. Nem szándékosan cigizett a terhesség alatt, hanem mert nem tudott róla!

Különben sem az volt a kérdés/kérés, hogy kinek mi a véleménye arról, ha valaki dohányzik!

2021. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudom, hogy könnyű mondavi, de komolyan írom, hogy próbálj nem rágódni ezen, nem tudsz rajta utólag változtatni. Mindenképpen szólj az orvosodnak és értelemszerűen élj egészségesen a terhességed hátralévő idejében. A genetikai vizsgálatok nagyon hasznosak, de erről semmit nem fognak tudni megállapítani. Remélem neked a legjobbakat.

A negatív hozzászólásokat próbáld elengedni. Szomorú, de valahol érthető, hogy sok hiába probalkozó és elkeseredett nő micsoda mentális mélységegkbe szokott süllyedni egy-egy anonim platformon, ahol levezetheti a dühét idegeneken.

2021. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a válaszod:)

2021. máj. 28. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!