Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a menete annak h végleg...

Mi a menete annak h végleg elmehessek táppénzre?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok és május végéig terveztem dolgozni. Már eléggé megerőltető, a derekam nap végére majd leszakad. Volt már két éve egy vetélésem 9 hetesen plusz tavaly egy mioma eltávolító műtétem és ezek miatt veszélyeztetett terhes is vagyok. Ez esetben elég csak felhívni a házi orvosom h szeretnék júniustól táppénzre menni?
2021. máj. 24. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Tudtommal a nőgyógyász ad erre javaslatot
2021. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem


A szakorvosi javaslat kell hozzà a nőgyógyásztól.

Azzal vesz a háziorvos tappénzre.

Lesz 1 hó után főorvosi felülvizsgálat..

2021. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Így van, javaslat kell a nőgyógyásztól.
2021. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az egyik ultranhangon adott egy ajánlást a dokim, amit le kellett adnom a háziorvosnál és úgy írt ki táppénzre.
2021. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha csak június 7-én megyek a nődokimhoz és akkor adja az ajánlást akkor visszamenőleg a háziorvos kiírhat táppénzre? Mert már június 1től nem dolgoznék.
2021. máj. 24. 16:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt megbeszélheted a háziorvossal.
2021. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Visszamenőleg nem fog tudni kiírni táppenzre csak max 3 napot. Beszéld meg vele, hogy amíg nincs a nőorvostól javaslat, írjon ki sima táppénzre vagy vegyél ki szabit addig.
2021. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%

Nőgyógyásztól kell egy javaslat. Nálunk pl. nem a háziorvossal kell ezt intezni, hanem a terhes gondozóban adják a tp papírt. Háziorvos csak ha egyéb betegség van.


8-as kóddal ha lehet ne menj el mert rontja a csed-et stb-t. Inkább szabira menj.

2021. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

8-as, te miről beszélsz?


A kismamák 9-es kóddal szoktak táppénzre menni, és nem rontja a csed-összegét, mert ott nem veszik figyelembe a táppénzt.

2021. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak oda kellett telefonálnom a háziorvoshoz, hogy mi a helyzet. Lehet a korona miatt, mondjuk alapból is laza. Van róla papírom amúgy, hogy fenyegető vetélés, a 6. Héten történt vérzés miatt... szerencsére azóta már nem aktuális, mégis táppénzen vagyok immáron 13 hetesen.
2021. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!