Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely időszakban kell mérni...

Mely időszakban kell mérni otthon a cukrot, és mely tartományok az elfogadhatóak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vettem itthonra vércukormérőt és kívancsi lennék, hogy alakul egy nap a cukrom. Kérlek Titeket, aki sajnos tapasztalt és érintett a témában, segítsen nekem egy kicsit. Minden étkezés után mérjek rá? Éhgyomrit is nézzek azért? Mely értékek egészségesek és férnek bele az elfogadható kategóriába? Próbáltam utána járni a neten, de biztosan többre megyek saját tapasztalatok olvasásával! :)
2021. jún. 8. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szia, nekem is van es en reggelente ehgyomorra szoktam merni.

Tobbszor nem, mert 2 hete voltam cukorterhelesen es halistennek minden rendben volt.


De ha az teged megnyugtat akkor csinalj egyet ehgyomorra es kb 1 oraval reggeli utan, na akkor fogod latni a kulonbseget.


32 hetes kismama :)

2021. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha precíz akarsz lenni, akkor étkezések előtt, és utána 1 órával.

Az éhgyomri 5,5 alatt ideális; étkezések után 1 órával 7 alatt kell lennie.

Az a legtutibb, ha végigmérsz így egy teljes napot, mert minden napszakban eleve más az inzulin érzékenység (reggel, és este a legrosszabb).

2021. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy néha mérek reggel éhgyomrit, néha meg étkezések után 1 óraval (ilyenkor az derül ki, hogy meddig megy föl, kb ilyenkor van a legmagasabb érték). Elvileg a babának az árt, ha túl magasra megy. Igyekszem direkt akkor mérni, ha valami magasabb szénhidráttartalmú dolgot ettem, és minden héten legalább 1x mérni reggeli, ebéd és vacsora után is. Vagy ha bezabáltam édességből stb. De nem mindig jön össze, nem izgulok rajta, hiszen ez egy plusz ellenőrzés a hivatalosan előírtakon túl.


Határértékeknél annak próbáltam utánanézni, hogy aki tényleg gdm-es lesz, annak milyen célértékeket tűznek ki - amíg jóval az alatt vagyok, addig biztos nincs baj. Így is különbözőeket találtam, mert eleve a különböző szervezetek ajánlása nem egyezik pontosan, és ezek változnak is időnként, aztán nem mindenki frissíti a számait. De amit a #2 írt, az teljesen jó. Én úgy voltam vele, hogy amíg az éhgyomri 5,5 alatt van, étkezés után 1 órával meg 7 alatt, addig biztosan jó, ha ezt rendszeresen túllépi, akkor majd utánanézek meg lépek valamit.


Ha csak egyszer-egyszer mérsz kiugró értékeket, akkor ne ijedj meg, a házi cukormérők nem olyan pontosak. Ha nagyon gyanús, irreális az érték, akkor én szoktam még 2x mérni és vagy átlagolok, vagy a középsőt veszem figyelembe. De ha még így is kiugró, az se baj, csak ez ne túl gyakran forduljon elő, és ha egy étel mindig ezt okozza, akkor azt érdemes lehet kerülni.


Most 23 hetes vagyok, de ha a cukorterhelés jó lesz, azért ezt az ellenőrizgetést akkor is folytatni akarom. Én úgy tudom, hogy a gdm később is kialakulhat, és nekem ez a méricskélés nem nagy erőfeszítés.

2021. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! :)
2021. jún. 8. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!