Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességi méretek?

Korai terhességi méretek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy küzdelem árán végre összejött a mi kis lombikos csodabogyónk.

Voltam ultrahangon,ahol teljesen összezavart a doki.

Szóval,mensitől számolva 7 hét 4 napos vagyok,beültetéstől számolva 5 hetes.

20mm-es petezsák és 5mm-es az embrio.

Doki folyamatosan azt mondta 5 hetes,de most akkor kicsi a méret vagy ő nem a mensitől számolta? Szívpulzálás van.

Azt mondta amúgy,hogy minden rendben,de én belezavarodtam.

Előre is köszönöm válaszaitokat! :)



2021. júl. 22. 04:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha azt mondta az orvos, hogy minden rendben, akkor minden rendben.
2021. júl. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez sehogy sem passzol, 5 mm embrió nekem például 6+3 naposan volt, tehát így a 7. hét közepe fele van ilyen méret. Se nem 5. hét, se nem 8. hét. Ilyen korán még az embrió mérete alapján állapítják meg a heteket.
2021. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,és ez most mit jelent? 😕

Nálam elég pontosan kilehet ugye számolni,mivel fixek a hetek napok. Napra pontosan lehet ugye tudni mikor volt a megtermékenyítés.

A petezsák mérete ahogy néztem másnál az rendben van,de az embriót nem tudom. 🤷🏻‍♀️

Majd két hét múlva kell mennem újra.

2021. júl. 22. 12:38
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos nem tudom, laikus vagyok igazából csak a saját tapasztalatomat írtam le. Alapvetően azt jelentené, hogy később fogant, viszont lombiknál fogalmam sincs, hogy működik ez. Csak nem igazán értem, honnan szedte a doki az 5 hetet. Mindenesetre majd kiderül a következő UH-n, ha nőtt az embrió akkor nincs gond. Drukkolok, hogy rendben legyen :)
2021. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok, nekem 4.2 mm volt az embrió 6+3 naposan, ahány ember annyi méret. Ne stresszelj, ha a doki nem mondta hogy baj lenne akkor nincs is.
2021. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, előzőhöz még annyit tennék hozza, hogy mensi szerint 6+3, akkor az én embrióm igazából még csak 4+3 hetes volt szóval az 5 hetesen 5 mm az semmiképpen se rossz.
2021. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

2/4. vagyok. Nem veszekedni akarok, nem is rosszból írom, de 4+3 hetesen biztos nem lehetett 4mm embriód. Vagy a fogantatástól írod a 4+3? Mert az ugyanaz, mint mensi szerint 6+3.

Itt vannak amúgy a méretek: [link]

Nyilván, ez sem szentírás, 1-2 mm eltérés lehet. De ilyenkor az embrió nagysága szerint számolják a heteket, legalábbis ez a bevett szokás a legtöbb helyen. tehát az orvos leméri az embriót, és az UH gép kidobja a korát. Ezért nem passzol nekem, hogy ha a kérdezőnek 5mm az emberió, mi alapján mondta a doki az 5 hetet.

2021. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, mert a kérdező pontosan tudja a fogantatás pillanatát, arra célzott az orvos is az 5 héttel. Fogantatás szerint az enyém 4+3 a 6+3 hetes terhességi időnél. Ahol pontosan tudják mikor fogant az embrió nem a gépre kell hagyatkozni.

Szóval okés a méret, kár aggódni.

2021. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

"az én embrióm igazából még csak 4+3 hetes volt szóval az 5 hetesen 5 mm az semmiképpen se rossz"

Nem mondom hogy rossz, de kevés, vagy később fogant (ha ez lehetséges lombiknál). Ugyanis ha a fogantatástól számítjuk, akkor a kérdező 5+4 hetes pontosan, hiszen menzesz szerint 7+4 hetes.

Amúgy elég kaotikus fogantatástól számítani, senki sem így számol, az orvosok sem, a táblázat sem.

2021. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Fuu hát köszönöm szépen,hogy írtatok,de asszem jó hosszú lesz ez a két hét mire újra kell mennem uh-ra! ❤️😅

Tiszta idegelő ez az egész.. eddig is állandóan várni,reménykedni.. most meg hogy sikerült izgulhatok,hogy minden rendben legyen..

Amúgy a doki is olyan furcsa volt.. jó sokáig nézte,még ő is belebonyolódott a számolásba,hogy most mi van. Mutatta hogy van keringés vagy mi kék piros csíkok meg hogy pulzál,de a szívhangot még nem tudta mutatni.

Hát remélem minden okés lesz a kis Borsócskával. ❤️

2021. júl. 22. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!