Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként alacsony BMI?

Kismamaként alacsony BMI?

Figyelt kérdés
170cm vagyok 49kg és 18 hetes terhes. A védőnnőm és az orvosom nem mondta, hogy bármi gond lenne a súlyommal, de én aggódom. Van esetleg itt más is, aki alacsony súllyal kezdte a várandósságot?

2021. aug. 4. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Semmi gond sincs, nem kell sem magasaabb BMI, sem hízni, amíg a baba jól fejlödik - ha meg vele lenne bármi is, akkor az orvos vagy védönö már szólt volna.

VAnnak olyan nök, akik gyakorlatilag változatlan testsúllyal viszik végig a terhességet, vagy fogynak közben és a baba meg tökéletesen egészséges lesz.

2021. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 160/42-vel kezdtem a terhességet, 49 kilóval szültem, minden probléma nélkül, a baba tökéletesen egészséges lett, nekem meg nem kellett leadni szülés után a plusz 20-30 kilókat. (Ja és több mint egy évig szoptattam is)
2021. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 162 cm 47 kg vagyok. Engem folyamatosan ezzel stresszel a védőnő, főleg mert most vagyok 17 hetes és egy dekát nem híztam. Én is aggódok a baba miatt.
2021. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is alacsony súllyal kezdtem (176/56), nekem semmit nem mondtak rá, védőnő szokott viccelődni, hogy rám is férne pár plusz kg, egyek nyugodtan, ami jól esik.
2021. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, most megnyugtattatok, hogy ez nem baj és nem vagyok egyedüli kismama, aki vékony. A szülésznél sem nagyon találkozom sovány anyukával, emiatt is gondoltam, hogy nem ez az általános.. amúgy én sem híztam még, legalábbis a mérlegen nem látszik, de pocakom az már van ..
2021. aug. 4. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 174 cm és 53 kg voltam az elején. Sosem ment a hízás, mindig megkaptam, hogy sovány vagyok. Aztán a 14. hét környékén megindult felfelé a súlyom, most 24 hetesen már +6 kg-nál tartok, aminek nagyon örülök. Ha a baba jól fejlődik, akkor nem kell miatta aggódni. Én azt olvastam, hogy +8 kg a végére a baba és a tartozékainak a súlya, de ennek nagy részét nem a terhesség elején szedik föl a nők.
2021. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszt utolsó! És amügy valamit változtattál az étkezéseden? Többiek?


Örülnék, ha maradna rajtam +2-3kg szülés után.

2021. aug. 5. 11:31
 8/9 flora08 ***** válasza:
100%

Én is alacsony súllyal kezdtem, ráadásul 10 hetesen 2 kiló mínuszban voltam a rosszullétek miatt. A belgyógyászaton mondta a doktornő, hogy jajj, milyen sovány vagyok (mikor az EKG-t csinálták). A védőnő csak annyit, hogy nem baj, ha vékony vagyok, de jó lenne, ha nem fogynék tovább.


A 20. hét után kezdtem hízni, addig nem volt étvágyam. Ettem mindent (húsok, tejtermékek, gyümölcs, zöldség, tészták), csak keveset. Kb. a 24. hét óta lett sokkal jobb az étvágyam, nagyobb mennyiséget bírok enni, mint korábban, kicsit meg is lepődtem magamon. A 29. hétben vagyok, 7 kilót híztam eddig. Magas vagyok (178 cm), nem látszik, csak a pocakom. (És végre nem látszik ki a medencecsontom 😁) 56 kilóról indultam, úgyhogy az első pár kiló felszedése után kerültem ki a testtömegindex szerinti kórosan sovány státuszból. Sosem voltam jó evő, mindig csak nagyon kis mennyiségeket ettem, gyerekkorom óta. Úgyhogy ne aggódj, van sok vékony kismama. Jó egészséget kívánok!

2021. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Én évek óta diétázok, először enyhe IR miatt kellett a cukor/fehér liszt elhagyás, de nem 160 g ch-ot, hanem kb 220-at eszek, nehogy fogyjak. Aztán mindenféle ételintoleranciák derültek ki, tej, glutén, tojás.. szóval azokat is hanyagolom általában. De az az érdekes, hogy mikor kihagytam az allergéneket, felszedtem 3 kg-t, pedig attól féltem, hogy tovább fogok fogyni, ha már "semmit nem ehetek". Aztán kiderült, hogy szörnyű a bélflórám állapota, úgyhogy ha azt sikerül rendbe rakni, akkor jelentős javulást várok minden területen. A lényeg, hogy miután teherbe estem, nem változtattam semmin, ugyanazt az étrendet tartottam mint előtte, kb. a 15. héten indult meg a súlyom fölfelé.
2021. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!