Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesztes kismamák,...

Kombinált tesztes kismamák, nektek hogyan volt?!

Figyelt kérdés

Ma megyek vérvételre, 10+2.

A genetikai uh pedig csak 13+3 hetesen lesz, külön kaptam időpontot mindkét dokihoz, nem egy csinálja.

Így a kérdésem az hogy ma vérvétel előtt meg sem fogják nézni uh-n a babát?


2021. aug. 9. 05:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez biztos a kombinált teszt? Nem valami Nifty vagy Prena vagy ilyesmi?
2021. aug. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyben volt a kettő, csináltak genetikai ultrahangot és utána egyből levették a vért.


Van olyan, hogy két fázisban csinálják meg a kombinált tesztet, ilyenkor a 10. hét környékén veszik le a vért és 12-13 hetesen az ultrahang van. Ennek a kettőnek az eredménye alapján kapod meg majd a leletet. Nincs ezzel gond, elvileg 1-2%-kal pontosabb is így az eredmény.


Viszont azt nem tudom, hogy te mire jelentkeztél és ott mit csinálnak a vérvétel mellett. De 10 hetesen még korai a 12 hetes genetikai teszt.


Így, hogy a leírásod alapján két külön doki csinálja, nem tudom, hogy hogy fogják a két eredményt összetenni? Ez meg van beszélve?

2021. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Biztos hogy kombinált teszt, én sem nagyon értem miért 2 külön doki csinálja, gondolom a vérvételes papírt kell majd vinnem a 13+3-as uh-ra

Csak én ma annyira kíváncsi lennék a babámra, a 13 hét meg még olyan messzinek tűnik…

2021. aug. 9. 06:57
 4/11 anonim ***** válasza:
12. héten mentem. Megcsinálták a genetikai ultrahangot, rögtön utána ugyanaz az orvos levette a vért, pár nap múlva megvolt az eredmény.
2021. aug. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol csináltatod?
2021. aug. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szombathely

Vérvétel Bencsik, Uh Leiner Frigyes

2021. aug. 9. 07:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 10+3 hetesen volt egy rövid, kb 2 perces UH, ahol megnézték van-e szívhang és hogy milyen nagy az embrió, mennyi idős a terhesség. Ezután levették a vért. Majd 13+1 naposan volt egy nagyon alapos UH. Sima kombinált teszt volt Sopronban.
2021. aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*nem naposan hanem hetesen, reggel van még 😅
2021. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetesen ránéztek ultrahanggal. Utána vérvétel. Holnap meg megyek 13 hetesen a genetikai ultrahangra.
2021. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Azért kérdeztem, mert nálam úgy volt Tatabányán magánrendelésen, hogy a doki megcsinálta az uh-t 12+3-nál, annak az eredményét (Az én adataim, korom, súly, etnikum, első terhesség, nem volt vetélés, sem halva szülés, NT, orrcsont) ráírta egy leletre amivel felküldte az Istenhegyibe a vért, amit szintén ők vettek le.

Gondolom ezek mind szükségesek a becsléshez nem csak maga a két vérvételi paraméter.

Azt tudom, hogy a Nifty és Prena teszteknél előbb leveszik a vért, kombináltnál ilyenről még nem hallottam.

2021. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!