Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti mennyire tartjáto...

Kismamák, ti mennyire tartjátok be a mozgást?

Figyelt kérdés

Napi sétára gondolok pl, mert nekem még arra is alig van időm sőt semmi.

Kozmetikus vagyok, még reggeltől délután 5-6ig dolgozom utána pedig örülök ha hazaesek és pihenhetek.

Lehet így hátrány majd valamiben, szüléskor mert nincs akkora kondim?!

10+6hkm



2021. aug. 13. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mondta, mindenhol azt írták, hogy majd a 12. hét után energikus kismama leszek, hát ez nekem annyira jött be, hogy a 8 óra komoly szellemi munka után mikor hazaérek annyi energiám van, hogy letusoljak és lefeküdjek aludni. 😅

Úgy, hogy világéletemben aktív sport életet éltem, naponta edzettem. Nekem úgy van meg napi kb. 30 perc séta, hogy a munkába a buszig, meg a busztól haza. Én nem gondolom, hogy ebből hátrányom lenne, nem érzem magam kevésbé fittnek, mint előtte, ha hétvégén elmegyünk túrázni azt is simán bírom, sőt sokkal jobban, mint a nem várandós barátnőim.

2021. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a szülésnél komoly előny, vagy hátrány hanem a terhesség alatt. Kevesebb vizesedés, alacsonyabb vérnyomás, ritkább a derékfájdalom stb. Persze ez alkat kérdése is, valaki hajlamosabb rá, valaki nem. Szerintem ha dolgozol plusz hétvégén elmész picit sétálni, vagy esetleg egy kis otthoni kismama jóga/torna az már elég. Ne okozz magadnak bűntudatot, annyit nem ér a dolog :)
2021. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Én végiglustálkodtam az egész terhességem. Abból a szempontból megbántam, hogy a 3. trimeszterben nagyonnagyon hamar elfáradtam és miután már jelentős pocakom lett nehezebben is mozogtam. A szülés szempontjából viszont semmit sem számított, gyors és könnyű szülésem volt. A második terhességemnél viszont majd igyekszem edzettebb lenni, hogy ne terheljen meg annyira elsétálni a sarki kisboltba is akár, bár erről azt hiszem, a lányom tenni fog egyébként is :D
2021. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is belassultam, lustultam az utolsó trimeszterre, legszívesebben egész nap feküdnék, pedig előtte aktívan mozogtam napi 10-15 km mindig megvolt.

Én inkább a szülés utántól félek, hogy nehéz lesz visszarázódni és ugyanilyen lusta maradok 😂

2021. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok már mozogni. Az elején még tornáztam, meg egész jól elvoltam, de a 3. trimeszter mindent kivesz belőlem. Egyszerűen aludni nem bírok, semmi energiám. Pedig nagyon komoly sport múltam van, nem fáj derekam, semmi ilyesmi. Csak képtelen vagyok egyszerű dolgokra is. Folyton elalszok mindenhol, de nem bírom kipihenni magam, mert felébredek, hogy pisilnem kell, vagy a gyerek kellemetlen helyen rugdos. A meleg se segít, rosszul vagyok tőle. Én már elengedtem... Ha már nem leszek ekkora, majd sportolok újra, addig meg pihenek. Ha ezt annak lehet nevezni. :D
2021. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem az aggodalmad kerdezo , a kozmetikus munka is eleg talpalos, szerintem nem lesz gond.
2021. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
harmadik trimeszterig birni fogod
2021. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Terveim szerint addig dolgozom ameddig bírok, kivéve ha most szeptembertől megint beüt a korona…nem vagyok oltva úgyhogy akkor inkább leteszem a munkát és kerülök minden embert.
2021. aug. 15. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!