Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon eltér a véleményünk a...

Nagyon eltér a véleményünk a párommal a név választás terén. Ki hogy oldotta meg ezt a problémát, ha volt?

Figyelt kérdés
Már konkrét vitáink vannak, persze valahol tudom, hogy a szülésnél úgy is én mondom ki a végszót, de akkor is kellemetlen.

2021. aug. 15. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nekünk az első baba neve egyértelmű volt de biztos vagyok benne, hogy a másodikkal nagy bajban leszünk akár fiú akár lány lesz. Én tuti előveszem az aktuális névjegyzéket és leírom az összes nevet ami tetszik. Ezt a férjem is megcsinálja. 1 név biztos lesz ami mindkettőnknek tetszik.
2021. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Hiába te mondod ki a szülésnél a nevet, ettöl még nem feltétlen erre lesz anyakönyvezve, ha az apa közli, hogy téves nevet mondtál, akkor az lesz, amit ö mond az anyakönyvezésnél.


Másrészt meg elég nagy gond van köztetek, ha nem tudtok megegyezni, illetve addig nem lett volna szabad gyereket vállalni, amíg nem vagytok képesek egymással kommunikálni.


Megoldás az lehet, hogy mindketten felírjátok egy-egy lapra az összes nevet, ami szóba jöhet, és utána meg kihúzzátok azt, ami a másik szerint egyáltalán nem elfogadható. A végére azért marad pár, ami egyikötöknek tetszik, és a másiknak sem abszolút negatív.


Vagy összeírjátok a neveket, amik tetszenek, beleteszitek egy dobozba és húztok mindketten egyet - és a gyereknek két keresztneve lesz.

2021. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Pedig muszáj lesz találni olyat, ami mindkettőtöknek tetszik. Vagy 2 név (ennek nem vagyok a híve, de ilyeb esetben lehet megoldás), de ehhez is kell azért valami harmónia, hogy ne egy István Kevin kombináció legyen…
2021. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak találtok egy nevet, ami egyezik.

Vagy 1:

Mind a ketten kezdjetek egy listát írni. Hasonlítsátok össze és ami marad, abból is néhány naponta\hetente csökkentsetek. Újra leírjátok, ami abból tetszik és a közös marad. Majd az utolsó pár név közül húztok egyet.


2: kérd meg a gyk népét, hogy nevezzék el helyeztettek 😄

2021. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Elég gáz, ha mar most nem tudtok dűlőre jutni a gyerekkel kapcsolatban... mi lesz késöbb a nevelés alatt?!
2021. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Mi ezt 2 névvel oldottuk meg. Igaz a férjemnek nem volt akkora probléma a választásom,de ő a saját nevét szerette volna ha tovább viszi, így megkapta mindkettőt. (Marcell Károly lett)
2021. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinyomtatjátok a névlistát. Fogsz egy vastag fekete filcet, és egyesével kihúzod a neveket, amiket semmiképp sem adnál, úgy, hogy el se lehessen már olvasni. Aztán átadod a listát a férjednek, ô is kihúzza, ami neki elfogadhatatlan. Ha ezután még mindig sok név marad listás, akkor megismétlitek a mûveletet mindketten, kihúzva a számotokra gázabb neveket.


Ha már csak egy maroknyi név maradt, kiírjátok ôket egy papírra, és azok közül választotok.

2021. aug. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
7es, ennyi erővel miért nem a férj húzgálja ki először a neveket? Miért mindig a férfinak jut a maradék?
2021. aug. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
8-as: gondolod, hogy a nönek jobban tetszenének azok a nevek, amiket elsöként áthúzna, csak azért, mert a férfi elötte már kihúzott néhányat! Ha nekem nem tetszik a Eulália név, az akkor sem fog tetszeni, ha csak az az egy név van már csak a listán!
2021. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Tök mindegy ki húzza ki elôször, ami nem tetszik valamelyiknek, így is úgyis ki lesz húzva. Annyi a különbség, hogy az elsônek több "munkája" lesz, mert ô húzza ki a Pompónia, Agrappina, Achilles, Frodó meg hasonló ezer meg egy vállalhatatlan nevet. De akkor húzza ki elôbb a férfi a neveket, ha ettôl megnyugszik a lelke.
2021. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!