Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon eltér a véleményünk a...

Nagyon eltér a véleményünk a párommal a név választás terén. Ki hogy oldotta meg ezt a problémát, ha volt?

Figyelt kérdés
Már konkrét vitáink vannak, persze valahol tudom, hogy a szülésnél úgy is én mondom ki a végszót, de akkor is kellemetlen.

2021. aug. 15. 17:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Annyiból jobb ez, mint külön külön listát írni, és azt összevetni, mert ha abban egyáltalán nincs egyezés, akkor megy a vita. Így viszont a "semleges" nevek is benne maradnak a listában, amelyek egyiknek sem szerelemneve, de leglább elfogadható.


Persze ha felnôttként tudják csinálni. Ha az elsô rögtön kihúz minden nevet, csak pl. kettôt hagyva, akkor nyilván nem lesz megegyezés.


Azt kell kihúzni, amit semmiképp sem szeretnél, ami okés, azt bennhagyni. Így valami kell, hogy maradjon végül.

2021. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi pontosan úgy csináltuk, ahogy hetes leírta.

Volt egy név, ami már hónapokkal korábban beugrott, hogy lehetne ez, férjemnek is tetszett, így végül az lett. Bár én a végén mást adtam volna, de neki az egyáltalán nem tetszett, illetve neki is volt egy, amit én vétóztam meg. Remélem a második gyerekig meggyőzöm arról a névről, mert hosszú hetekig tartott, mire végül sikerült véglegesíteni a döntést.

2021. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Szerintem ez nem vitatéma. Meg kell ezt beszélnetek, és meg kell egyeznetek. Olyan nevet adjatok, ami neki is tetszene(jogos, h honnan tudnátok ezt, de pl egy 21.században ne akarj mária nevet adni, ha lány, meg istvánt se ha fiú)

Valamelyikőtöknek engednie kell, vagy marad a két név.

De pl, nekem is, és a nővéremnek is, apukám választotta a nevünket.

Esetleg, még utolsó opcióként ha pl van egy gyereketek, és annak az apuka adta a nevet, akkor ennek a gyereknek te add. Vagy ha nincs, akkor annak a gyereknek, aki most fog születni, de adod a nevet, és ha szeretnétek még gyereket, akkor annak az apuka adja. De természetesen ez nem kiszámítható, tehát ez maximum ilyen nagyon utolso lehetőség

2021. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hú, ez nekem nagyon furcsa, hogy ezt írod, hogy te mondod ki a végszót. Én el nem tudnám képzelni, hogy ne közösen döntsünk erről. Jobban mondva 1 esetben én döntöttem volna: ikerfiúkat vártunk, és ha valamilyen különös véletlen folytán mégis lány lett volna mindkettő, akkor én adtam volna nekik nevet, mert csak fiúnévben egyeztünk meg, (illetve volt régről egy lánynevünk, amit már eldöntöttünk, ha lánygyerekünk születne), és a férjem nem tudott jelen lenni a szülésnél (külföldön volt, és tervezett császárra jött volna haza, csak éppen a fiúk hamarabb előbújtak).

Nekem pl a férjem ragaszkodott hozzá, hogy M betűvel kezdődjenek a gyerekeink nevei, mert mindkettőnké azzal kezdődik. Úgyhogy én kinyomtattam az összes M betűs fiúnevet, kiválasztottam párat, ami tetszik, meg odaadtam a férjemnek, hogy ő is tanulmányozza. Végül találtunk olyan neveket, amik mindkettőnknek tetszettek. Biztos vagyok benne, hogy ti is tudtok olyat találni, hiszen rengeteg név közül lehet választani.

2021. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13as én pl ezerszer inkább lennék Mária vagy Istvan, mint Lara, Zara vagy Benett, Noel :-D
2021. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!