Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvosoknak rutin, de...

Az orvosoknak rutin, de nekünk nem az. Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
A legutóbbi USG-n majdnem úgy éreztem magam mint egy darab hús...a felvételen látszott egy kisebb hematóma is, amikor a dokit megkérdeztem, majdnem úgy tűnt, hogy már unja a sok kismamát meg a kérdéseiket.Ma vagyunk 10+3-asok. Kicsit furcsának tartom hogy mindennek magamnak kell utánajárnom és nem adnak maguktól több információt. Aggódom, első baba és épp elég a sok hormonális változás, meg hogy 8 héttől már nem dolgozhatok...Ti ezt hogyan kezeltétek?
2010. aug. 30. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 40 km az otthonomtól fogadtam egy orvost mert akik helyileg vannak nekem is ez volt a véleményem.Nagyon jó dokit találtam te is kérdezősködj és meg fogod találni azt aki neked jó.Akit én találtam már szinte az a baj vele hogy "túl alapos" ez hülyén hangzik de tényleg így van.De inkább alapos legyen mintsem hogy ne figyeljenek ránk.Én sokáig őrlődtem hogy mit tegyek a kórházunk 5 percre van és én 40 km-re járok.Jelenleg 2-3 naponta kell járjak mert nincs minden rendeben de ahányszor a dokimmal találkozok úgy érzem jó választás volt.Pedig nem könnyű sem anyagilag sem fizikailag ez a távolság de már csak 2 hét van hátra és jobb itthon mint a kórházban.Ne add fel biztosan találsz majd egy jó dokit!
2010. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ezt éreztem az elején. Aztán elmentem magánrendelésre, és minden megváltozott, a doki nyitotta nekem az ajtót, és más volt a hangnem is... Sajnos ez jellemző rájuk. Viszont úgy éreztem, szükségem van arra, hogy jobban odafigyeljenek a Babára, mert nekem ő a legfontosabb, ezért inkább elkezdtem én is fizetni, mint a kisangyal.
2010. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez doki függő. Nem fogadtam dokit eddig és vegyesek a tapasztalataim. A 2 fiatal doki tahó volt. Az osztályvezető főorvos megdicsért hogy milyen tökéletes a terhességem, egy másik főorvos a 20. Uh-n kérés nélkül odafordította a monitort, mindent mondott, még felülni is segített.
2010. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bettnya ***** válasza:

Szia!


Bár már a múlt alkalommal írtam erről, azért megismétlem.. :S Veszélyeztetett terhes vagyok, most már a 16. hétben, és kisfiam lesz. :D


Bp.-en születtem, nőttem fel és lakok, de Debrecenben fogok szülni, és a dokim is ott van. :D

Ok: privát dokihoz kezdtem el járni, akinek nagyon jó híre van, -nem csak Pesten, de vidéken is- viszont nem tetszett a stílusa. Úgy éreztem magam nála, mint a vágóhídon a csirkék a futószalagon. Nem nyugtatott meg a "válasza", mivel az nem volt, csak az árakat sorolta szorgalmasan. ...és nem kevés TB-t fizetek, szóval a vizsgálatok nagy részét ingyenesen végeztethetem.

Elmentem a debreceni dokihoz, sztk-s, és elmeséltem neki a tapasztalataim, mmint ezt a "lehúzós" stílust (csak mert ez annyira felháborító!!!), megkérdeztem nem volna-e gond, ha csak ő követne végig, illetve kérdeztem amire kiváncsi voltam és szorgalmasan válaszolt. A régi dokit nem fogom értesíteni, h nem megyek többet, majd úgy is észreveszi! ;)

Nekem is az első babám, és hiába fogadott volt az orvos, másfél hónap várakozás után (mert annyi kellett, hogy bejuthassak hozzá) abszolút nem nyugtatott meg!

Esetleg kérdezz körbe itt is, és néhány más fórumon akár, nem tudnak-e jó dokit a közeledben..

Továbbra is azt mondom az én dokim hiába sztk-s, egy tündér, aranyos, figyelmes és jó orvos! És jelen pillanatban 220 km-re van tőlem, de tudom, hogy Rá számíthatok! Azt hiszem, most ez a fontos! ;)

Mindig megbeszéljük, mi a teendő, hová és mikor kell menni. Pedig, ugye, így nem olyan egyszerű..

Válts, ne félj! :)

Csodás babavárást! :)

2010. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!