Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hólyaghurutos kismamik mi a...

Hólyaghurutos kismamik mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok, a 9. héten lett először hhurutom, minden orvos mást mondott, aztán egy felírt Monural port, h azt meri adni nekem. Jobban lettem pár napi, rá 2 hétre voltam védőnőnél, aki megnézte a vizeletem szerinte teljesen tiszta volt. Valójában pegig a genny úszkált benne. 2 napra rá kellet vizelet és vérvizsgálatra menni, ahol kiderült, hogy 3+++ genny volt benne. Azóta Nitrofurantoint szedek (szombat óta) és még egy picit mindig úszkál valami fehér a vizeletemben. Penicillinre allergiás vagyok, igazából senki nem ad értelmes tanácsot és egyértelműt. Valaki szerint minden antibiotikumot szedhetek, vki szerint persze szigorúan csak a kismamáknak engedélyezettet. Elkezdtem még a tőzegáfonya kapszulát szedni, hátha használ. Aki járt hasonló cipőben, elmondaná,mit próbáljak ki? Vagy mit lehet és mit nem?
2011. okt. 20. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is rengetegszer fáztam fel az első babámnál, de én nem vagyok allergiás a penicillinre, így mindig (4X) azt kaptam. Én a helyedben megkérdeznék egy urológust, hogy milyen antibiotikumot szedhetsz, - ne a nődokira, és ne a házidokira hallgass.

Addig is, ami nekem nagyon bejött: kamillás gőz felett guggoltam (bele egy fazékba a kamillát, azt bele a wc-kagylóba, és ráültem a wc-re), aztán DM-ben kapható Biointimo anionos tisztasági betét, ezt használd minden nap! Plussz: ha teheted Ökonetes (ez MLM cég, nem tudom, tudsz-e olyat, aki ezzel foglalkozik), de ha nem, akkor a sima herbáriában kapható is jó, csak az iszonyat keserű: grapefruit magolaj csepp! Ezt szedd dupla dózisban, mint ahogy rá van írva. Én napi 2X15 cseppet szedek, mert én is felfáztam. Ez antibiotikum hatású, nekem 1 hét alatt mindig használni szokott, de ha elmúlnak a tünetek, akkor sem hagyom abba, szedem 1 hónapig.

Az előző babámnál is bevált, a 4 gyógyszerkúra után már nem kellett újabb, most pedig amint érzem, hogy vmi furcsa pisilésnél, rögtön szedni kezdem!

16 hónapos kisfiú és 20 hetes pocakbaba anyukája

2011. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Urológus szakorvoshoz fáradj el, aki elrendel egy vizelettenyésztést és egy antibiotikum érzékenység vizsgálatot. Van még szer, ami nem penicillin és adható kismamának! De ehhez tudni kell, hogy érzékeny-e rá a baci. Még ma menj el lehetőleg, nem kell beutaló. A többi alternatíva csakis kiegészítő kezelésre használható főleg terhesen.
2011. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen és a nemi életet egy darabig hanyagoljátok! (teljes gyógyulásig, de ezt a doki is elmondja majd)
2011. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem véres volt a vizeletem a 7. héten, azt hittem először, hogy elvetéltem, csak később jöttem rá, hogy ez nem a hüvelyemből jön. Monuralt kaptam rá, sikerült azzal kikezelni. Amúgy a háziorvosom átlapozta a gyógyszeres könyvet, MINDEN gyógyszer mellett ott volt a figyelmeztetés, hogy terhesség alatt nem javasolt. Felírt közülük egyet, de amikor kiváltottam és elolvastam, az állt benne, hogy igen súlyos magzati károsodást okozhat. Visszamentem a dokihoz, felírattam vele a Monuralt, amiben kb. 1 heti antibiotikum adag van (penicillin, azt hiszem), annál csak azt írták, hogy csak orvosi javaslatra szabad szedni. Hála Istennek elmulasztotta a bajomat és a lányom is egészségesen született, 2,5 éves.
2011. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utsó, nem penicillin a monural! Egyébként minden gyógyszerre ráírják, hogy terhesség esetén ellenjavallt, de csak a töredéke káros valójában.
2011. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De amire azt írják, hogy SÚLYOS MAGZATI KÁROSODÁST OKOZHAT és a másikra meg hogy KIZÁRÓLAG ORVOSI JAVASLATRA (mondjuk amúgy is vényköteles) én tuti csak a másodikat venném be!
2011. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!