Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen ürüggyel ki lehet rúgni...

Ilyen ürüggyel ki lehet rúgni egy kismamát?

Figyelt kérdés
Párom anyukájanak az ismerőse védőnő akitöl azt hallotta hogy mivel én kismama vagyok és a cégnél még nem tudják hogy babát várok ne szóljak hanem hamarosna menjek el táppénzre és onnan jelezzem nekik hogy terhes vagyok és nem megyek dolgozni már. A próbaidőm lejárt de még csak 5 hónapja vagyok a cégnél , közbejött a baba , tervezetlenül. 11 hetes vagyok. Szóval a védőnő szerint ha bejelentem hogy babát varok hiába a próbaidő vége koronavirus miatt siman kirughatnak. Tudtok erről valamit?

2021. szept. 19. 09:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Először olvasd át a munkaszerződést! Több helyen is sunyin benne van,h x időn belül nem vallalsz gyereket. Ha nincs benne, akkor nem rúghatnak ki!!! Legyen nyoma,h bejelentetted nekik!
2021. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nincs benne a munkaszerzodesemben es amugy nem is kerdeztek ra hogy tervben van e gyerek. 30 eves vagyok tehat sejtheto volt. Egyebkent ha annyira tudni akarja a hosszu kommentelo akit elsem olvastam inkabb.. 3 eve mar nem vedekezunk es igazabol mar felmerult a gondolat hogy esetleg valamelyikunkkkel gond van. Elotte tobb evig voltam egy cegnel de nagyon stresszes volt valtottam. Es amint nem volt a stressz igen bejott a baba es varatlanul. Nem ertem mi ebben a nagyon durva. Amugy nem kioktatast kertem hanem csak annyit hogy valaki hallott e errol akit kerdeztem. Koszi a tobbieknek 😄
2021. szept. 19. 10:05
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 13mas. Pont az ilyen hozzáállás miatt vállalnak egyre később gyereket a párok. Amivel önmagában nem lenne probléma, ha ez a folyamat nem járna a genetikai állomány romlásával. Tudod te, hogy arányaiban mennyivel több sni gyerek születik manapság? És nem csak a diagnosztikai eszközök fejlődése miatt van, de nem is a népesség növekedése miatt. Rengeteg rizikó és kockázati tényező emelkedik a kései gyerekvállalás miatt, mert sokan arra várnak, hogy pár milliós tartalékuk, meg ideális körülmények legyenek. (Amit egyébként a hazai fizetésekkel és gazdasági helyzettel kb egyáltalán nem egyszerű kivitelezni - a legnagyobb társadalmi rétegnek elérhetetlen. Ha te nem abba tartozol, attól kinyithatod a szemedet, hogy reálisan lásd a nagy többség valós helyzetét, semmint az álom ideákat hangoztasd...)

Mindezt sni gyermekekkelfoglalkozó szakemberként tanulmányokat és kutatásokat, valamint saját szakmai tapasztalataimat átgondolva állítom. Te is elgondolkodhatnál, hogy mégis milyen világban, milyen szocio-kulturális közegben van létjogosultsága az általad felsorakoztatott "feltételeknek", és az mennyire találkozik a társadalmi többség realitásával...

2021. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam magát a törvényt de egy valami biztos: egy szerződés nem írhatja felül a törvényt. Nem lehet olyan szerződést kötni, ami a törvényt felett állna.

Ha a törvényben az van, hogy a terhes nő védett, és nem lehet kirúgni senkit azért mert teherbe esett, akkor egy olyan szerződés, amiben az áll, ha teherbe esel kirúgunk, érvényét veszti. Mivel a törvény erősebb.

Valószínüleg csak azért íratnak ilyen hülyeségeket alá a cégek, hogy megijesszék a nőket és akit be lehet palizni, azt ki tudják rúgni ha teherbe esne.

2021. szept. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
98%

Norbertx, Ott bukik a sztorid, hogy szerintem te nem sok fogamzóképes nőt láttál, nemhogy párod lenne, pláne nem kötelezed őt semmire. Az a végtelenül primitív, amiket írsz, és nyilvánvalóan nem sok közöd van a valósághoz.

A valóságban van egy Munka Törvénykönyve nevű szösszenet, ami szabályozza (többé-kevésbé mindkét fél érdekeit szem előtt tartva) ezeket. Aki női munkaerőt alkalmaz, annak bizony számolnia kell azzal a ténnyel, hogy a női munkavállaló vállalhat (és általában fog is) gyereket. Elmegy szépen táppénzre, szülni és gyedre. És még ha neked ez nehéz is, ehhez joga is van. A munkáltatónak meg joga van ahhoz, hogy határozott idejű szerződéssel alkalmazza azokat a nőket akikről ezt feltételezi. Más kérdés, hogy értelmes nő, akinek értéke van a munkaerőpiacon,arra nemet fog mondani. Ahhoz, senkinek semmi köze, hogy a terhesség milyen indokkal jött létre. Ha tervezetten, hát úgy, ha véletlenül, akkor meg amúgy. Nyilvánvalóan nem kérdezhetik meg, ahogy állásinterjún sem diszkriminálhatnak azzal, hogy tervez-e az álláskereső nő még a későbbiekben gyereket vállalni. Volt persze időszak, amikor még azt is megkérdezhették, hogy van-e napi rendszeres székleted, de ez nem múlt évezred már SZERENCSÉRE.

*b=p

2021. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
legyen papiron is meg terheséged bejelntés.védett vagy terhesen
2021. szept. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
98%
Norbertx sokadik kukába való hozzászólását látom, szerintem simán ignorálni mert egy unatkozó fiatal, legyen az tini vagy fiatal felnőtt, esetleg olyan felnőtt akit épp most dobtak és utálja mind a nőket, mind a terheseket.
2021. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%
Vagy valami vén vállalkozó akinek senki sem volt hajlandó szülni..
2021. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is az jutott eszembe hogy tuti valami vállalkozó aki nem tudja túltenni magát azon hogy a női alkalmazottaknak joga van elmenni szülni. Az ilyenek szoktak 3 embernyi munkára 1 embert felvenni, minimálbérre bejelentve, mert nehogy már neki adóznia is kelljen :D
2021. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
85%

Uramisten Norbert! Ásd el magad. Miért kell olyan kérdésekre válaszolni, amihez közöd nincs? Úgy látszik sem érzelmileg, sem információ szempontjából.

A kismama védett, nem rúghatnak ki, ha van már róla papírod. Ha megteszik, akkor nyugodtan jogi útra terelheted az ügyet, de nyilvánvalóan ekkorát nem szoktak hibázni a cégek!

Amíg nincs róla papírod, ne szólj senkinek a cégnél.

Amint lesz, menj be és jelentsd be a vezetődnek szóban, majd jelezd is neki egyúttal, hogy a bejelentést emailben is megteszed a beszélgetés után csak a formalitás kedvéért.

Innentől kezdve nem rúghat ki semmilyen indokkal.

2021. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!